kasık yırtılma-gerilme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve heikki tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ''Futbolcularda sık görülen yaralanmalardan biri de kasıkta uyluğun iç-üst kısmında meydana gelen ağrılardır. Bacağı içe çeken kasların aşırı gerilmesi/zorlanması sonucu kasın kasığa (leğen kemiğine) yapışan tendonlarının (bağ) aşırı zorlanma/gerilmesi sonucunda kopması veya kemik yapışma noktalarını zorlaması kaynaklıdır.''
    yazının kaynağı : https://www.bodyforumtr.com/threads/spor-ve-yaralanma-kas-yorgunluklar%C4%B1-y%C4%B1rt%C4%B1lm

eğer bu uyluk dediği yer tesislerin iç-üst kısmıysa aynısı bende var bikere bacak açarken oturmuştum küt diye ses geldi ogünden bugüne top oynarken ayağımı açıyorum geri çekerken gerilme oluyo kopcak gibi tedavisi nedir yardım lütfen

2. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    güncel bilen yokmu :S

3. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    benimde futbol nedenli sol kasigimda kronik sakatligim var. ilk kez 15 yil once sakatlanmistim. sonrasinda birkac kez tekrarladi. tedavisi uzun sureli dinlendirme. bir kere yer ettimi tam iyilesme cok zor diye biliyorum. iyilestigini dusundugun anda cok zorlamadan o bolgeyi guclendirici calismalar yaparsan tekrarlama ihtimalini azaltirsin. 1-2 ay kasigini dinlendirmeni tavsiye ederim.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    moralimi .. :D kickbox yaparken üst seviye tekme atarken olmuo sadece top oynarken dönemelerde sağ bacağımı sağa doğru veya sol bacağımı sola doğru atıp çektiğimde gerilme oluyo netürlü güçlendirici çalışma yapabilirim haftada 5 gün antreman yapıorum
    bu videoyu görebiliosanız başlarkenki resimde iki tarafa doğru açıo onun çok azını bile yapsam geriliyo

5. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    :) videoyu su an goremiyorum. ama musait zamanda bakarim. dr gittigimde sol bacagimin onune arkasina ve disina baski yapip itmemi soyledi onlarda bi sikinti yoktu. ancak bacagimin icine baski yapip bacagimi ice itmemi soyledi. ( acik olan bacagi kapamaya calismak yani ) dayanilmaz bi aci cekmistim. sakatlanan yere gore hareketi kisitlayan ve tam gecti derken daha kotu bicimde tekrarlayan illet biseydir. moralini bozmak istemem ama boyle :) guclendirme olayina gelince. bacagini hareket ettirdigin sana acu veren yon hangisiyse orayi guclendirmen gerekli. tam dinlendirip artik hareket ettirdiginde aci hissetmedigin noktaya geldigin zaman aci duydugun yone dogru bacagini hareket ettirerek sikinti olan yeri yavas yavas guclendirebilirsin. ya da bir spor hekimine, ortopedi dr giderekte yardim alabilirsin. agrin varsa sakin ustune gitme. futbol kesinlikle oynama. kronik bi hal almasin problem. gecmis olsun.

6. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    bizim salonda ic bacak makinasi yoktu. onun icin iki bacagimin arasina yastik koyarak yastigi sikistirmaya calisiyordum guclendirmek icin ;) az agirlikla baslayip zamanla baskiyi arttirabilirsin.

7. heikki

heikki Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    sağo lasın yardım ettiğin için bu hastalık arda turanda felande olmuş

discovery bunu beğendi.
  8. heikki

heikki Üye

Beğenileri: