kardiyo çalışırken protein tozu kullanılır mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve novus tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. novus

novus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle merhaba,

daha önceki konularımdada söylediğim gibi 139 kilodan 87 kiloya düştüm boyum 1.89 yaklaşık 10 - 12 ay içinde ve 3 aydır ağırlık yapıyorum şu an kilom 89 - 87 arasında gidip geliyor bi kısım sarkmalar oluştu

güzel bi diet ve bu şekilde bi idman programım var.

pazartesi - ağırlık + hafif kardiyo
    salı - sadece şiddetli kardiyo
    çarşamba - ağırlık + hafif kardiyo
    perşembe - sadece şiddetli kardiyo
    cuma - ağırlık + hafif kardiyo

cumartesi pazar off

şeklinde 3 aydır idman programım bulunuyor. benim size sualim protein tozu kullanarak dietimide uygulayarak sarkmalardan kurtulup yağ kütlesinden verip kas kütlesi kazanabilirmiyim ?

böyle bişey mümkün mü yoksa bu şekilde devam edip 83 - 82 kilo civarlarına düştüğümde mi protein tozuna başlamalıyım.

lütfen yardımcı olun boşuna para vermek istemiyorum zaten ancak denkleştiriyorum toz parasını iyi bi fikir edinmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:15 ----------

arkadaşlar rica ediyorum bilgili olanlar ilgilenebilir mi acaba ? bu sitede tek şikayetçi olduğum olay bu herkes işine gelen konularla ilgileniyor. araştırdım ama bana yardımcı olabilecek bi konu bulamadım site içinde o yüzden bu konuyu açtım.

2. cems150

cems150 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Bildiğim kadarı ile 6 aylık gelişimden sora protein tozuna ihtiyac var benim forumdan edindiğim bilgi bu.

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bunu günlük beslenme makroların belirler, beslenmen ile yeterli protein alabiliyorsan gerek yok.

4. novus

novus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim öğrenmek istediğim kilo vermeme engel olur mu ? yağlı ve şekerli hiç bi besin almıyorum zaten sadece günlük besinlerimden protein edinemediğim için protein tozu kullanmam kilo vermeme engel olurmu ?

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hayır olmaz

novus bunu beğendi.
  6. novus

novus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o halde ;

protein tozu takviyesiyle güzel bi diet ile kardiyo ve ağırlık çalışarak yağ kütlesi kaybedip kas kazanabiliyoruz değil mi ? :)

çok teşekkür ederim

7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ oranını azaltmak için kalori açığı vermen gerekicek, bu durumda kas kütlesi kazanman zor olur ama en azından mevcut kasları korumuş olursun. antreman yaptıkça da kasların güç kazanmış olur fakat hacim sanmıyorum.

8. novus

novus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hacim zaten istemiyorum şu an için ilk önce yağ kütlesini ve sarkıkları biraz daha aza indirgeyip sonradan kas kütlesini parçalamak istiyorum forumdan da anladıgım kadarıyla protein bu konuda kilo almama neden olmaz

9. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Günlük ihtiyaç duyduğun kalori miktarından daha az kalori alırsan yada aldığından fazlasını yakarsan yağ yakımına devam dersin. Kasların yanması yıkılması öyle kolay değildir. Yağ yakınca kütlede küçülme olacaktır zaten bu yüzden kaslı bölgeleri çalıştırman şekillenmen açısından fayda sağlayacaktır.
    Kalorisi düşük, ieker ve karbonhidratı sıfır olan protein tozları var. Onlardan kullanırsan kasları beslersin. Ancak yukarda yazdığım gibi kalori mktarını dengelemezsen ne yersen ye yada en içersen iç yağlanırsın.

10. REAL Pumpforever

REAL Pumpforever Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    whey protein mutlaka al...
    sonucta vücudun ihtiyacı olan protein miktarını sadece yemekten almak hele hele bu mewsimde son derece zor... sabah ve antreman öncesi Whey.. en iyi tercihlerdir... bu arada mide calısıyor musun bilmiyorum ama antreman sonrası cardioları mide ile degistirebilirsin.. fark hosuna gidecektir..

Sayfayı Paylaş