Kargaburun yapmak için hangi hareketler yapılmalı...?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cago tarafından 23 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kargaburunun ne oldugunu eminim birçok kişi biliyodur ve herkesin hayali oldugu da bir gercek...bunun için onerebileceginiz hareketler var mı...?

2. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben ilk kez duyuyorum kargaburunu...

Neyin nesidir bu ?

Selamlar...

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende duymadım şahsen. Plie Squats olsa diyeceğim(isminden anladığım kadarı ile), ama o da zor bir hareket değil, kimsenin hayali değildir herhalde :) Açıklama yaparsan ya da resim eklersen seviniriz.

4. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Cago sanırım kargaburun derken bir hareketten değil vücudun bir yerini şekillendirmekten bahsediyor, çünkü kargaburun yapılması için hangi hareketleri önerirsiniz demiş. Cago kargaburun'un ne olduğunu açıklarsan burdaki üstadlar daha iyi yardımcı olurlar sana.

5. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=ILCNxa6IZSs

Aslında haklısınız...Tam adını ben de bilmiyorum ama benim duyduğum ve türkçeye adepte olmuş şekli kargaburun olarak geçiyor....Aslında Nam-ı diyar tricepsin arkada toplanıp tamamen parçalanmış şekli....Bu yukardaki beyonce un klibindeki adamda deli bir kargaburun var...Super bi kol bu video benim aklıma soktu bu kargaburun işini bi izleyin derim....Tam beyonce adamın ustunden sweatini alırken adam fena sıkıyoo :D ...Ve kargaburun ortaya cıkıyor...Cevaplarınızı bekliyorum....

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Senin dediğin at nalı, ingilizceside horse shoe, karga burun dendiğini ilk kez duyuyorum.
    Aslında sende o şekil mevcut, ortaya çıkması, kasların dahada büyümesi ve definisyon kazanmasıyla mümkün.
    Tabii herkeste prolardaki gibi göze hoş görünen ve belirgin şekilde çıkması mümkün değil, hacim-definisyon kadar genetikte önemli.
    Hacim ve definisyon olduğunda, makarada asağı bastırış iyice belirginleştirir.

7. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Cago videoyu izledim ama olağanüstü bir şeyle karşılaşmadım :) Bahsettiğin sahnede adamın kolu yandan gözüküyor yani triceps'in dış kısmını görüyoruz. Şimdi görebildiğin üzere klipteki abimiz siyah ve oldukça fit bir vücuda sahip bu da kasların bütün detaylarının gösükmesini sağlıyor. Bana kalırsa özel bir hateket yapman gerekmiyor triceps çalışmalarında dışa vuran hareketler ve temel hareketler işini görecektir. Çalış, inşa et, define ol, bronzlaş sende de aynısı olsun :)

8. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Cago eğer bahsettiğin şey at nalı şekliyse bir de tek el makarada geriye çekerek yapılan vardı. Orjinal adını bilmiyorum Karasan yazabilir sanırım.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Ozzy dediğin hareketi bende düşündüm ama detaya girer diye özel olarak bahsetmedim, Tuluğ Topa'nın favori triceps hareketlerinden, makarada tek el aşağı çekiş, özellikle tutamaç aşağıdayken tricepsi kastığın zaman ve definisyonun iyiyse, triceplerinin oyulduğunu hissetmen garanti...

10. Cago

Cago Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karasan hareketi biraz açar mısın...?Tam olarak push down ın tek elle yapılması mı....?Biraz daha açıklayabilir misin veya video linki falan verebilirsen sevinirim....Bi de benim programımı yazıyım ona da bi yorum yapıver... :)

Dips 4xMax
    French press 10-8-6-4
    Push Down 10-8-6-4
    Kick Back 10-8-6-4

Sayfayı Paylaş