Kasın yeterli doygunluğa ulaştığını anlamak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M3CSL tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba,
    Sizce bir kasa yeterli/gerekli gerilimi verdiğimizi nasıl anlarız, gogus sırt gibi kas gruplarında 5 hareket mesela yapıldı diyelim,
    Pump bir şekilde alınıyor zaten ama kası bitirdiğimizi yeterince iyi calıştırdığımızı nasıl anlııyıcaz? atıyorum max 80*8 bench yaptık diyelım kası yorduk 5.hareket tekrar bench yapıcaz 40 kgıle sınırsız tekrar yapabiliyoruz..

Demek istediğim overtraining aşamasına gelmeden kası %80 yerine %90 95 zorlamanın bize faydası ne olur ve kabaca nasıl anlıyorsunuz?

2. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Overtraining saglam besleniliyorsa 1, hatta 1,5 saatlik idmanla bile olmaz gelelim soruna herkesin kendi vucuduna göre yorum yapabilecegi bir konu ayrica senin bile gunu gunune benzemeye bilir atıyorum enerjin azdir o gün son seti cikaramazsin ama kaslarin yandigini hissedersin bazen enerjin tavan yapmistir ekstra 2 set bile girebilecek durumdasindir. Ama benden tavsiye pumpi arttirayim diye normal kaldirdigin kilonun yarisiyla 15--20 tekrar yapmanin birsey kazandircagini düşünmüyorum (bulk doneminde özellikle) onun yerine agir girip 6 tekrar yapsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

3. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Başka yorumu olan yokmu?

Sayfayı Paylaş