Kardiyo için a101'den kondisyon bisikleti

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve tugrul6733 tarafından 28 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tugrul6733

tugrul6733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar. ben diyet ile ve spor ile ideal kiloma ulaşmış durumdayım. ama hala göbeğim var. baya bir araştırdım göbek bölgesindeki yağlar en son yakılıyormuş. göbeğin gitmesi için kardiyo yapmak lazımmış. kardiyoda da nabız hesaplamaları buldum ve bunun için fitnes'a yazılmayı düşünüyordum koşu bantlarında nabız ölçer varmış herhalde.

ama a101'e bir kondisyon bisikleti geliyor 180 tl. baktım fiyatı uygun. sonra dedim aylık 100 tl fitnes'a vereceğime 180 tl bisiklete veririm ömür boyu kullanırım. bisikleti linkteki. A 101 - Hoşgeldiniz peki bu bisiklet nasıldır iyimidir ? bir de göstergelerde hız zaman kalori diyor. yani nabız ölçmüyor mu ? kardiyo için nabız ölçümü şart mıdır? şart değilse bizim burada stad var oraya gidip normal koşu yapacağım.

edit: arkadaşlar forumda yeniyim mesela siz benim bu konumu cevapladınız cevapladığınızın bildirimini nasıl alabileceğim ?

Son düzenleme: 28 Nisan 2013
  2. herorec

herorec Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bende kondisyon bisikletiyle 4 ayda 30 kilo falan verdim ama çoğu su kaybı oldu.Ben 1 saat hergün biniyordum fakat bel bölgesine fazla etki ettiği söylenemez.Eğer bisiklet binmeye müsait bir yerde oturuyorsan kondisyon bisikleti yerine normal bisiklet daha çok yağ yaktırıyor.
    Ama fikrimi sorarsan bisiklet yerine stad çevresinden koşsan çok daha etkili olur.Terlemeye başlayınca nabzının yavaş yavaş arttığını farkedersin zaten.8-10 tur koş 10 tur 5 km yapar stad çevresinde en dış kulvar 450 m , en iç 400 m sabittir. :) ona göre hesapla. iyi günler

Sayfayı Paylaş