Kardiyoda Sorun

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xcc tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. xcc

xcc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba!Ben yaklışık 4aydır kilo vermek için kardiyo egzersizleri yapmaktayım.Ancak başladığım günden bu zamana kadar bir sorunum var.genelde 30-35dk kadar koşmaktayım.bu süre zarfında 4.50km koşuyorum.ancak her zaman sol ayağımın ön kısmında kas yanması gibi bir ağrı oluşuyor.çoğu zaman erken bırakmama sebeb veriyor.bırakmadığımda ise bu ağrı yaklaşık yarım saat boyunca sürüyor ve yürüyemiyecek duruma getiriyor.baktığımda ise sol ayağım sağa göre daha çok geliştiğini görüyorum.daha sert vs. bunun nedeni nedir?şimdiden çok teşekürler.

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    doktora görünün buradan insanlar nasıl yardım etsin.

xcc bunu beğendi.
  3. xcc

xcc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sizin görüşünüz saygı duyuyorum teşeküreler

4. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Laktik asitle ilgili bir sorununuz olabilir. Aşil tendonunda bir hasar olabilir. Magnezyum eksikliğinden kramplar olabilir. yetersiz beslenmeye sahip olabilirsiniz.

Bacak kuvvetiniz zayıf olabilir. bir dünya ihtimal var. Deadlifter doğru söylemiş. Doktora gitmeden çözüm bulmak zordur.

nasil bir kardio planı izliyorsunuz?

xcc bunu beğendi.
  5. Soldier93

Soldier93 Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Elektronik Teknisyeni / BodyBuilder
    Yer:
    Yurtdışı
    Coyote Ye Katılmakla Birlikte Şunlarıda Belirteyim Koşun Bandı Her İnsana Göre Değişmektedir Düz Tabanlı Yada Normal Tabanlısınız Belkide Ama İşte Elden Bir ŞEy Gelmiyor Spor Salonunda Ne Bulduysak Onla Yetinecez :)

xcc bunu beğendi.
  6. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    bacağın önünde hissettiğn ağrı ayak dorsifleksörlerinin ağrısı. koşuya başlamadan önce iyi ısınma yapman şart.her adımda bu kaslar ayağı yerden kaldırdığı için mesafe arrtıkça ağrı oluşuyor. iyi gerdirme yapman lazım. elinle destek aldıktan sonra sol ayağın yerde ikensağ ayak parmaklarının üzerine dikel. ayağın tabanını üste gelecek şekilde ayağını yere yatır. yani ayağın dışa doğruı yatarken tabanda yukarı doğru bakmaya başlayacaktır. bu sırada bacak ön tarafında gerilme hissedersin. koşma sırasında ağrı oldğunda koşuyu sonlandırırsan mutlaka bu germe egzewrsizini de yap. olduğu gibi bırakırsan kas iyice kasılır ve aşırı ağrı hissetmeye başlarsın.
    normal zamanda da bu germeleri yaparsan bu bölge kasları gevşer ve uzar, ağrıların azalır.

xcc bunu beğendi.
  7. xcc

xcc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum yapan herkese teşekürler.supersport çok iyi açıklamış ilginize tekrar teşekürler

Sayfayı Paylaş