Kardio antremanini iyi bilen birinden cevap bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Clean tarafından 5 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Clean

Clean Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    boy:176
    kilo:82.2
    bel:90
    vücut ölçülerim böyle bana 1 ay içerisinde vücudumu sikilaştiracağim ve bel çevremin maximum düzeyde inceleceği bir program lazim evde çalişacağim kardio yada evde vücut ağirliğiyla yapilan hareketlerden bir program yazabilirmsiniz teşekküler..

2. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

gayet kısa sayılabilecek bir sürede, yaklaşık dört ayda belimi 96 santimden, 84'e indirmiştim. ne çok sıkı diyet yaptım, ne de ölümcül yoruculukta kardio hareketleri. metabolizmamın da faydasını görmüş olabilirim fakat şunu söyleyebilirim;

geceyarısı yemek yemelerimin hepsini kestim. akşam yemeğimi 6'da yedim, sonrasında hiçbir şey yemedim. yalnızca gece uyumadan birkaç saat öncesinde, uyuma esnasında beni beslemeye devam etmesi için 100gr lor peyniri yedim. beyaz ekmeği kestim, abur cubur, kola ve özellikle cips bağımlılığımın önüne geçerek hepsini azaltmayı bırak, tamamen yok ettim, hiçbirini yemedim, içmedim. ama bununla birlikte normal beslenmeme devam ettim. sadece yaşamımdaki bazı "sakıncalı" ürünleri çıkardım.

ve kardio. deparlı koşunun etkisini fazlasıyla gördüğümü düşünüyorum. bol bol koştum. çok uzun süreli koşular da değildi bunlar. yalnızca hiç yürümeden sürekli olarak koştum. hafif tempo koşuyla başlayıp her bir dakikada bir otuz-kırk saniyelik deparlı koşu sistemini uyguladım. yaklaşık 7-8 dakika sonra halim kalmıyordu zaten. koşudan başka pek bir şey yaptığım da söylenemez. eğilerek sopa çevirme uyguladım bir ara ama sonradan bel ağrımı fazlalaştırdığını düşündüğüm için kestim.

benim, kendi tecrübelerim doğrultusunda önerim, deparlı koşu olacaktır. bir ayda da elbette ki biraz olsun kilo verirsin fakat çok büyük şeyler beklememelisin tabii ki. bir ay çok kısa bir süre.

kolay gelsin diyeyim.

Clean bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş