Karma Savaşlar Sanatı (MMA)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    konu kapanmıştır iyi olan kazanır.

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  2. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    çok iyi bir dövüş sanatı gercekten bence gıdılmesı gereken bu

3. ilkayerguden

ilkayerguden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Sen 2 yumruk at adam jiu jutsu ile seni pert etsin

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Belkide 2 yumruk atmaya bile fırsat kalamadan yere düşücek ve yerde BJJci kilit ve son bulucak onun için.

5. TkdBJJ

TkdBJJ Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    BJJ ve Judo' yu çok seviyorum. herşey yumruk - tekme değildir.

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Herşey yumruk demedik :) Grapplingde gerekli tabi ki.

7. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    sa Dünya da kaç dövüş sanatı var ?

8. etyamo

etyamo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhabalar. Umarım cevap alabilirim yazdığım şeye. Ben de bir ara fitness ile ilgileniyordum ancak bazı koşullar gereği 2 ay kadar ara verdim. Ondan öncesinde de güzel geri dönüşler aldım yaptığım spordan. Ara vermemin peşine bir olay geçti başımdan bende gerçekten büyük bir yara açtı. Bu konuyla yapmam gereken ilk şeyin kendimi korumak yani kavga etmeyi öğrenmek olduğunu fark ettim. boyum 1.72 kilom 63 fiziki standartlarda normal bir yapım var ancak güçlü olduğumu söyleyemem. Çok klasik bir soru var kafamda acaba önce vücut geliştirme yapıp sonra dövüş tekniği mi öğrenmeliyim sonra direkt dövüş tekniği mi öğrenmeliyim? Sonuç olarak teknik bildikten sonra vurduğum darbe etkisiz kalırsa bir anlamı olmaz diye düşünüyorum. MMA veya Wing Chun diye düşündüm sizce hangisi sokakta daha etkilidir? Okuyabildiğim kadar yazdıklarınızı okudum MMA eğitiminin yetersiz olduğundan bahsetmişsiniz acaba kafamdan direkt elemeli miyim? Cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum

9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    ben mma tavsiye etmem maddi durumun iyi deilse türkiyede mma adam gibi öğreten çok az öğretenlerde aylık 220 tl civarı bir fiyat bence wushu senin için ideal olur hem striking hem grapling içeren ender sporlardan vücut geliştirmeden ziyade her hareketi kaslarını güçlendirmek için yapmayı düşünmelisin powerlifting gibi ama egzersizlerin sadece bench press deadlitf squatla sınırlı kalmamalı. Street Workoutta iyi bir tercih olur karar senin .

10. pusat.selim

pusat.selim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    İlk önce adam akıllı dövüş sporunda vakit geçirmeyenlerin yorumlarını bir kenara bıkarın. İlk önce MMA'a sıfırdan başlanamaz. En az bir dalda prof olmalısın. Sıfırdan gidersen hiç bir şey öğrenemezsin. Ayrıca Türkiyedeki MMA salonlarının %90'ı beş para etmez bence. Onun yerine vakit varsa MT+Judo+BJJ şeklinde ayrı ayrı ders alınabilir.
    ama ben amatör olacağım derseniz o ayrı. Kendiniz takılır , ter atıp gidersiniz. Ciddi yapacaksanız ise Türkiyede bu işleri yapamazsınız. Bence ciddi olarak bu işi yapmak isteyen varsa UFC'yi kendine hedef koymalı.
    Ayrıca Ben çok uzun zamandır K.boks yapıyorum ve çok derecem var.
    Yanlız konu sahibi biraz insanları fazla bozmuşsun sanırım :)
    Ayrıca konu sahibi sen bu işi prof olarak düşünüyorsan ilk önce o vucudu değiştireceksin. O vucut ile Prof olan bir K1 dövüşcüsü muhtemelen 1 dakika içinde seni çok üzer ;) (Yanlış anlamayın vucuduz gayet güzel ama dövüş sporları için pek uygun değil)

T.A.G bunu beğendi.
  11. T.A.G

T.A.G Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar keşke hepiniz yapsanız MMA sporunu bizde sizin dana white larınız olsak beraber tüm dünyaya Türklerde güçlü kardeş hayırdır desek umarım kısa zamanda birçok kardeşimiz UFC de yada bellator MMA gorucez inşallah ama bir gerçek var eskiden hangi dövüş diğerinden daha iyidir diye yapılan reality şovdan ibaretti fakat zamanla MMA çok değişti artık sadece
    Boks
    Kickboks
    Muathai
    Bjj
    Sambo
    Karate
    Grekoromen güreş
    Bunlar üzerine kuruldu hatta bunları yapmak için sadece body build destekli değil olimpik diye tanımlandırdığımız atletizm de dahil oldu ve kilo sınıflandırılması yapıldı ve boks un yerini bu şekilde aldı şahsen ben iyi oldu diyorum ama gelgelim yapmak isteyen kardeşlerimize en az 8 saat çalışıp para kazanıyorsunuz ya günde işte bu MMA yi en az 8 saat yapmanız lazım vs vs böyle gider benim size tavsiyem Ertan Balaban nın yerine gitmeniz arkadaşlar çünkü artık MMA sporu bu yazdığım endüstriyel gelişme sürecinde çok ilerledi sadece dövüşmek değil 15 yada 30 dakika ayakta kalacağınız vücudunuzu göstermek guclu görünmek bile maçı almanızı sağlıyor
    İnşallah buradaki tüm kardeşlerim en iyi yerlere gelir

Sayfayı Paylaş