Kas Ağırlığı - Yağ Oranı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Zeroheat tarafından 29 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zeroheat

Zeroheat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamlar,
    Yaklaşık 5 aydır günlük bazal metabolizmam kadar (yaklaşık 1800 kalori) diyet yapıyorum ve günde ağırlığım kadar oranda gram protein alıyorum (75 gram). 5 ayın sonunda 85 kilodan 75 kiloya indim, kas ağırlığım, yaptığım ağır antrenmanlara rağmen hiç değişmedi ama yağ oranım %19'dan %12.5'e geriledi. Bunu bir ilerleme olarak görüyorum ancak neden kas ağırlığımın artmadığı konusu kafamı karıştırıyor.
    Şunu denemedim, sağlam ağırlık antrenmanı yaparken günde 150 gram protein alırsam ne olur? Bu diyetteki temel hedef yağ oranımı azaltmak olduğundan belki biraz da bu durum oluştu ancak şimdi kas ağırlığımı arttırmak istiyorum ve bu arada, uzun süredir bu sporla ilgileniyorum. Halihazırda vücudumda normal bir insandan fazla kas ağırlığı bulunduğunu biliyorum.
    Sorum şu; aynı tempoda spor ve antrenman programı ile sadece aldığım protein miktarını iki katına çıkarırsam nasıl bir sonuç beklemeliyim? Antrenman olarak hafta 2-3 farklı bölgeler özelinde vücut geliştirme ve ardından asgari 20 dakika tempolu yürüyüş-koşu-bisiklet.
    Teşekkürler.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Senin zaten bu durumda agirliginin 2 katina yaklasman gerekirdi proteinde. X1 dusuk bir oran olmjs. Spor gecmisi olanlarda tavsiye edilen oran min x1.5

O yuzden bence cok iyi bi gelisim. Simdi.x2 yapsan tahmin ediyorum cok iyi ilerleme.kaydedersin

Saglam bir guc antremanj sart tabi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Batuhan Erdemir

Batuhan Erdemir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay / İskenderun
    beslenme konusunda ne yaptınız acaba benim de yağ oranım yüzde 18 civarında bazal metabolizmam da 1800 beslenme ve antrenman programınızı benimle paylaşır mısınız acaba @Zeroheat

Sayfayı Paylaş