karbonhidrat..

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve darkknight tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. darkknight

darkknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar. Aramızda bu spora yeni başlayan ve zayıf olan arkadaşlarımız vardur mutlaka (benim gibi). Şimdi size bi tarif verecem ki ne tarif. Karbonhidrat bombası. Neyse, bunu ister kilo almak için kullanın isterseniz spor öncesi ve sonrası.

Gerekli Malzemeler ve Hazırlanışı:
    50 gr. Buğday nişastası
    50 gr. Pirinç nişastası
    50 gr. Mısır nişastası
    50 gr. Patates nişastası
    75 gr. süt tozu
    10 gr.kakao
    1 çay kaşığı vanilya
    200 gr. Puding (toz halinde)

Arkadaşlar ben size gr. larını verdim ama kafanıza göre azaltıp çoğaltabilirsiniz.
    Yapılışına geçelim.
    Bunların hepsini bi kavanoza koyuyoruz. Sonra bunları iyice karıştırıyoruz (toz halinde). Daha sonra bu karışımı bir kapta kaynamakta olan suya yada süte (benim ercihim süt), 1 su bardağı süte 3-4 kaşık olmak üzere toz karışımımızdan koyuyoruz ve karıştırıyoruz punding kvamına gelince olmuş demektir. Tabii herkese göre değişir bu koyu yada biraz sulu yapabilirsiniz. Normal puding gibi oluyo ama tadı süper. Yukarıda verdğişim malzemelerin içindeki pudıng i de muz lu olarak alın en ii o gidiyo.

Eveeeeeeeeet deneyin arkadaşlar valla süper oluyo. Yatmadan önce 1-2 tabak. yada soprdan önce ve sonra. Hem yemek üzerine ii bi tatlı, hemde tam bir karbonhidrat bombası.

Afiyet olsun...

Alıntı arkadaşlar ama sizce bi zararı olur mu? benim kafama yattı bide siz bi fikir atsanız ortaya?

2. Tigertugi

Tigertugi Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    ya karbonhidat iyide yaglanma yapıyo be gaarrdaş

3. hayalc

hayalc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    değerlerini de yazsaydın daha iyi olurdu...

4. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Icerdigi karbonhidrat kaynaklarina bakinca hepsinin orta-yuksek Glisemik Indekse sahip oldugu gorulmekte. Acikcasi kan sekerini hizli yukselteceginde dolayi cok ideal bir kaynak degil. Antreman sonrasi icin ise daha kolay sindirilebilecek mumkunse sivi karbonhidratlar tercih edilmeli.

Kullanilabilecegi tek durum bana gore sabah kahvaltisi. Yaninda yulaf gibi bir karbonhidrat kaynagi ile kombine ederek tuketilebilir.

Sayfayı Paylaş