Kardiyomu Vg mi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Edepsiz48 tarafından 5 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Boy 172 Kilo 63 bel cevresi 83 cm 7 cm incelmiş hali yağ halen var fitnesta bir abi artık başla agırlıga dedi toplarsın zamanla dedi ne yapayım sizce halen sarkık yağ kütlesi var gögüs ve can simidi denilen yerde ?

2. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    salona gidince ilk ağırlık çalış sonra kardiyonu yap...

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bence ilk kardiyonu yap sonra ağırlığını çalış çünkü diğer türlüsü zararlı

4. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    dostum senin gibi insanlar yüzünden forumu bırakacağım bir kaynak belirtmek yok ama '' ZARARLI '' demişsin nerden ulaştın bu fikre bir kaynak var mı?

Ağırlık Antrenmanını Önce Yapmanın Avantajları:

• Güç ve enerji gerektiren Kassal Antrenmandır. Bu yüzden enerji yüksekken kassal çalışmayı daha verimli yapabilirsiniz.
    • Kassal çalışma esnasında nabız yükselerek kandaki yağ asitlerinin seviyesini (çok fazla olmasa da) artırır. Bu sayede kassal çalışma sonrası cardio’ya geçtiğimizde yağ yakımına daha erken başlarsınız.
    • Cardioyu ilk yaparsanız kandaki şekeri (glikoz) yakmak için daha uzun süre çabalar ve yağ yakımına daha geç başlarsınız.
    • Cardio’da eğer yağ yakmak istiyorsanız ihtiyacınız olan şey güç ya da dayanıklılıktan ziyade sabırdır. Çünkü yağ yakmak için yüksek tempolu kardiyovasküler çalıma yapmanız gerekmez. Hatta tersine, yüksek şiddetli, anaerob çalışmalar yağ yakımı açısından olumsuz sonuç verirler. Yağ yakımı orta şiddetli ve uzun süreli (35-50 dakika) koşu-bisiklet-yüzme gibi cardio çalışmaları ile sağlanır.

Cardio’yu ağırlıklardan önce yapmanızı gerektirecek tek bir durum vardır. O da Kondisyon geliştirme odaklı çalışmadır. Öncelikli amacınız vücudun oksijen kullanabilme yeteneğini güçlendirmek ise, yağ yakımını ve kas yapımını umursamıyorsanız, cardio’ları daha önce yapabilirsiniz. Özellikle orta-uzun mesafe atletlerinin bu şekilde çalışmaları daha doğru olacaktır.

Kassal Antrenman Zayıflamaya İçin Engel Değil, Olmazsa Olmazdır!

İdeal Çalışma Sıralaması

• 6-10 dakikalık Cardio ile ısınmak
    • Esneme (Stretching) ile ısınmayı bitirmek
    • Ağırlık İdmanını
    • Cardio

Azi bunu beğendi.
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    KAYNAK:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/neden-rl-k-antremandan-sonra-t26691.html

dediğimi tekrarlıyorum önce yap ama bu yorulup tam randıman alamamanı sağlayabilir ama yağ yakımına katkısı olur ben bizzat vücut çalışırken ilk başta kardiyomu yapıyorum 30 dakika veya 1 saat sonra ağırlık antremanına geçiyorum gücüm sıfırlanana kadar anca bitiryor program ağırlık antremanının yarısında da çikolotalı sü meyve suyu gibi dopingler alıyorum

önce ağırlık yaparsan kaslarda eriyebilir

Son düzenleme: 5 Mayıs 2012
  6. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    @AkrepHan kilo vermeyi hedefleyen biri kardiyo ağırlıklı çalışır yani antremanı kısa tutarak ve antremandan sonra gerekli takviyeyi alarak kortizolün aşırı salgılanmasını engelleyebilir... ayrıca senin savunduğun şeye bakarsak önce kardiyonu yaparsan yine kortizol aşırı salgılanır burada FLEXOR HOCANIN BAHSETTİĞİ KARDİYONUN VE ÇALIŞMANIN MÜMKÜNSE FARKLI GÜN OLMASI yani en iyi yöntem için en bol zaman...

ne olduğunu herkes bildiğinden önce kardiyo sonra antreman konusundan bahsedilmemiş bile...

''''eğer vaktiniz kısıtlıysada diezin dediği gibi çok hafif bir cardioyla yağ yakımına katkıda bulunursunuz.''' bahsettiğim cümle de budur...

önce bir oku sonra ne olduğunu buralarda KAYNAK diye ver ; sadece başlığı okumakla olmuyor..
    adamın zamanı varsa gitsin ayrı gün kardiyo ayrı gün ağırlık yapsın...

ayrıca arnold da antremanlarından sonra yüzme ve koşu yapardı ve buna daha birçok bodyci de dahil...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:48 ----------

hatta dediğin bu yönteme ve attığın linke bakarsak kendine max zararı veriyorsun başarılar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:17 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:03 ----------

Ağırlık çalışanların en çok endişe ettikleri şey, kardiyo çalışmalarının kendilerine kas kaybettireceğidir. Tabii, bu konuda kardiyo çalışmasının ne zaman ve nasıl yapıldığı çok önemli. Ağırlık antrenmanıyla kardiyo çalışmasını mümkün olduğunca ayrı günlerde yapmaya çalışın. Böylece kardiyo çalışmalarınızın kas gelişiminize etkisi tamamen sıfıra inecektir. Mesela, squat ve lunge hareketleriyle bacak kaslarınızı çalıştırdığınız bir antrenmandan sonra bisikletin yolunu tutmak pek iyi bir fikir değil. Böyle bir durumda kardiyo çalışmanızı bir sonraki güne saklayın, bacak kaslarınıza dinlenmesi için zaman verin. Kardiyo ve ağırlık çalışmasını aynı günde yapacak olsanız bile, akıllı davranmalısınız. Eğer kardiyo çalışmanızı kürek çekerek yapmayı planlıyorsanız, bunu üst vücudunuza fazla yüklenmediğiniz bir antrenmandan sonra gerçekleştirin.

Kardiyo metodunuz ne olursa olsun, önce ağırlık çalışması, sonra kardiyo çalışması yapın. Birincisi, spor salonunda o kadar terlemiş bir şekilde ağırlık kaldırmanız, çok hoş bir görüntü olmayabilir. Ayrıca yorgunken ağırlık antrenmanı yapmak sizi sakatlık riskiyle baş başa bırakabilir.

kaynak : Medicine & Science in Sports

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012
  7. Powertattoo

Powertattoo Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body Art
    Yer:
    Ayvalık
    Isınmadan nasıl kiloların altına girebiliriz ya uydurmayalım . Bizzat bugün cardio yapmadan enseye press yapmaya kalktım ılk sette kırılmaya başladım . Sonrasında kendi kendime napıyorum diyerek cardioya yöneldim . ( eliptik bisiklet ) Akabinde çok güzel çalışabildim.

8. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    unutmayalım ki yağ yakmak için olan kardiyo ayrıdır ısınmak için olan kardiyo ayrıdır...

son ikisini ayrı günlerde yapma imkanı yoksa :

İdeal Çalışma Sıralaması

• 6-10 dakikalık Cardio ile ısınmak
    • Esneme (Stretching) ile ısınmayı bitirmek
    • Ağırlık İdmanını
    • Cardio

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş