Kardiyomu ? Ağırlık mı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Cyper tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cyper

Cyper Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar eskiden vücüt çalışıyordum yaklaşık bir sene kadar önce sonra ara verdim ve tekrar devam ediyorum.

Henüz bir salona başlamadım ama evde çalışmayı ihmal etmiyorum.
    2 haftam oldu bugün.

Çalışma :

4x80 (5kg dumbell ) çalışma
    2x20 (Şınav)
    3x80 (Karın egzersizleri)

kilomdan dolayı beyaz et , pilav , bulgur tüketiyorum. ( Günde 2,5 litreden fazla su tüketiyorum ve oldukca her öğünde acı ekliyorum yemeklere)

biraz göbeğim var tahmini yağ oranım %13 - 15 olabilir amacım yağ oranını %10-9 arasına çekmek
    Protein ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum
    (Cips , kola, çerezler , çikolata vs.) oldukça az yemeye dikkat ediyorum.

Basketbol oynuyorum yaklaşık 2-3 aydır.
    Kollarda gözle görülebilir bir artış yakaladım

Böyle devammı etmeliyim (Protein ve karbonhidrat ağırlıklı mı beslenmeliyim önerilere açığım.)

Son olarak programıda kardiyoya vakit ayıramıyorum basketbol felan oynuyorum ama koşmanın pek yerini tutamaz. sorum bu şekilde devam etsem hedefime ulaşabilirmiyim yoksa kardiyo şartmı egzersizler yağ yakmadan sadece çalıştırırmı yoksa vücüt ortaya çıkar mı çıkmaz mı?
    Çünkü eskiden kardiyo yapıyordum forum'daki arkadaşlar kardiyo yerine karın egzersizlerinin üzerinde dur kilon zayıf kardiyo yerine geliştirerek ortaya çıkarmamı söylemişlerdi.

Boy :170cm
    Kilo : 55

2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Önemli olan günlük aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden düşük olması. Buna göre kardiyo olmazsa olmaz değildir bence. Ancak kilonuz gayet düşük gözüküyor. Forumdaki bulk yapma/beslenme tarzı başlıkları araştırıp okumanızı tavsiye ederim.

demircan256 ve Cyper bunu beğendi.
  3. sakl_sakl

sakl_sakl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.sitenize yeni üye oldum.forumda kalabalık yapmasın diye yeni konu açmak istemiyorum; benimde kardiyo ve ağırlıkla ilgili bir kaç sorum var yanıtlrsanız çok sevinirim.ben 18 yaşındayım.75 kilo 172 cm im.şişman değilim ama zayıfda değil.vücudum kalıplı ve ufacık kas çalışsam hemen çok hızlı gelişiyor.yapım böle.1.sınftan bu yana beni bilek güreşinde yenen olmadı:)neyse benim istedğim şu; çok fazla kas istemiyorum ama olan kaslrında belrginleşmesini sıkılaşmasını istiyorum yani vücudumda sexylik istiyorum:)şimdi ben haftada 3 defa spor salonuuna gidiyorum.bir programım var ama aklımda bu programımla ilgili sorularım var.öncelikle programımdan bahsediyim: yürüyüş bandında 10 dk yürüyorum vücudum bi ter attıktan sonra 35 dk orta tempoda aralıksız koşuyorum.sonra biraz dinlendikten sonra 3 er setten şınav,mekik,ters mekik yapıyorum.sonra sauna ve ardından yaklaşık 30 dk yüzüyorum.şimdi sorum şu.(yanlış biliyorsam düzeltin)şimdi ben kardio yaptıktan sonra kas çalışıyorum.mesela göbek çevrem.bir yerde okumuştum göbeğimdeki yağlar erimeden mekik çekmem anlamsızmış.yani yağlarım erimezmiş ve onun yerine içerdeki kaslar daha fazla gelişip daha şişman görünebilrmişim.endişem bu?yani ben zayıflamak istiyorum ama sexy bir vücutta istiyorum.yani ben bu programı mı yaptığımda bir türlü eritemediğim göbek yağlarımı eriteblirimiym?daha bir hafta oldu şimdiden kişiomda bir değişme oldu.beni bu konuda bilgilendirirseniz çok çok sevinirim:)

4. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    spor salonunda antrenmanları o hareketlerle yapıyorsan bence sporu bırak derim o hareketler evdede yapılabilir göğüs sırt diğer kas gruplarınıda çalıştırmalısın ve bu programı sana kim vermiş acaba 10 dakika yürüyorsun ardından 35 dakika aralıksız koşu hızlı sonuç alırsın doğru ama ben bir yazıda okumuştum yavaş tempolu koşularda enerjiyi yağdan alıyormuş ama hızlı tempolu koşularda kaslardan alıyormuş enerjiyi başka salon varsa oraya git bence

Sayfayı Paylaş