Kardiyo-Mekik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakingty tarafından 17 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi öncelikle gerçekten arama yaptım https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kardiyo-kas-kayb-na-yol-t13831.html?t=13831
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirmeciler-kardiyo-t25836.html?t=25836 bu linkleri paylaşmamdanda anlaşılıyor..Bir sorunum var arama yapıyorum ama bulamıyorum sonrada forumda mevcut diyolar onun için eğer varsa kusura bakmayın.
    Arkadaşlar ben 1.83 boyunda 70 kiloyum bel bölgem 85 yani anlıyacağınız gibi zayıfım ama birazcık göbek var.Kilo almak kas kütlesi kazanmak için vücut geliştirmeye gidiyorum yaklaşık 3 aydır.Ağırlık idmanlarında antrenör bana kalori kazanmak adına karın bölgesi çalışmamı söylemişti.Bende hak verdim gerçekten zayıfım kilo almak istiyorum çalışmadım bunca zaman ama şu göbekde bir türlü erimedi ve bende şöyle bir karar aldım.Haftada 3 gün ağırlık idmanı 1 gün kardiyo -karın çalışmayı düşündüm.Aklıma takılan sorular var.Böyle bişey yapmamın bir zararı olur mu?Bu kardiyo-karın günü protein tozu içeyim mi?Salona aç karnına mı tok karnına mı gideyim?Fazlasıyla zayıfım( karın bölgesi biraz yağlı) kas yanmaması olması için kaç dk hangi alete bineyim?Tavsiye ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.Eğer forumda mevcut ise affola!

2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Kardio yu ayrı gün yapmana gerek yok.. Sadece tek bölge ağırlık girdiğin günlerde yapabilirsin mesela

20 dk bisiklet 15 dk yürüyüş iyi gelir.. Yanında miğde hareketleri yapıp beslenmeyi de 0 yağ şeklinde sürdürürsen kısa sürede bel çevresinden ve göbek kısmındaki yağlarından kurtulursun.

Bölgesel zayıflama pek mümkün olan bir şey değil diyet yapmadan olmaz yani..

Cardio yapacağın günler protein tozu almana gerek yok bence.. Ha bol bulduysan alabilrisin tabi istersen her gün al :)

Beslenme konusunda da Cardio yapacağın günler karbonhidrat almana gerek yok. Sadece diyet ve lifli yiyecekler yemen yeterli olacaktır.

3. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Malesef tek bölge ağırlık giremiyorum o kadar vakit yok.Programım şöyle 1.gün Göğüs-Biceps 2.gün Sırt-Kanat-Arkakol 3.gün Omuz-Ayak-Bilek
    20 dk bisiklet 15 dk yürüyüş sanki fazla gibi geldi zayıfım bilinçsizce kardiyo yaparak kas yanmasından korkuyorum ve özelliklede onun için protein tozu içeyim mi diye sordum.
    Artık dikkat ediyorum mesela asla hayvansal yağ kullanmıyorum.Hep bitkisel yağlar..Köfte mi yiyecem tavaya 1-2 damla zeytinyağı damlatıp öyle pişiriyorum onuda yapışmasın diye damlatıyorum şimdi diyeceksin köftede hayvansal yağ var onada bişey yapamıyorum... :(

Kardiyo yapacağım yulaf yiyeyim o zaman.Bide kardiyo yapacağım günler salona giderken aç karnına mı gideyim öyle daha faydalı mı olur yoksa kas yanması olur mu?

4. hakingty

hakingty Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şunuda belirteyim ağırlık idmanına gittiğimde sadece ısınma amaçlı 10 dk yürüyüş yapıyorum başka kardiyo yapmıyorum.

5. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    İyi akşamlar , konuyu hortlatmak istedim çünkü arkadaşla aynı sorundan müzdaribim ve başka konu açmak istemedim ,zayıfım ama göbeğim var , ağırlık antrenmanlarından bağımsız olarak ayrı birgün kardiyo yapsam sadece mide çalışmalarıda olabilir ,bu benim kilo almamda sorun olur mu? beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum ve protein tozu kullanıyorum.

6. dargyneutron

dargyneutron Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Sayfayı Paylaş