Kardiyo devam mı Yoksa Ağırlık Çalışmalarına başlamalı mıyım? (Fotoğraflar mevcut)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rewind tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    Öncelikle merhaba.yaklaşık 3 ay önce spor salonuna gitmeye başladım.1 gün kardiyo 1 gün ağırlık çalışıyordum ama ağırlık gününde de kardiyo yapıyordum cıkmadan önce.3 ayda yaklaşık 13-14 kilo verdim.vücudumda baya incelme oldu.ama hala istediğim vücut yapısına çok yolum var gibi.derslerim yüzünden okullar kapanana kadar spor salonuna gidemeyecegim.yaz tatili girince ise tekrar başlayacagım.o zamana kadar ki yaklaşık 1.5 aylık zamanı degerlendirmek istiyorum.evimde 2x 5 kg'lık dumbell var başkada birşeyim yok malesef.ağırlık sehpasına benzer bir sandalye var rahatça işimi görebilecek uzunlukla.ölçülerimi koymak isterdim ama tam olarak nereden ölçüm yapıldığını bilmiyorum.şaşırma olmasın diye koymadım.ayrıca evde ip atlama gibi bir şansım var.spor salonuna başlamadan önce ip atlardım.biraz ip kondisyonum var.evde yapabilecegim tek kardiyo ip atlamak şuanda.şehir merkezinde oturdugum için dışarıda koşu yapamam.sizce bu 1.5 ayda ne yapmalıyım ip atlayarak genel olarak kardiyo mu yoksa ip atlamayı sadece ısınma ve çıkışta olmak üzere yapıp ağırlık antrenmanları mı yapmalıyım.program olarak ise flexor hocanın programını yapmayı düşünüyorum.yaklaşık 3 aydır diyet yapıyorum hala devam ediyorum diyetime.ayrıca protein tozu alma gibi bir durumum da var sizce almalı mıyım bunun hakkında da yardımlarınızı bekliyorum.eskiden vücudum cok yağlıydı şuan ki kiloma göre hiç iyi durmuyor vücudum, bunun nedeninin yağ oranının bu kilodaki birinden daha fazla olduğunu düşünüyorum.bu konuda da yardımlarınız lazım.

edit:kollarımı çok kapadığımdan bu kadar kalın gözüküyor.normal hali bundan daha ince.

boy : 1.84 cm
    kilo : 82 (96 kilodan düştüm)

Ağustos ayına kadar yoğun bir program yapabilirim sonrasında ygs-lys sınavlarına yoğun çalışmam gerekeceği için azalacak gibi duruyor.ama bırakmayı kesinlikle düşünmüyorum.her boş vaktimde elimden geldiğince yapacagım.

Fotoğraflar bunlar yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Nisan 2012
  2. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    arkadaşlar evde ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olun lütfen.zamanım boşa gidiyor.

3. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    abi anlamıyorum 110 kişi bakmış 1 tane bile yorum yok hiç bir yardım edecek veya fikri düşüncesi olan yok mu ?

4. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    1.84 boy 82 kilosun madem en azından bi 3-4 kg daha yağ atıp başlamanı öneririm.
    Yoksa benim gibi yaparsın ve geç sonuç alırsın :D

5. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    77-78 e kadar ağırlık + kardiyo programı devam edeyim yani ?

6. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Evde çalışabilinecek program ve egzersizlerle ilgili bir sürü konu var

7. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    program olarak zaten karar verdim flexor hocanın programını uygulayacagım benim asıl sormak istediğim kardiyo ağırlıklı mı yapayım program yoksa ağırlık üzerine mi olsun ?

8. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim sana tavsiyem agırlıga başla derim...diger 3-4 kiloyuda verirsin zaten.thums:

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
  10. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    en iyisi ağırlık çalışmalarına başlayayım bakalım ne olacak 2-3 ay sonra, yaz aylarına giriyoruz zaten kilo da veririm sanırım çıkışta da ip atlayacagım çünkü.

11. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermek için salonda bacak kası çalışılması gerektiğini duymuştyum benim boyum kısa olduğu için çalışmıyorum ip atlayıp barfiks şınav mekik ve dumbell yapıyorum hiçbir şekilde press altına girmeyip genelde kardiyo yapıyorum ama sen bacak çalış zayıflarsın ondan sonra diğer bölgelere devam et

12. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    bacak olarak ancak ip atlayabilirim evde kaç set ve tekrar yapayım ağırlık çalışmasından önce ve sonra onun hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleme: 27 Nisan 2012
  13. regmore

regmore Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bence artik agirliga baslaman lazim zaman icerisinde zaten vucudun gerekli kiloya oturucaktir ki 1.84 boya bu kilo cok olmamasi lazim beslenmene dikkat et bence yag oranin cok fazla zaten beslenmene dikkat etmenle birlikte gereken kiloyu aticaksindir

14. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    dediğim gibi eskiden aşırı yağlıydı vücudum bu yüzden sanırım bu kiloda olmama rağmen yağlı gözüküyorum.diyet sıkı bir şekilde devam ediyorum flexor hocanın programını yapmaya yarın sabah başlayacağım girişte ve çıkışta ip atlayacağım cardio olması için.birşey daha vardı ara öğünlerde ne yemeliyim sizce ?

15. rewind

rewind Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kocaeli
    ek olarak şınav ve mekiği hangi bölge çalıştıktan sonra çekmeliyim sizce flexor hocanın programına göre bunun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.birde kaç set kaç tekrar ?

Sayfayı Paylaş