Kas Alırken Kilo Verme - Nasıl Beslenilir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Contemporary tarafından 17 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Contemporary

Contemporary Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar,

Yaklaşık 5 aydan beri bench_OVG ile ugrasiyorum. Boyum 1.80, kilom 87 (yağ seviyesi %21 ben bunu en azından %16-17 seviyesine cekmek istiyorum), yaşım 30. Gectigimiz 2-3 yıl icerisinde iki kere 116 kg seviyesine ciktim. Meslegim icabi bilgisayar basinda cok vakit geciriyorum. Metabolizmam çok yavaş çalışıyor, ozellikle kış aylarında nerdeyse tamamen duruyor. VG ye ilk basladigimda 82 kilo idim 3 kilo kas ile beraber gerisi yag olmak toplam 7 kg aldim.

1 ocaktan sonra tekrar yeni bir programla 86 kg a dustum. Su anda hem kas almak icin kaliteli beslenmeye hemde aynı zamanda yaglarimdan kurtulmak icin diyet yapmaya calisiyorum. Sabah kahvaltisinda bir kase nesfit cornflakes (light sut), bir kaşık bal bazen yanında 1-2 yumurta, oglen yemeklerinde bir kutu ton baligi, yada yarim tavuk biraz pilav ile, akşam yemeklerinde de yine tavuk yada balık + biraz pilav yada makarna yiyorum. Aralarda portakal, elma ve armut yerim. Son zamanlarda lor peyniride ekledim diyetime (sabah yada aksam). Supplement olarak hardline'in amino acitlerinden ve l-carnitine aliyorum.

Su anda kilo olarak biraz vermis olsamda (tahminen vucudumdaki fazla suydu), yag olarak pek bir sey gitmis gibi gozukmuyor. Anteraman programim pazts-carsamba-cuma-pazar vucut gelistirme, sali-persembe gunleride 30-45 dakikalık kosu bandı/cardio. VG antremanlarım yaklasik 90 dakika suruyor. Her gun iki kas grubu calistiriyorum.

Benim durumumdaki bir insana tavsiyeleriniz ne olur. VG anteramanlarım akşam 9 gibi bitiyor. Bu saatten sonra vucutcunun en onemli ogunu antreman sonrası oldugu icin kuvvetli yedigim zaman, saat gec oldugundan dolayi ozellikle aldigim karbon hidratlar vucudumda yag olarak kalıyor olabilir mi ? Fazla protein alıyorsam bunun yağa cevrilmesi soz konusu olur mu ? Bana verebileceginiz tavsiyeler icin simdiden cok tesekkur ederim.

Saygılar,

2. savasaktulum

savasaktulum Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yıne söylüyoeum bu durum doğal olarak ımkansı yanı kilo verirken olçü almak yaglanmadan kılo almadan olçü almak doğal olarak mumkun adeğil ancak steroitle mumkun ve onunlada nekadar olablilir yapapanları tanıorum pekte bişe farketmiyor sadece mevcut kaslarını koruyolar okadar

3. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda genellikle yağ olarak kilo verip kas olarak kilo almanın aynı anda mümkün olmadığına dair yazılar var.

Şimdi tartışmaya girmek istemem ama. Yüksek proteinli normal yada az düşük kalorili bir diyet ve ağırlık çalışmaları dışında yaterince cardio ve mide egzersizleri ile ki; (sizin programda bu doğrultuda ama biraz daha kontrol etmek gerekli gıda alımı hususuna) bu mümkündür.

İsteyen inanmayabilir. Bende uzun aradan sonra tekrar başladığımda belden 16 cm. incelmiş kol vs. kas grubu ölçülerinde hafif bir artış ile 7 kilo vermiştim. Sonuçta tartıldığımda yağ oranımda %21'den %14'e düşmüştü (5 ay disiplinli bir prıogram sonunda)...

Bu husus yağı kası çevirmek değil. Yağı eritip mevcut kas kütlesini arttırmakla alakalıdır...

Kolay gelsin...

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  5. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    kas yaparken yağ yakmak sanıldığı kadar zor değildir.birazcık bilgi ve birikim ister.ben bunu başarabilenlerdenim.hatta hiç bulk yapmadım diyebilirim.

precorefx bunu beğendi.
  6. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar bende contemporary gibi çalışıyorum ancak daha hiç amino kullanmadım ve l-carnitin kullanıyorum.

bir aydır ve 6 kilo verdim ve belim incelme yolunda ilerliyor yaklaşık 4-5kg daha verirsem amino kullanmaya balamayı düşünüyorum.

acaba amino kullanmak kilo aldırırmı yoksa kas artarken yağdan gitmeye devam eder mi?

7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    amino kilo aldırmaz. Antrenman ile kullanılırsa kas yapımına yardımcıdır.

Son düzenleme: 20 Ağustos 2009

Sayfayı Paylaş