Karbonhidrat Takviyesinde (weight gainer) Hangi Urün?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ALPEREN tarafından 18 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    antremandan sonraki 1 saat içinde whey gaineri alabilirsin Daffy...bunu aldıktan sonra ne zaman istersen yemeğini ye...ama 3 saati aşmamasında yarar var yemek yeme zamanınla whey gaineri alma zamanının arası...yani 1 saat da olur...kritik olan zaman, antreman sonrasındaki 1 saat...işte bu kritik zamanda supplementler en uygun besinler oluyor...zira sindirim dertleri pek yok...

2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    saolasın eyeseeyou

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki eyeseeyou antreman sonrasi misir nisastasi ile ne yapabiliriz yemek için

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    evet bu mısır nişastası vb şeyleri nasıl yemeliyiz nişastayı direk kafaya dikemeyiz heralde ama ne şekilde yenebilir tadı vs :) bide yol çizerseniz sağolun

5. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    nişasta ilk sorulduğunda, ben su ile karıştırılıp kullanılacak sandım...o yüzden de mısır nişastasını tavsiye ettim...zira sindirim açısından antreman sonrasına en uygun kullanım şekli o idi...bunun dışında, nişasta ile yapılacak yemek vs vs antreman sonrasına uygun değil...neden değil? çünkü sindirimi kolay besinler gerek...bunlara en uygunu da sıvı haldekiler...her zamanki tavsiyemi yineliyorum...whey ve dekstroz içeren bir karb içeceği (powerade mesela)....antremandan sonraki 1 saat içinde bunları alın...başka birşeye gerek kalmaz...yemek vs vs düşünmeyin antreman sonrasındaki 1 saat için...bunları aldıktan maksimum 3 saat sonra da normal öğününüzü yiyebilirsiniz...

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sagol eyeseeyou.o zaman su ile karistirip içeriz.suya ne kadar nisasta koyalim peki.

7. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 25-30 gr karb içeren nişasta yeterli olur sanıyorum...bu da kaç gr nişastaya denk gelir paketten bakmak lazım...

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sagol eyeeseeyou tesekkur ederim

9. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    +1

10. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    eyeseeyou bu mısır nisatasın kendim hazırladıgım protein shake icine koymayı dusunuyorum,cig olarak alınması mide ve bagısaklar uzerinde olumsuz bir etki yapıyormu onceden denedinmi??aynı sorum soya unu icinde gecerli ...protein shakeimi su sekilde hazırlamayı dusunuyorum

30 grsoya unu
    30 gr complex carb.(otacı plus)
    30 gr mısır nisastası
    30 gr whey
    800 ml sut
    30 gr suttozu
    2 yumurta sarısı......bunu gun icerisinde ,antreman sonrası ve ogun aralarında 2 veya 3 seferde almayı dusunuyorum ...

daha once bu kadar karısık bir shake icmemistim olumsuz bir etkisi olabilirmi diye merak ediyorum

11. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    ben mısır nişastası kullanmadım...herhangi bir rahatsızlık oluşturacağını da sanmıyorum, alerji vs yoksa kişide...sorulduğu için o kullanım şeklini tavsiye ettim, yoksa normalde tavsiyem nişasta değildir antreman sonrası için...

sizin shake antreman sonrası için oldukça ağır...sadece whey ve nişasta yeterli antreman sonrasına(aslında nişasta yerine powerade içseniz en uygunu)...bu kadar besini yükleyip sindirimle uğraştırmaya gerek yok vücudu o durumda...bu shake'i antreman öncesinde içebilirsiniz ama antremanla arasında 2 saat ara olsun...öğün niyetine için bu shake'i...zira kuvvetli bir shake....

12. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yumurta sarısını neden koyuyorsun kolestrol içinmi?merak ettim he yok protein içinse sarısı değil tam tersi beyazı olacak diye biliyorum eğer yumurta sarısı ile ilgili faydalı bişey varsa paylaşırsan sevinirim sağol :)

13. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    yumurta beyazı cig olarak tam olarak sindirilemiyor ,o yuzden sadece sarısını koyuyorum.bunun nedenide protein cesitliligini artırmak (sut,whey,yumurta)...rocky deki cig yumurta olayı hikaye yani :)

14. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    anladım ama yumurtanın sarısında bildiğim kadarıyla protein yok asıl beyazında var ve çiğ olarak değilde haşlanmış daha iyi zaten çiğ olarak içilen yumurtada eğer tavukta hastalık varsa bulaşma riski artıyor diye biliyorum

15. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    standart bir yumurtada toplamda 6.5 gr protein vardır.bunun 3.5 gr ı beyazında,3 gr ı da sarısındadır..sarısı cig olarak sindirilebilirken beyazı sindirilemiyor,dedigin gibide yumurta cig olarak alındıgında hastalık riskleride var..bu aralar pastorize yumurta cıkacak diye duymustum ama ne zaman cıkacagını bende tam olarak bilmiyorum..

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    hayır ben pastorizeyi sevmem içerisinde mikropla birlikte faydalı ne varsa öldürüyor ve bazılarınada içeriğindeki katkı maddeleri hormon mesela isimi vermeyeceğim ama bir süt firmasıyla ilgili bir şeyler gündemdeydi hatta onunla ilgili bir başlık vardı BUGÜN HORMONUNUZU İÇTİNİZMİ diye sağol yardımlar için ;)

17. gage54

gage54 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    optimum serious mass dıyorum

oğuzhan1909 bunu beğendi.
  18. leoni

leoni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Ankara
    Daha önce forumda okumuştum ama aradım şimdi bulamadım, nişastanın cig olarak alınmaması gerektiği yazıyordu. Bagısakla yapıştığı açıklanmıştı.

Konunun başına da dönersek , Twinlab Pro gaineri tavsiye ederim
    hem ekonomik hem etkili (içerik olarak)
    yanında whey + max. limitlerde ağırlık programı
    + iyi beslenme

19. frozenmuslum

frozenmuslum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. Ben iki yıl kadar bb yaptım ve düzgün bir vücut yapmıştım. 2 sene önce mide rahatsızlığım oldu ( reflü) ve hızlıca kilo kaybım oldu. yaklaşık 15 kilo verdim. şu sıralar kendimi biraz toparladım ve tekrar kilo alarak bb yapmak istiyorum. ama daha önce hiç destek besinler almamıştım ve kilom da yerindeydi. şu anda ise bir türlü kilo alamıyorum hatta bb yaptıkça daha da vermeye başladım. bi de rahatsızlıktan sonra kollestrol ve trigliserid im yüksek gidiyor ( bunun sebebini de hiç anlamadım hem spor yapıyorum hem de kilo veriyorum fakat bu değerler artıyor.) Ben kilo alarak kas geliştirmek istiyorum. bunun için destek besin önerirmisiniz? ek besin olarak bana protein mi karbonhidrat mı önerirsiniz ( tabi bu besinler kollestrol falan fazla arttırmayacak şekilde olursa çok sevinecem)? hangi markayı ve tipini önerirsiniz? lütfen yardım. teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme: 7 Haziran 2011
  20. burchh

burchh Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat ise bsn true mass ama doğru kullanmak zorundasın kilo almak istiyorsan

Sayfayı Paylaş