Karbonhidrat ve Hacim İlişkisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mosquito tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Ben yaklaşık 2 aydır bu sporu yapıyorum. 2 aylık bir sürede yaklaşık 5 kilo alarak 63 kiloya ulaştım.

Kollarımda 2 cm büyüme oldu. Fakat hala bazı konularda aklım karışık.

Hacim ve kilo almakta önemli olan karbonhidrat mı, kalori mi anlamış değilim. Günde yaklaşık 300 gram karbonhidrat alıyorum az mı fazla mı hiçbir bilgim yok . Protein miktarım yaklaşım 140-150 gram.

Ayrıca göbek bölgesinde hafif şişme oldu. Sarkma yok ama sanki yaglandım biraz gibi. Bunun sebebi yağlı beslenmek mi?

Ayrıca şeker tüketiminin yağlanmayla ilişkisi var mıdır?

Mesela ice tea'de 100 ml de 7 gram şeker var yüksek miktarmıdır? Bazen 1 oturuşta 1 litre içtiğim oluyor.

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Karbonhidrat alımı ile ilgili bu konuyu okumanızı tavsiye ederim.Uzun ve kapsamlı bir konudur.2-3 cümle ile geçiştirmeyeyim.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g-nl-k-ka-gram-t26243.html?t=26243&highlight=karbonhidrat

Karında yağlanma var gibi sanki diyorsan aldığın günlük kaloriye dikkat edeceksin.Fazla kaloriler yağa dönüşecektir.Aldığından fazlasını harcamalısın ki yağlanmayasın.

Şekerli içecekleri fazla tüketmemeye çalışın.Ice tea yi de çok abartmamak şartı ile içebilirsin.Ben ice tea ve üzüm suyu tüketiyorum mesela.

Mosquito bunu beğendi.
  3. Mosquito

Mosquito Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    O konuyu okudum önceden. Hatta hesapladım günde 3500 kalori almam lazım diye. Eskiden biraz programın dışındada birşeyler yiyordum, şimdi birde çok disiplinli deniycem her yediğimin gramını yazıp kalorilerini hesaplıycam bakalım.

Sayfayı Paylaş