Kardiyo ve Ağırlık Antrenmanları Aynı Anda Nasıl Olmalı ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NewbiePushUpper tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. NewbiePushUpper

NewbiePushUpper Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar , bu konu hakkında bir çok makale ve araştırma takip ettim ancak kesin bir sonuca varamadığım için sizlere danışmak istiyorum.
    Ağırlık antrenmanından sonra kardiyo yapmanın doğru olmadığını biliyorum , peki ağırlık antrenmanlarından hemen önce 1 saatlik bir kardiyo antrenmanı işe yarar mı , haftanın 6 günü spora gidiyorum vg olarak 2 dolu 1 boş ve günde 2 kez dahi gidebilirim , önce hangisini yapmalıyım eğer ardı ardına olmuyosa , mesela öğlen 12de kardiyo için gidip akşam 5 6 gibi ağırlık için gidilmeli mi ?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum ve bekliyorum ...

2. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer gün içerisinde 2 kere salona gidebiliyorsan kardiyoları ağırlık antrenmanından mutlaka ayırmalısın.

Ağırlık girdiğin gün kardiyo temponun hafif olmasında da büyük fayda var.

Eğer ağırlığa girdikten sonra kardiyoyu yapıcaksan ağırlıktan sonra post-workout öğünü dışında en azından 1 öğün daha yedikten sonra kardiyoya girmen daha faydalı olur. Antrenman sonrası yoğun anabolik süreci sekteye uğratmaman amaçlı.

Benim sana tavsiyem öğlen ağırlık gir akşama kardiyo yap ve kardiyodan sonra suyla protein shake hazırla onu iç ve yatana kadar herhangi bir öğün yeme gece boyu yağ yakımına yardımcı olur büyüme hormonundan da daha iyi faydalanırsın.

NewbiePushUpper bunu beğendi.
  3. NewbiePushUpper

NewbiePushUpper Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yani kardiyo ardından ağırlık antrenmanı yapmam doğru olmaz anlamına geliyor bu diymi , ağırlık ardından yapıcağım öğün hangi besin ağırlıklı olmalı

4. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru olmaz anlamına gelmiyor fakat kardiyonun amacı yağ yakma olduğundan bunu gece yaparsan ve kardiyo ardından karbonhidratlı öğün tüketmezsen gece boyunca yağ yakarsın daha fazla verim alırsın kardiyodan yani daha iyi yağ yakarsın.

Antrenman sonrası beslenmeyle ilgili bilgilenmen için forumda araştırma yapmanı öneririm.

5. NewbiePushUpper

NewbiePushUpper Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Demek istediğim yine protein ağırlıklı bir öğünden bahsediyoruz diymi , protein seçimi olarak da whey olmalı yanılmıyosam.Peki ya 2 kez gidemediğim günler ne yapmalıyım , birini birine tercih etmek istemem

6. gencVGci

gencVGci Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen öyle protein zaten vazgeçilmezin olmalı her zaman. whey kullanırsan daha iyi olur tabiki.

Bence haftalık bir antrenman programın olsun çalıştığın günler dinlenme günlerin vs.vs. ona göre ağırlık çalış diğer kalan zamanlar da kardiyo yaparsın.

7. NewbiePushUpper

NewbiePushUpper Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bi düzenleme yapmanın vakti gelmiş o zaman :) ilgilendiğin için sağol , iyi günler

gencVGci bunu beğendi.
  8. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    0
    3 gün ağırlık 2 gün kardiyo şekli bence çok uygun günlerini ayırman yeterli olacaktır

Sayfayı Paylaş