Kardiyo, yüzme, supplement

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tensa tarafından 10 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Tensa

Tensa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Böyle bir konu açıldı mi bilmiyorum acildiysa da bulamadım şimdiden mazur görün. Sormak istediğim şeyleri tek tek burdan sorayım istedim şimdiden teşekkür ederim cevaplara.

Malum geçen sene üniversite sınavına çalışırken yaklaşık 25 kilo aldim ve bu sene vermekte çok zorlanıyorum. Daha oncelerde yuzmeyle kurtuluyordum ama artık vücudum alıştı sanırım tek başına yüzme yetmiyor. Sizlere sorum yüzme dışında üniversitenin spor salonunda koşu ve ağırlık çalışma şansım var ancak program yapan birileri bulunmuyor. Nasıl bir program onerirsiniz ? Belki boyum bir umut biraz daha uzar diye yüzmeyi bırakmak istemiyorum ağır kilolardan da çekiniyorum açıkçası. Boyum 1.73 kilom 90 18 yaş yeni bitti

İkinci sorum elimde optimum protein tozu ve universal in gh max tabletleri var. Bunları kilo verirken kas kutlemi korumak için kullanmalı miyim veya ara öğün olarak ?

Son olaraksa boy konusunda biraz takintim var şimdiye kadar yüzme barfiks demirine asılma ve akşamları gh tablet alma dışında birşey yapmadım sizlerin ekleyeceginiz birşeyler var mi ? Ve kilo verirken ufak ufak ağırlığa başlasam bunun bir etkisi olur mu ?

2. Tensa

Tensa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spam olmasın ancak cevap yok mu kimseden ?

3. Tensa

Tensa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Başlıktan yüzme kelimesini kaldirsam daha çok okunurdu sanirsam

4. Tensa

Tensa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kimse mi birşey bilmiyor

5. Tensa

Tensa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Spor yaparken özellikle kardioda nabzinizi ayarlama konusunda işinize yarar arkadaşlar.

Mkvs: Maksimum kalp vuruş sayisi
    Mkvs (1dk.da)= 220-yaşiniz

1.yöntem

Mkvsx%60 ile Mkvsx%70 arasi değerler yag yakımınin en çok olduğu aralik

2.yöntem

Dinlenik nabız: sabah uyanınca dogrulup alınan ilk nabiz

Minimum= (220- yaşınız- dinlenik)x%60 + dinlenik nabız sayiniz

Maksimum= (220- yaşınız- dinlenik)x%70 + dinlenik nabız sayiniz

Bu iki değer arası %85 yağ %10 karb. %5 protein yakilir

Yuzdeleri %70-%80 olarak değiştirip hesapladiginizda çıkan değerler arasında ise yakim yüzdesi yaklaşık %50 yağ -%50 karbonhidrat -%1 protein olur

Eğer %80-% 90 arasına çıkarsanız bu oran %85 karbonhidrat -%15 yağ %1den daha az protein olur.

Kolay bir yöntem olaraksa şunu söyleyeyim yaptığınız hareket esnasında yanınızdaki insanla rahat tikanmadan konuşabilir durumdaysaniz %60-%70 arası, eğer konuşmakta zorlanıyor nefes alisverisleriniz hizlaniyorsa %70-80 arasi, nefes nefese kaldiysaniz %80-%90 arası düşünebilirsiniz. Genelde son durumdaki yüksek tempolar bir dakikadan fazla uzun tutulmamali, tutuluyorsa bile etrafınızda bir doktor yada uzman olması faydalı olur.

Ayrıca ek bilgi olarak şunu yazayım yeterince ısınmadan antrenmana başlamak ilerde özellikle diz kapağında patella adı verilen kemigin deformasyonuna, çok büyük ağrılara yol açabiliyor. Bu yüzden kayakçıların bir çoğunda bu kemik delik deşik bir hal alıyormuş.

Derste tuttuğum notlardan toparladim bunları, anlatım benim değildir belki bir işinize yarar.

Sayfayı Paylaş