kardiyo ve diyete başladım açlıktan ölüyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Otkakönmişkılıç tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Boyum 1.89,94 kiloyum.
    1.5 yıldır vg yapıyorum,havaların ısınmasıyla kardiyoya başladım(3 gün önce)
    Günde tek bölge ağırlık(25 dk) çalışıp ardından 60 dk dk kardiyo yapıyorum ve 250 kalori civarı yakıyorum.(Daha 3 kez kardiyoya girdim ve amacım günde 500 kaloriyi aşmak)
    Beslenmeye gelirsek yağı neredeyse sıfıra çektim(ev yemeği ve ekmek dışında,onlara müdahale etme şansım yok:D),gofret bisküvi dondurma vs yok.
    Karbonhidratı da iyice azalttım.
    Kas kaybını azaltmak için proteini maddi durumun izin verdiği ölçüde yüksek miktarda alıyorum.(Günde 2 ya da 3 ölçek protein tozu,1 litre yarım yağlı süt,beyaz peynir ve 4-5 yumurta temel protein kaynaklarım).
    Fakat ekmektir,tatlıdır bunları azalttığım için kalori alımı oldukça düştü,kendimi çok bitkin hissediyorum.
    Hiç salona gidip çalışasım ve kardiyo yapma isteğim yok.
    Yağ oranı düşük besinler-ki bu besinleri ev ortamında bulmak zor- olduğundan doğru dürüst bir şey yiyemiyorum,tavsiyelere ihtiyacım var.

Bu şekilde ne kadar süre devam edebilirim bilmiyorum.

Son düzenleme: 21 Mayıs 2011
  2. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    o kadar karbo alımını düşürüp 60 dakka kardiyo çok fazla gibi geldi bana hocam hayattan bezmen normal :)
    bende 2 yıldır bg yapıyorum yaz diyetine girdim ama senin gibi ölüm diyetine deil :) yağ şeker sıfır.onun dışında yüksek proteinli besinler tavuk,ton balığı,yumurta,peynir gibi.ekmek yemiyorum.
    günlük öğün sayılarını arttır az ama sık olsun.öncelikle sabır tabi kolay gelsin

3. tyly12

tyly12 Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    sabah kahvaltını çok güzel yap 2 yumurta 2 yada3 sadece beyazını ye yanında light beyaz peynir ye zeytin bal reçel tam tahıllı ekmek ye beyaz ekmek kullanma alcaın karbonhidratı meyvdeden al öğün arlarında yulaf ezmesi alabilirsin elma portakal at içine güzel oluo antreman öncesi karbonhidrat alma whey imkanın varsa antreman sonrası whey al proteine yüklen burda tavuk ton balığı light yogurt olabilir yagsiz makarna alaiblirisn yağlarıda badem cevizden fln al 1 avuç çok alma saat akşam 8 den sonra bişiler yeme süt içebilirsin yatmadan light bnde diyetteyim ilk gün bnde aç kalmştım şimdi iyiyim kardio ypıorum 3 gün 5 öğün fln alabiliosan al

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle vucudunuzu aç bırakmamalısınız. bu şekilde ne yağ yakabilirsin. nede kas kazanımı sağlarsın. ben sana duz mantık bir yağ yakma diyeti onerebilirim :

1 - gunde 1 paket makarnayı haşlıyorsun buda 500 gr eder. bundada 300 gr karbo bulunur. bu senin gunluk karbon hidrat ihtiyacın. butun ogunlerin yanında haşlanmış ve yağsız olarak tuketiyorsun bunu. bu şekilde aç kalmıyorsun.

2- kaç ogun yediğini bilmiyorum. ama sabah ve antrenmandan sonra yumurta ye. sabah 5 yumurta (1i tam). antrenmandan sonra 6-7 adet (yine sadece 1i tam). bir kerede et gibi bişiyler ye(yağsız tabii). butun ogunlerinin yanında yoğurt sut vs. tuketirsen (az miktarda) gerekli proteini sağlarsın.

3 - yağı minimumda tutmalısın. yemeklerden ve sut urunlerinden gerekli yağı alırsın zaten. yumurtaların sarısında yağ vardır. sut urunlerini de yarım yağlı seç. yada tam yağlı seç ama az tuket. boylece yağ ihtiyacınıda karsılamıs olursun.

kaçamak yapmadan bu sisteme bağlı kalırsan. hem kas kazanımı hemde yağ yakımı sağlayacağına suphen olmasın. kolay gelsin ...

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kalori sayılarını fazla dıkkate alma 1 saat yeterlıdır ayrıca aç kalmak daha fazla kılo almana neden olur nedenı vucut savunma sıstemı ac kaldıgın ıcın her yedıgın besını depo ederkı gene bu ac kalıcakdır mantıgı ıle ayrıca ac kalınca metebolızma hızın düşer sık sık az az yersen faydasını goruceksındır

demircan256 bunu beğendi.
  6. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Yazın gelmesiyle beraber bende yarından itibaren bu programa geçicem ama her gün cardio fazla bence hafta 3 en fazla 4 yeterlidir.

7. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar,şimdi anlatacaklarıma eminim inanmayanlarınız çıkacaktır,nasıl olduğunu ben de bilmiyorum.
    1 haftada toplam sadece 1000 kalori civarı yakmama rağmen 3 kilo vermişim.Göbeğimin de bariz şekilde küçüldüğü belli oluyor.
    Ayrıca kaldırdığım ağırlıklarda düşme yok,aksine kendimi daha iyi hissediyorum.
    Aynı antrenman ve beslenme programına devam edeceğim.

8. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım günlük aldığın yüksek protein miktarı kas kaybı yaşanmasını önlemiş olmalı.1 Haftada 3 kg vermek riskli görünüyor.Haftalık bel ölçünü bizimle paylaşır mısın?1.89 boy 91 kg öyle abartılcak bir definasyon yapmana gerek yok diye düşünüyorum.

9. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Vücudun ilk başta tuttuğu yüksek miktarda su vücuttan atıldığından hızlı kilo vermiş olabilirim,bundan sonra bu kadar hızlı gitmesi imkansız zaten.
    Normalde ölçü almıyordum ama bundan sonra paylaşırım.;)

Azi bunu beğendi.
  10. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bugün sırt çalıştım+35 dk bisiklet.
    Spordan sonra 1 litre su ile whey içtim.
    Hafif aç karna,ciğerleri hava ile doldurmadan bel ölçüsü tam göbek deliği hizasında 97 cm.
    Yalnız biraz aşağıdan alırsam yandaki kemiklerden dolayı biraz daha fazla çıkıyor.Nasıl alınır bel ölçüsü?

11. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ben bizim komşu abinin yaptığını söyleyim.kendisi 2 haftada 11 kilo verdi.gözümle gördüm şaşırdım bi gün salona gittik öbr gün 1 kilo azalmıştı.adam karbonhidrat,şeker ve tuzu tamamen kesti fakat yeşillk olsun et olsun yağ olsun yüksek tuttu.yanılmıyorsam 4 öğün besleniyordu.öğünlerin 2sinde kebap birinde güveş birinde yeşillik vardı.ama salona gidince acaip çalışıyodu.neredeyse bütün göğüs hareketlerini piramit şeklinde yapıyordu ve gerçekten çok bitkindi.ama kiloyu da verdi.hiç kardio yaptığını görmedim akşam yapıyorsa bilemem tabi

Sayfayı Paylaş