Karbonhidrat tozu & kilo alımı tavsiye

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gecelerinyargici tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gecelerinyargici

gecelerinyargici Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bütün forumdaşlara iyi haftasonları :)
    Sizlerin tecrübelerine danışmak istiyorum.Diyetisyene gittiğimde vücut analizi yaptırdım.4 ay önce.
    170 boy.50 kilo.yağ oranı %3 çıktı.yaşım 21.metabolizma yaşı 10 çıktı.
    günlük yiyeceklerime aldığım kalori oranına dikkat ederek.Bu 2 ay içersinde Hardline gainer kullandım ve Spor salonundaki hocamın tavsiyesi ile Dymatize Super Mass Gainer'inde 1.5 kilosunu kullandım.
    Ev taşıma falan oldu sporu bıraktım ancak spor yapmadığım günler dahi karbonhidrat tozu alımına devam ettim.yaklaşık 3 aydır beslenmeye dikkat ettim.

Sonuç:51 kilo.Tavsiyelerinizi bekliyorum tekrar spora ve önerdiğiniz karbonhidrat tozuna başlamayı düşünüyorum.Zaman ayırdığınız için teşekkürler :):cool:

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Beslenme programınızı nasıl acaba?

3. gecelerinyargici

gecelerinyargici Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    şöyle anlatayım- en az 3 öğün hiç aksatmadan olacak şekilde ; -sabah kahvaltısında diğer öğünlere göre pek fazla yiyemiyorum klasik kahvaltı diyebilirim (yumurta,tost,bal içinde lor peyniri) bir arada kahvaltı sonrası supradyn allday kullandım şimdi geldi aklıma
    öğlen için ise tavuk kızartması , pilav , makarna , et kavurması
    akşam = bazen tatlı,bazen ton balığı canım ne isterse
    gece tekrar yemek
    geç saatlerde toz
    ve uyku şeklinde yapıyorum.
    ama son 1 haftadır özellikle tartıldıktan sonra iyice bıraktım alamıyorum diye dikkat etmeden yiyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2016 ---
    bu yazdığım kısım spor yapmadığım zaman içindi.spor zamanlarında ise spor öncesi ve sonrası olarak ikiye ayırmıştım tozu , spor günlerinde ise bol proteinli yemeğe çalışıyordum kasların gelişimi için , off günlerinde de toz alımına devam ediyordum

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Tatlı,tost bunlar sporcu beslenmesinde yeri olmaz pek beslenmeniz düzensiz.Karbonhidrat miktarını arttırmanız gerekiyor.Beslenme düzgün olmadığı için gainerında etkisi olmamış.

5. gecelerinyargici

gecelerinyargici Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    beslenme programı tavsiyesini nereden alabilirim, internette okuduklarım çok uç noktalarda olduğunu için uygulayamıyorum

6. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Çok uç noktalar değil.Zaten gainer bütünüyle gereksiz bir supplement.İstek varsa imkan var.Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplıyıp ona göre beslenme programı yaparsanız daha iyi olur.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/kilo-almak-İsteyenlere.1680/ şu linke göz atmanızı tavsiye ederim

Sayfayı Paylaş