Karin calisirken giren dayanilmaz kramp

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Genelkurmay tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oncelikle herkese merhaba diliyorum. Benim sorunum su: ben yaklasik son 8 aydir antireman yapamiyordum isler ve universitenin yogunlugundan dolayi simdi yurt disindayim ve onumde buyuk bir sans var ama simdiye kadar hic olmayan sey oluyor karnim calismamayla paralel hafiften yag topladi ve karin calisirken dayanilmaz kramplar giriyor karnima iki buklum kaliyorum abartisiz karnimin dis gorunusunden bile bu belli oluyor karnimin sekli degisiyor sizce ne yapmaliyim ?

2. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yaptığın hareket(ler) nedir?
    kaç set kaç tekrar yapıyorsun?
    çalışmadan kaç saat önce yemek yiyorsun?

3. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    herhangi bir mide(yanlış yazdıysam kusura bakmayın) problemin var mı , çünkü aynı sorun bende de var 1.5 yıldır mekik çekemiyorum...

4. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mide benim en buyuk sorunum bende ayrica reflu var mesela bu kramp kusarkende giriyor. Antiremanla alakasi varmidir bilmiyorum zaten 10 kere mekik cekmem yeterli oluyor bunun olmasi icin.

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    reflu ve gastrit bende de var ,aynı şekilde kusarken de kramp girer, midem genelde hep şişkindir ve rahatsızdır, bu hastalıklarla alakası varmıdır bilmiyorum ama kesin olan birşey varsa o da miğde kaslarımızda ciddi bir problem olmuş...
    7-8 mekikte kramp anında giriveriyor ve acısı dayanılmaz...

6. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Ağrınız hangi bölgelerde torso resmi üzerinde paintte işaretleyip koyarmısınız.Çok basit kas ağrısı spazmıda olabilir veya mide, kasık ,üst kasık fıtık / fıtık başlangıcıda olabilir.
    Mide obsesifi olan sporcularda bu tarz sorunlar ani sert karın çalışmaları veya ağırlıklı ısınmadan yapılan karın çalışmaları sonucunda gözlenmekte.Detaylı bilgi verirseniz , yönlendirebilirim sizi

speedtouch bunu beğendi.
  7. v.n

v.n Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Insaat Muhendisi
    Yer:
    Moskova
    Ayni sorunu daha once yasadigim icin, kendi uyguladigim yontemi anlatiyorum.

Karin calismadan once kosu veya aerobik hareketlerle butun vucudu isitmak gerekiyor. Ondan sonra da karin icin germe hareketleri yapmak lazim. (Ben ayaktayken kafayi geriye dogru verip, karnimi disari dogru cikartarak 5-6 sn boyunca gerilim uygulayip birakiyorum.) Bunlardan sonra, cok yavas yavas yedirerek 1 set 10`u asmayacak sekilde mekik calisiyorum. Toplam da 5-6 set.

Eger bu sekilde kramp girmeden calisabiliyorsan ilerledikce tekrar sayilarini arttirabilirsin.

speedtouch bunu beğendi.
  8. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

bu işaretli bölge komple krampa maruz kalıyor

Ekli Dosyalar:

• karın.jpg
      karın.jpg
      Dosya Boyutu:
      6,5 KB
      Görüntüleme:
      1.084
  9. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Sıkıntılı bölgene likit sabunla veya normal sabunla kayganlaştır dik şekilde oturup 45 derecelik bir açı al 2 ayağını bırlestırıp sorunlu bolgene dogru dızlerını cek bu olayı yaparken bi elinle sorunlu bolgende elını gezdır herhangi bir şişlik varmı , daha sonra ayağı kalk kısa kısa ıkınıp bırak aynı bolgede elını tut gezdır nokta nokta herhangı bır sıslık varmı bak , en sonda sert bı sekılde bı kac kere oksur ve aynı sekılde elını o alanda gezdır.

açıkcası burda mide fıtığının olması çok çok çok ufak bı ıhtımal göbek deliği altı ve kasık yanlarında varsa bu sorununuz bole bı ıhtımal olması daha olası ki buda dusuk bı ıhtımal. siz genede en kotusunu dusunun garantıye alın kendınızı.

ama sizde mide fıtığı olmasına pek şans vermıyorum

speedtouch bunu beğendi.
  10. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

cevap için teşekkürler sanırım doktorsunuz :) öncelikle dediğiniz hareketi yapamıyorum bacaklarım kalın geliyor :) kastığım zaman şişlikler var fakat onların abdominal kaslarım olduğunu düşünüyorum, yakından bir muayne olmadan zor :) yine de teşekkür ederim en azından fıtık olmadığını anladık.

11. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul
    Yok hayır doktor değilim , antrenörüm ama fizik tedavi ve rehabilitasyon konusunda eğitim almaktayım.Aciliyeti olmamasınla beraber , herhangi bir genel cerrahtan randevu alıp kendisinle görüşün.Muhtemelen acı hissetiğiniz bölgedeki linea alba kısımında bir sıkıntı olabilir.Hiç bişeyde olmayabilir , görmeden bu şekilde konuşmak yanlış aslınd****olay gelsin

speedtouch bunu beğendi.
  12. Genelkurmay

Genelkurmay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgi icin tesekkurler ama ben her antiremandan once 1.5 saat kosarim ve tum hareketleri tamamladiktan sonra cikarken karin calisiyorum bilemiyorum ne derece isinma ile alakasi var yemek yedikten 4 saat sonra gidiyorum spora genelde suan amerikadayim ve 2 saat sonra gidip gorecegim busefer yemek yiyeli 7 saat olacak . Insallah fitikla alakasi falan yoktur benim tam gobek deligimin altina kramp giriyor ve karnim ustuste biniyor disardan belirgin gorunecek sekilde.

Sayfayı Paylaş