Kardiyo arttırsam mı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve absumetal tarafından 29 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. absumetal

absumetal Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Geçen sene bu zamanlar 86 kiloydum, boyum 1,72. Bir buçuk ay önce 63 kiloya kadar düşmüştüm. Hocamın tavsiyesi üzerine "HACİM" dönemine girdim.

Beslenme tarzımı bu linkte paylaşmıştım. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme/bulk-donemi-antreman-saati-72239.html

Hayatım boyunca düz bir karın bölgesine kavuşacak kadar zayıf olmadım, karın kaslarımı hiç görmedim :) Çünkü yemeyi çok seven biriydim. Ama şu an yaşam tarzımı seviyorum ve üstte verdiğim linkteki gibi beslenmekten keyif alıyorum.

Şu anki antreman programım şu şekilde;

Haftada 5 gün -> göğüs + biceps , omuz + triceps, sırt + kanat ve Cumartesi günleri sadece kardiyo.

Bir buçuk ayda 63 kilodan temiz bulk yaparak, yağlanmadan hacim aldım. 66 kiloyum şu an. Sanırım kas kütlem fazla olmadığı için hacimlenmem hızlı oldu, bir de sanırım tipim endomorf ya da mezomorf, göğüs kasım hemen hemen hiç yok gibiydi, şimdi sıkıp oynatabiliyorum hafif hafif :)

Fakat canımı sıkan bir şey var o da göbek ve göğüs bölümünde tam olarak geçmemiş yağlı kısım.

Antreman programımı şu şekilde değiştirsem;

Pazartesi - Perşembe : Göğüs + Biceps + 20 Dakika interval kardiyo

Salı - Cuma: Omuz + Triceps + 20 Dakika interval kardiyo

Çarşamba - Cumartesi: Sırt + Bacak (Kardiyo yok)

Pazar off.

Yani 6 gün ağırlık 4 gün kardiyo oluyor.

Her gün mekik çekiyordum 300 tane yarım 40 tane tam. Gün aşırı yapmaya karar verdim. Yani haftada 6 gün yerine 3 gün olacak... Sizce doğru mu düşünmüşüm?

Aslında ağustos ayında asker olacağım, "nasılsa o göbeği erittirirler adama sen haftada 1 gün kardiyoya devam et boşver" şeklinde de düşünmüyor değilim hani.

Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim, göbekli yaşamaktan bıktım :)

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Mayıs 2013
  2. aga15

aga15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen düz bi karına sahip olmak istiyorsan her antremanına koşuyu eklemelisin ağırlık fasa fiso

3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.
    - Hakkınızda gerekli bilgiler verilmemiş ya da eksik verilmiştir.
    -6 aylık gelişimden önce üye fotoları bölümüne konu açmak yasaktır.
    -Başlıkta kullanıcı adı geçmesi mecburidir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş