Kardiyo ve bodybuilding

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Leopars tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Leopars

Leopars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman yaptiktan sonra karsiyi yapmak dogrumudur hoca kaslardaki kanin kalbe gittigini gelisim olmicagini soyledi ne kadar dogru yagli bir vucudum var ne sekilde kardiyo yapmaliyim

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Vücuttaki bütün kan zaten kalpten dokulara pompalanır.Yani "kan kalbe gidiyor" demek kaslarda kan kalmıyor anlamına gelmez.Tam aksine kan kaslara daha çok pompalanır ve laktik asidi vücuttan daha çok atabiliriz.Kilo almaya mı çalışıyorsun vermeye mi.Hedeflerini tam yazarsan biz de daha kolay yardımcı oluruz.

3. elbiskuha

elbiskuha Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    8
    ben kardiyonun mantığını bi türlü anlayamadım.eğer yağ yakmak istiyorsan ağırlık antremanı yap ve karbonhidradı azalt , eğer kg almak istiyorsan yine ağırlık antremanı yap ve karbonhidradı çoğalt.

4. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Kalbin büyük bölümü kastır. Kanı ve kandaki oksijenle beraber besinleri damarlar vasıtasıyla vücudumuza ve kaslarımıza taşır. Eğer hemen yorulan bir bünyeniz varsa kalp kaslarınız zayıf demektir. Düzenli kardiyo ile kalp kaslarınızı geliştirirseniz dayanıklılığınız arttığı gibi kaslar güçlendiği için kalp artık daha kapasiteli çalışacaktır. Ve antrenman sırasında kaslara daha fazla besin ve oksijen gitmesini sağlayacaktır. Bu da antrenmanlarınızı daha verimli hale getirecektir.Bunun yanı sıra yağ yakımını da sağlayacaktır. Kardiyo yaparken vücut önce yediğimiz besinleri yani karbonhidratları yakar. 15-20 dakikayı geçen ve 35-40 dk süren kardiyo egzersizlerinde metabolizmanızı hızlandırır, dolayısıyla yağ yakımını da başlatmış olursunuz. Sabah kalktıktan sonra kahvaltıdan önce yapılan kardiyoda hem yağ yakar hem güne dinç bir vücutla başlarsınız. Haftada 4 gün antrenmanınız var ise bunun 1 gününü kardiyoya ayırmanızı tavsiye ederim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    Sonra kalbin gelismedigi icin kalp krizi gecirirsen veya bir kilometre kosunca deli gibi soluk soluga kalirsan kondisyonun kalmazsa anlarsin kardiyonun onemini

6. Leopars

Leopars Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilom az boyum 1.78 kilom 70 ama yagli bi vucudum var hem yaglardan kurtulmak istiyorum ayni zamandada buyumek istiiyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Diete girmen lazım beslenme antmn günlüğünü atarsanız daha sağlıklı bilgi alırsınız

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş