Kas ağrısı yoksa antreman verimsiz midir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve outformer tarafından 25 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. outformer

outformer Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar sizce çalıştığımız kas grubunda ertesi gün ağrı olmuyosa yaptığımız antreman başarısız mıdır? örneğin ben göğüs ve bacak çalıştıktan sonra bu kas grupları 2gün boyunca ağrıyor ama diğer kas gruplarında böyle birşey yaşamıyorum. neden böyle çözemedim.

2. oliestranjeu

oliestranjeu Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    bir kaç aydır düzenli spor yapıyorsun sanırım eğer yapıyorsanda zaten genelde hep üst bölgeyi çalıştırmıssındır düzenli spor yapıosun sen ağrı neden olsunki ? kasılma olabilir ama aşırı ağrı varsa durum kötü kas kaybediyorda olabilirsin üst tarafta . sen bacak arada sırada çalıştıqından olabilir ..

3. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Değişir bu illa ağrı olucak diye birşey söz konusu değil içini ferah tut :)

4. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Aynı sorun bende de var, bir türlü gögüslerede ağrı olmuyor, bende bu duruma sinir oluyorummm ???
    Sürekli ağır çalışmama rağmen antreman ertesi günü ağrıyı göğüslerimde hissedimiyorum :cryyy

5. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen benim de aylardır göğüs ve bacak dışında hiç bir kasım ağrımıyor göğüs ve bacak 2-3 gün sızlıyor diğer yerlerde tık yok hepsinde gelişme var ama göğüs diğerlerine göre çok gelişti ağrıyla alakalımıdır bilemem

6. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Yaptığınız hareketleri değiştirin. Temel hareketlerde de set+tekrar sayılarını değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Mesela bir göğüs gününde tüm hareketleri 10x10 deneyin (maksimum ağırlığın 1/3'ü ile). En sık ağrıyı sırt çalışmasından 2 gün sonra hissederim genelde. Sebebi sanırım single arm dumbell row ağırlığını gün geçtikçe arttırmam olabilir, bayağı zorluyorum) Arada triceps (farklı hareketlerden sonra) bir de dumbbell yana açışlarda farklı ağırlık ve tekrarlar kullanınca..

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    her calıstıgımda mutlaka agrılarım oluyor yogun bir programım var özellikle büyük kas gruplarında agrım cok oluyor

8. Novice

Novice Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hareketleri değiştir dostum ;) çünkü kas bir süre sonra hareketlere karşı alışacak ve kasta bir uyarılma olmayacaktır, farklı hareketler denersen kas afallayıp uyarılacak ve gelişme olacaktır ;)

9. thentr

thentr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    programını 1,5 -2 aydan fazla kullanıyorsan değiştirmeyi tavsiye ederim bundan dolayıda olabilir

10. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    Vücudun yaptıgın programa alısma suresı 1 ay civarı bir süre kabul edilebilir. ilk 2 hafta zaten agrı olacaktır çunku yeni bir programdır sonraki 2 haftada cok fazla agrı olmayabılır tabiki bu girdiğin kilolara göre değişir. her antremanda agrı olacak diye birşey yok tabikide. ama her ay program değiştirmende yarar var (sıralarını günlerini hareketlerını vs)

Kasların çalısıp calısmadıgını antreman cıktıktan sonra soyunma odasında aynanın karsısına gectıgınde aynanın sana söylediğidir. ve çalıstıgın bölgeye dokundugunda kasların dolulugundan anlayabılırsın

11. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    benim omuzlarım hariç heryerim ağrıyor hatta geçen sert biceps-sırt antremanı yapayım dedim 4 gündür ağrısı daha geçmedi

12. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Ayda bir hareketleri değiştirmeni öneririm kasları aynı harekete alıştırdıkça gelişim yavaşlar. Kasları farklı hareketlerle şaşırtmak gerekir.

13. Neshter

Neshter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde ilk ay gögüslerimde agrı olmuyordu bench presse girmediğim için heralde şimdi 2. ay giriyorum göğüslerimde acayip ağrı var ama orta agılıkta çok tekrarla çalışıyorum ama kollatımda acayip ağrı var her gun devam ediyor bu agrı oynatamıyorum kolarımı

14. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çalışmadan sonraki ilk gün bi ağrı yaşamam. Fakat ertesi gün ağrı çok yoğun olur. Pazartesi akşam sporumu yaparım salı hiç tık yok fakat çarşamba sabahtan başlar ağrı. Özellikle çalışmalardan sonra 2 gün uzuvlarım tutmaz. Geçen hafta iç bacak için çok asıldım tam 5 gün uyku uyuyamadım çok zorlamışım.

15. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketleri değiştirelim değiştirmesine de kaç hareket varki yapabileceğimiz özellikle evde

16. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Çoook. shapefit.com'a gir. Ben bütün resimlerini indirdim. Seçip seçip değiştiriyorum evde. Salonda daha çok tabi ama ev için de çok hareket var.

Sayfayı Paylaş