kardiyo yaparken kaval kemiğinde ağrı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zhu.zhq tarafından 6 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    http://1.bp.blogspot.com/_FSJIuZ0keWM/SLquIzHdwrI/AAAAAAAAABg/0hr51BL70tE/s400/bacak-full.jpg

son zamanlarda kardiyo yaparken kaval kemiğimde ağrı olusmaya başladı. aynı ağrı çömelirken agırlıgımı tek bacagıma verdiğimdede olusuyor. bugun 4. dk da indim koşu bandından ağrı yüzünden. bu ağrının sebebi ne olabilir? agrı özellikle bilek kısmında çok siddetli yukarılara doğru giderek azalıyor. diyet yaparken tuzu çok azalttım hatta bazı günler hiç tuz almıyorum bundan kaynaklı olabilirmi? şimdiden tesekkür ediyorum

2. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle koşu bandında koşu yapmak sıkıntı yaratabiliyor.Bazı koşu bantlarında yumuşatıcı yani tartanı olmuyor.Bu sıkıntı yaratıyor.Ayak bileğine ve üst kısma şiddet direkt etki ediyor.Kaval kemiği,topuk kısımlarındaki ağrının sebepleri genelde zorlama kaynaklıdır.Bir süre yürüyüş yapmanı önerebilirim.

zhu.zhq bunu beğendi.
  3. netugur

netugur Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    gsm - bilişim
    Yer:
    istanbul
    koşarken giydiğin spor ayakkabının da etkisi olabilir. ben düz koşu değilde trekking ayakkabısı kullanıyorum. adidasın TRX serisi falan var. bunların tabanı epey kalın ve yürürken hafif yaylanmaya sebep oluyor ve bilek + kemiğe binecek yükü azaltıyor. bir süre yürüyüş yap veya bulunduğun yerde açık havada yürüme imkanı varsa koşu bandını kullanma.

geçmiş olsun.

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bende adidasın kosu ayakkabısını kullanıyorum . eliptik yapıyorum . eliptikde hiç agrı olmuyor . cevaplarınız için tesekkür ederim sağolun.

5. ImmortaL_

ImmortaL_ Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci/müzisyen
    Aynı sorunu bende yaşadım,hatta bazen derslere yetişmek için hızlı hızlı yürüdüğümde kaval kemiğimde ağrı oluyordu,cardio yapmamı da etkiliyordu ister istemez. Bunu bacak kaslarımın zayıf olmasına bağladım açıkçası ve bacak antremanlarına ağırlık verdim, squat çalışmanın faydası olduğuna inanıyorum, kolay gelsin :)

6. cirrus

cirrus Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorun bende de var. her hafta kardiyo yapmama rağmen sol bacağımın kaval bölgesinde dayanılmaz bir acı oluyor, 10 dakikadan fazla yürüdüğüm zaman oluyor.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    sorunun asıl sebebı kalflerın yanlıs calısılması yada hıc calısılmaması . sorun sundan kaynaklanır kalflerımıı calıstırrı ama tam tersındekı kasları calsıtırmyız

sorun eger bu sekılde kastan kaynaklanıyorsa . cozumu :kalf calısması sırasında duz bır zemınde degılde yuksek bır yerde ayaklarımızın sadece on tarafı yere bascak sekılde durmak ve kalflerı klasık sekılde kastıktan sonra tamamen asıgıya ınmek on tarafıda ıyı sekılde calsıtırır . ve sorun zamanla duzelcektır

Sayfayı Paylaş