Kas Çalışmak Boy Uzamasını Engeller Mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tugrul6733 tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tugrul6733

tugrul6733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar yaklaşık bir 35 kilo verdim ve kollarım falan biraz güçsüzleşti. herhalde kas da yaktım kilo verirken. vucüdüm biraz şekilsiz oldu şekil alsın istiyorum.

çok bir ağırlık kaldırmayacağım halter falan kaldırmayacağım. hatta ilk başta şınav mekik çekip sonradan fitnısa yazılayım diyorum. fitnısta da sadece dumbıl çalışırım. boyum yaklaşık 1 senedir aynı ve bunu konuyu kafaya çok takmaya başladım. geçen sene 1,74 ölçülmüştüm bu sene 1,71 ölçüldüm hatta. büyük ihtimal ölçmede hata var ama sonuçta uzamamışım yani

ve nasıl bir çalışma ve beslenme programı önerirsiniz ?

2. tugrul6733

tugrul6733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    up yardım arkadaşlar

3. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    fitness sandığın gibi bişey değil sadece dumbel yapıyım sadece şunu yapıyım falan olmaz. boy kısalması konusunu araştırırsan zaten bulacaktın forumda birsürü benimde aslında bu konuya cevap vermemem lazım ama bidakine bak foruma konu açmadan önce belli başlı hareketler var halter, squat.... vb. bu hareketler gelişme aşamasındakı bırının boy uzamasını kısıtlayabılır. vg e ilk başlıyosan sana ilk ay tüm vücudunu çalıştıracak ve vücudunu bu spora alıştıracak bir program vereceklerdir tahminen beslenme diyosan şekeri unut ekmeği kepekli ye antrenman öncesi complex karbonhidrat al ( makarna, patates, pilav) antreman sonrası yumurta, et, süt gibi protein veren besinler yemelisin işi ciddiye alırsan 1 seneye yakın zamanda sonuç alırsın kolay gelsin

4. tugrul6733

tugrul6733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam öyle aman aman fitnıs body buildin' yapmak istemiyorum sadece vucüdüm çok yumuşak o yumuşaklık gitsin istiyorum yeter. diğer konuları bulamadım siz linkini atabilir misiniz ? yani bunun dışında şınav mekik barfiks dumbıl ile çalışma boy uzamasını engellemez mi ? gelişme çağındayım.

bunun dışında beslenmeme çok dikkat ediyorum şu an hala diyetisyenin zayıflamam için verdiği diyet listesini uyguluyorum fitnısa başladığım zaman da bunda porsiyon artırmaları yapmayı düşünüyorum. mesela 3 köfte yerine 4 köfte gibi.

5. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    vücut ağırlıklarıyla yapılan çalışmalar boy uzamasını engellemez. Yani şınav,mekik,barfiks vb. hareketler boy uzamasına engel olmazlar.

6. mlhemr26

mlhemr26 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Vücut ağırlığı boy uzamasını engellemez hatta uzatabilir. Ayrıca ben 14 yaşındayım 3 aydır salona gidiyorum cardio ve ağırlık çalışıyorum. Çok zorlamadan çalışıyorum ve boyum 3 ayda bayağı uzadı ölçmedim ama 3-4cm atmışımdır herhalde :)

Sayfayı Paylaş