Karbonhidrat ve Protein tozu + Set tekrarlarim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve enqinn tarafından 4 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaslar,

Ben Flexor hocanin forumda paylastigi 3.ay programini calisiyorum. Su an amerika da oldugum icin yemek konusunda cok sikinti yasiyorum. Anlayacaginiz Turkiye gibi rahat degilim. Spordan once ve sonra 1 olcek Optimum Whey Protein tozunu su ile karistirip iciyorum.

Calislarimi ise piramit sisteminde calisiyorum (12+10+8+6)
    1.sette normal agirlik, 2. ve 3. sette agirligi artirip 2 sette de ayni agirlik calisiyorum, 4.sette agirligi tekrar artiriyorum. Haftaya ise yeni agirlik yani 2. ve 3. setin agirligina gore calisiyorum her hafta 2. ve 3. setin agirligina gore artiriyorum. Ornegin, 1.sette 10 kilo, 2. ve 3. sette 15 kilo, 4.sette 20 kilo, Haftaya 1.set 15 kilo, 2. ve 3. set 20 kilo, 4.set 25 kilo.. seklinde calisiyorum. Acaba dogrumu calisiyorum?

Simdi yemek konusunda da dedigim rahat degilim. Acaba protein yaninda karbonhidrat tozu kullansam bir sorun olur mu yoksa gonul rahatligiyla kullanabilir miyim? Hem kilo almak hem de kas yapmak acisindan. Cunku uzun ve zayifim. :) Lakin kullanabiliyorsam en iyi karbonhidrat tozu hangisini ve nasil kullanmami onerirsiniz?

Birde bana gece yatmadan once casein diye bir toz onerdiler. Bunun kullanmanin sakincasi var mi? Yani spor gunleri Protein + Karbonhidrat + Casein tozu, spor olmayan gunlerde Karbonhidrat + Casein tozu kullanabilir miyim?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

Boy: 1.90
    Kilo: 82
    Yas: 22
    Omuz: 111
    Gogus: 102
    Kol: 29
    Bel: 84
    Basen: 94
    Bacak: 65

2. enqinn

enqinn Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    cok zor bir soru sordum herhalde :) 37 kere bakilmis bir yorum yok :)

Sayfayı Paylaş