Kasığımda ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Fυякαη Acαя tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Merhaba

Omuz antremanı sırasında KAsları şaşırtmak amaçlı biraz fazla bastım.=)

Military Press Yaparken kasığımdan 2 kere ses geldi .. O an i şey hissetmedim fakat duştan çıktıktan snra ayağımın üstüne basamıyordum...

3 gündür böyle doktora göründüm.. Doktor Buz tedavisi yap dedi. Bi akraba Doktor oda Sakın buz tedavisis yapma dio. Arada kaldım bilgili birisi varsa açıklarsa sevinirim

2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Buz tedavisi ve sıcak tedavi şöle oluyor anlatıyım hemen :)

Buz tedavisini darbe aldığınız(yumruk yedikten 5 dk sonra) ayağınız burkulduktan hemen sonra, sakatlıklardan hemen sonra uygulamak gerekir.Amacı şudur:Diyelimki o bölgede bir olay cereyan etti.Kan damarları oraya kan pompalıyor ve o bölgede ödem birikiyor.Eğer siz o bölgeye soğuk uygularsanız kan damarlarının genişlemesini önliyeceğiniz için şişme olmaz.Spordaki ağrı geçirmeye ekstra etkiside soğuğun anestezik etkisidir :)

Sıcak uyguluma ise diyelim benchpress giriyosunuz sakatlandınız.ikinci üçüncü gün hala ağrıyor.Buna sıcak uygulama yaparsanız ağrınız hafifliyecektir.

Sizin konunuza gelirsek.Artık olan olmuş.Yapılan şeylerin tedavi edici özelliği yok.Sadece ağrınızı alıcaktır.Soğuk uygulama sizin kasıklarınızı dondurmaktan başka bir işe yaramıyacaktır.İsterseniz o bölgeye ağrı kesici krem sürebilirsiniz antienflamatuar etkili ama dediğim gibi iyileşme sürecini hızlandıran şey sizin dinlenme sürenizdir ;)

Çok geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş