Karin kaslari ile ilgili en yaygin mitler

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve cherokee tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    KARIN KASLARI İLE İLGİLİ EN YAYGIN MİTLER

Mit #1 : Abdominal kaslar diğerlerinden farklıdır.

Karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslarınız gibidir. Karın kaslarınızın sadece konumu farklıdır ve kol ve bacak kaslarının aksine kemikli bir yüzeyin üstünde bulunmazlar. Bu yüzden onları göğüs veya kol kaslarınız gibi çalıştırmalısınız. Fizyolojinin temel kuralları diğer kaslar için geçerli olduğu gibi karın kasları içinde geçerlidir. Bunun anlamı kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırmak için hareketleri düzgün bir şekilde yapmanız gerekir.

Mit #2: Karın kaslarınızı hergün çalıştırmalısınız.

Ağırlık çalışmalarıyla ilgili kurallar derki; “kaslarınızın kendine gelmesi için en azından bir gün dinlendirin.” Bu karın kasları içinde geçerlidir. Her gün çalışmak yerine gün aşırı ya da haftada 3 gün çalışın. Vücudunuzun diğer kısımları gibi karın kaslarınızın da molaya ihtiyacı vardır. İşin püf noktası her gün çalışmak değil sıkı çalışmaktır.

Mit #3: Karın egzersizleriyle karın yağlarından kurtulursunuz.

Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Karınlarında yağ olan insanlar yağların altındaki kasları çalıştırarak yağlarından kurtulacaklarını zannederler; fakat yanlış düşünürler. Bir kasın üstündeki yağdan sürekli olarak o kası (veya bölgeyi) çalıştırarak kutulamazsınız. Karın yağlarınızı yakmanın tek yolu düzenli egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili diyettir.

Mit #4: Çok tekrar kas yapmak için gereklidir

Daha önce okuduğunuz gibi karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir ve bu da şu anlama gelir: Karın kaslarınızı da diğer kas gruplarınızla aynı şekilde çalıştırmanız gerekir. Karın kaslarınızı güçlendirmek için ağır çalışmalısınız.

Mit #5: Herkes düz bir karına sahip olabilir

Bir çok insan için düz bir karına sahip olmak fizyolojik olarak mümkün değildir. Bir çoğumuzda karın kasları dış bükey olarak şekillenmiştir, düz değildir. Yaş, genetik, cinsiyet gibi faktörler karnınızın ölçüsünü, şeklini ve görünüşünü belirler.

Mit #6: Eğer zayıf bir sırta sahipseniz karın çalışmak bunu daha da kötüleştirir.

Karın çalışmak sırtınızı da güçlendirir. Vücudun karşılıklı kasları birbirlerine daima yardımcı olur. Bu nedenle zayıf karın kaslarınız varsa iş yükü sırta biner ve karın kaslarınızı güçlendirdiğinizde sırtınızda daha güçlü olacaktır.

Bu 6 karın kası mitini suçlayarak zaman harcamayın ve bilimsel çalışma metodlarına göre akıllıca çalışın. Süper karın kaslarına sahip olun.

Çeviri: Cherokee
    Kaynak:http://www.bigmusclesfast.com/synd-myths-about-abs.html

2157, Despo, born2win ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  2. Volare

Volare Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her antrenman sonrası mutlaka reverse crunch yapıyorum
    1 ay önce sakatlık geçirdim 3 hafta spor yapamadım.sakatlanmadan önce reverse crunch ta 5*200 yapıyordum.şimdi o tempoya çıkmaya çalışıyorum.

3. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Özellikle arşivi taramayan için çok faydalı olacak bir makale olmuş. Arşivi taryaanlar ya da eskiden beri forumu takip edenler buradaki bütün mitlerin yanlışlığını bilmişler, anlamışlardır.

Dikkat edin, bu makaledeki bütün maddeler forumun çeşitli yerlerinde anlatılan şeyler. Böyle toparlanması çok güzel olmuş, elinize sağlık cherokee.

cherokee bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş