Kasık Fıtığı (yeni başladım)

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve KaanTam35 tarafından 13 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KaanTam35

KaanTam35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba aranızda yeniyim ve 15 yaşında lise 1. sınıf öğrencisiyim sömestre tatili boyunca evde kendi imkanlarımla düzenli olarak çalıştım ve okulların açılmasıyla birlikte bir spor salonuna başladım boyum 1.66 ve kilomda 50 kg civarı bu yüzden programım çok ağır değil spor salonunda kondisyon bisikleti bench press, dumbel (5kg) gibi temel hareketlerm var. Zaten gitmeye başlayalı bir hafta oldu ancak son hareketim olan mekikten sonra sehpaya oturup ayaklarımı karnıma doğru çekiyordum (alt karın için) bu hareketten sonra kasığımın ağrıdığını ve elime bir bezenin geldiğini farkettim bu hareketi kestikten sonra olmadı ertesi gün başka bir hareket denedim ve ne zaman alt karını çalıştırsam kasığımda bir ağrı oluyor. Bu gün doktora gittim ve bana bunun doğrudan kasık olmadığını fazla zorlamamamı ve o hareketi yapmamamı söyledi ancak ben karın çalışmak istiyorum özellikle bu spor vücuduma çok faydalı geldi kilo almaya başladım vücudum toparlandı falan. Siz hiç böyle birşeyle karşılaştınız mı? Koruma için ne yapmalıyım ve alt karın çalışmanın başka bir yolu varmıdır acaba? Şimdiden çok teşekkürler...

2. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Kasık fıtığı teşhisi Genel Cerrahi muayanesi ve Ultrason ile olur.

Eğer Kasık fıtığı yoksa ağrınız karın kaslarını zorlamanızdan kaynaklanıyordur.

Bunu kesinleştir.
    Sonra devam et.

3. KaanTam35

KaanTam35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim bu gün gittiğim doktor genel cerrah tı zaten ama öyle kısa bir muayene sonucu bana indirek fıtık dedi. Öksürttü öksürünce çıkmıyor, şişmiş şu anlık kötü bi durum yok dedi ancak ilerde fıtık olma ihtimalimin yüksek olduğunu, o hareketi yapmamı söyledi. Ne ilaç ne koruyucu hiç birşey vermedi ve fazla zorlamayacakmışım, açıkçası pek içime sinmedi ve bu çalışmalarımı kötü yönde etkileyecek gibi bu yüzden moralim çok bozuldu tam yeni başlamışken duh

4. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Bana da indirek fıtıkmış gibi geldi.

İlk başlangıçta kocaman çıkmaz. 1cm falan taşar, bu gözle anlaşılmayabilir.
    Fakat ultrasonlar kesin görülür.

İstersen başka bir genel cerraha da git.

Ama sakın yönlendirme. fıtık mı diye sorma.
    Durumu anlat. spor yaparken şurda bir yanma- ağrı hissettim gibi anlat.

Eğer fıtıksa başka bir önlemi yok.
    Yani ilaç egzersiz falan yok. sadece zorlamamak vardır.

5. KaanTam35

KaanTam35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yapmayın ya o kadar kötü mü? Zaten bende şans olsa... En kısa sürede bir tam teşekküllü hastaneye gitmeye çalışacağım sağolun herşey için.

6. ibrahim26

ibrahim26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    KaanTam35, gecmis olsun. peki calismadigin zamanlarda, yani gunluk hayatta ayni sorunu yasadigin oluyor mu? ornegin uzun sure ayakta kaldiktan veya uzun yuruyusler sonrasinda eve geldiginde ayni bolgede cekilme, agri vs sorunlar yasiyor musun?

7. KaanTam35

KaanTam35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ya günlük hayatta orda şişlik olduğunu elleyince anca anlıyorum ağrı falanda olmuyor ama işte pazardan beride spor salonuna gitmedim kuşkulandım birkere. Cumartesi gidicem ama bir hastaneye.

8. ibrahim26

ibrahim26 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda cok tecrubeli olmamamla beraber yazdiklarin buyuk olcude kasik fitigina isaret ediyor. google'da ''kasik fitigi belirtileri'' diye bir aratma yaparsan, genel belirtilerin senin durumuna ne kadar uyup uymadigi konusunda fikir yurutebilirsin.

Sayfayı Paylaş