karnim duruyor, teshis lütfen :(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve donkisot tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

1 aya yakin bir süredir fitness'a basladim tekrar. Daha önce de yapmistim ama birakmistim. Ancak bu sefer cok garip bir sey oldu.

Bacak, kalca, kol, omuz kaslarimin gelistigini, sertlestigini ve bacak ve kalcamda incelme oldugunu hissediyorum. Fakat göbegim duruyor bu nasil is anlamadim. Acayip bir siskinlik hissediyoum. Ilk hafta göbegim sanki sertlesmisti, daha iyi hissetmistim. Ancak ondan sonra göbek deligimden alttarafi yani karnim hic incelmedi, cok rahatsizlik veriyor. Hafif düz crunch yapiyorum 3x40. Ters ve yan mekik yapiyorum 3x20. Belim inceldi. Aslinda zaten genetik olarak belim ince, kilo verince ilk dikkat ceken kisim ora oldu. Ancak dedigim gibi karnim inmiyor bir türlü. Ayrica kalcamin üst iki yan tarafi yani belimin asagi iki yanindaki yaglar da duruyor.

Lütfen bana bir teshis koyun. Ne yapmam lazim, sorun nedir anlamadim. Salondaki trainer'a sordum, "zamanla ordaki yaglar gider zaten cardio da yapiyorsunuz" dedi. Ama bu cevap beni tatmin etmedi.

Cevaplariniz icin simdiden cok cok tesekkürler.

2. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    o cevap seni tatmin etmeli. yanına birde " beslenmene dikkat etmelisin " i ekliyorum.

3. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    cevaptan hic tatmin olmadim

Zamanla ordaki yaglarin eriyecegine inaniyorum ama neden vücudumun diger kisimlari yaptigim egzersizlere cevap veriyor da, karnim bir tepki göstermiyor. Ben bunu anlamak istiyorum.

Üstelik beslenmeme dikkat etmeye calisiyorum. Abur cuburu kestim, sekeri azalttim, ekmek cok az o da kepekli ekmek vs. Ancak vejeteryan sayilirim, eti sevmiyorum. Sebze agirlikli yiyorum, salata yiyorum, haftada 1-2 kere makarna falan.

Dün itibariyla da L-Carnitin'e basladim. Sabah 500mg aksam 500mg aliyorum.

Karnima her baktigimda sinir oluyorum. Düsük bel pantolon giydigim icin zaten karnim ortada, hemen elime geliyor yaglarim, sIkIp kopartmak istiyorum :) !!!!

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Karın yağ depolarından biridir. Genetik olarak senin vücudun en son midenden yağ yakmaya meyilli olabilir. Sabır göstermeli ve istikrarlı bir şekilde diyet ve antrenmanlara devam etmelisin.

donkisot ve Despo bunu beğendi.
  5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Karnitini gün aşırı değil de kullanacaksanız kardiyo yapmadan önce kullanın. Fayda görürseniz ancak öyle fayda görebilirsiniz.

6. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    tesekkürler

Cevabiniz icin cok tesekkür ederim. L- Carnitin kardiyo calismalarimi inanilmaz kolaylastirdi. Önceden carpinti oluyordu kosarken, ayrica hizli tempoda yürümek nabzimi 150-160 'a cikarmaya yetiyordu. Simdi hic yorulmadan daha hizli tempoda kosuyorum, nabzim en fazla 150.

Ben 500mg ile basladim. Sabah cardio öncesi 500 mg aliyordum, sonra aksam da yine Carnitin iciyordum. Acaba sabah cardio öncesi 1000mg mi almaliyim? Cünkü cardio sonrasi agirlik calismasi da yapiyorum ve 1,5 saat sonunda yorgun düsüyorum.

Bu arada karin bölgemde 1-2 gündür biraz ilerleme oldu galiba. Daha az siskin hissediyorum orayi. Ya da ictigim kayisili form caylari siskinligi aldi.

Birsey daha yazayim. Benim Trainer devamli dumbell'larla omuz hareketi veriyor bana. Kastigim zaman kaslarim cikmaya basladi. Ben cok kasli olmak veya üst tarafimi sisirmek istemiyorum. Sizce bu Trainer dogru mu yapiyor? Böyle devam edersem vücudum deforme olacak diye korkuyorum.

7. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    istesende kaslarını öyle hemen sisremezsin zaten biz bayanlarda bu hicte kolay birsey degil ben yıllarır calısıyorum agırlıklarla cok zor gelisim oluyor kadınlarda üstelik kaslanmak hicte kötü birsey demek degil ne kadar cok kas o kadar cabuk yag yakımı demektir kaslı olmak sekildir fitliktir sıkı bir vücut demektir

donkisot bunu beğendi.
  8. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Zayiflamak, motivasyon, kavitasyon,...

fitness a baslayali 1,5 ay oldu. 5 kg verdim ve 1 beden inceldim. Basladigimda 65 idim simdi 60 oldum. Umarim bu sekilde devam ederim. Bu arada boyum 163. Meger ne kadar kilo almisim. Kotlarla sokusturup duruyormusum.

Kilo verdim ama üst bacaklarim, göbek, kalca duruyor. Üst cok iyi oldu. Omuzlarim, gögüs kismim ve kollarim daha güzel gözüküyor.

Haftada 4-5 kez gidiyorum salona. Calisma öncesi 1000mg Carnitin iciyorum sivi olanindan. 1,5-2 saat calisiyorum. Bunun 30-40 dakikasi cardio. Sonra agirlik calisiyorum, 1 gün üst taraf, 1 gün alt taraf.

Bunun disinda diyet uygulamiyorum ancak, sekeri azalttim. Ekmek neredeyse hic yok. Sabah müsli, yulaf gibi seyler yiyorum. Bu aralar protein almaya calisiyorum. Abur cubur ve gece yemeleri yok.

Benim kalca problemim ezelden beri var. Kasli bir yapiya sahip degilim. Kalcam cok sarkik duruyor. Cildim cok yumusak. Genetik bu biliyorum. Ama keske durumumu biraz iyilestirebilsem. Söyle söyleyeyim, likrali ince kotlar hic iyi durmuyor, anlatabildimmi derdimi :)

Daha ne yapiyim bilmiyorum:( Estetik müdahaleler gecmeye basladi aklimdan.
    Hani su kavitasyon falan. Sonra diyorumki kendi kendime ben zaten kilo veriyorum, sertlesmek icin bu ise yararmi ki. Öyle anlatiyorlar ki internette insanin kosup yaptirasi geliyor. Bana dogal yollardan zayiflamak daha dogru geliyor. Diger türlü zayiflamak sinavda kopya cekmek gibi sanki :)) Siz nedersiniz?

Bana her konuda tavsiyeleriniz veya pozitif elestirileriniz olursa lütfen yazin.

Sayfayı Paylaş