Karbonhidrat Sorunu..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve black_dockers tarafından 23 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. black_dockers

black_dockers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Burdaki tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak..

1- Kasları çalıştırdıktan sonra 24-48 saat dinlendirmemiz gerektiğini biliyorum.Örneğin ben 8 er kiloluk dambılla ile ön kol-arka kol-omuz çalışıyorum. Bunu her akşam yapmam sizce yanlışmı? Her akşam 20:00 da bu hareketleri yapmam? Bir de karın kası için aynı soruyu soracağım.. her akşam çalıştırılırsa sorun olurmu?? yani 24 saat yeterli olur mu?

2- 1 ay sonra işyerine yakın bir yerde spor salonu açılacak.Öğlenleleri oraya gitmeyi düşünüyorum.Fakat antremandan önce yeterli derecede karbonhidrat ve protein almam gerekiyor.Böyle bir şansım yok! Bana pratik karbonhidrat kaynaklarını söyleyebilirmisiniz? (sıvı-katı)

3- Vitamin Pwer Triple Amino GHF adında bir aminoasit takviyesi aldım. Antremanlardan 1 saat önce ve antremandan hemen sonra almayı düşünüyorum.Sizce doğru mu?? Hemen aminoasit takviyesine başlamak..

Kafama gerçekten koydum.. Özellikle salon açıldıktan sonra bir program yapıcam ve o yönde haraket edicem.. Ama bunları bilmeye ihtiyacım var. Takıldığım yerlerde tekrar rahatsız edicem tabiki :)

2. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    1- Büyük kasları 4-5 gün küçük kasları da 2-3 gün dinlendirmen gerekir . Kaslar dinlenirken gelişir ; çok çalışma çabuk ve çok gelişme anlamına gelmez . Karın kaslarını da ay aynı mantıkla dinlendirmen gerekir . Başlangıç seviyesindekilere bazı profesyoneller haftada 4 gün çalışmanın uygun oldugunu sölüyorlar . Haftada 3-4 gün bencede uygun . Ayrıca tekrarları 50 - 100 gibi yapma , 15-20 tekrar yeterli olacaktır .

2- Spor a gitmeden 1.5 2 saat önce yemegini yemelisin aksi taktirde hem spor yaparken çok zorlanırsın hemde vücudun yedigin yemekleri sindirmeye çalışırken bi yandanda kaslarına kan pompalamakta zorlanacaktır ( bu şekilde düşünebilirsin). sadece antremandan önce ve sonra die düşünme karbonhidrat ve protein allımını , kanında düzenli bi şekilde karbo ve aminoasit bulunmalıki kaslar sürekli beslenebilsin.
    böle bi şansım yok demişsin , bodybuiling gerçekten zor bi spordur. Ya öğlen spor a gitmiceksin yada 10:30 gibi yemegini yiyip o şekilde öğle arasında salon a gitceksin . O saatte yemek yiyemiyorsan saat 11 gibi weightgainer alabilirsin .

3-Amino asit tecrübem hiç yok , genelde dedigin gibi alıyorlar , ama diğer arkadaslar daha iyi yardımcı olacaktır.

forumda Flexor hocanın açtıgı yeni başlayanlara program başlıgı var . Senin için en iyisi şimdilik çok iyi beslenip flexor un verdigi programa uymak olacaktır . Bana kalırsa amino asitini de bikaç ay sonra kullanmak üzere rafa kaldır :)

tatt bunu beğendi.
  3. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Pain&Gain güzel cevap vermiş sorularına. Benim eklemek istediğim bir şey var. İlk 3 ay supplement kullanımı önerilmiyor forumda bunla ilgili yazılar var. Bence hemen aminoasit kullanmaya başlama yani.

4. black_dockers

black_dockers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim cevaplar için. Özellikle de Pain&Gain arkadaşım.. Aminoasit olayını da dedğiniz gibi yapıyorum.Rafa kaldırıyorum yani :)

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  6. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    cho kullanmak istiyosun sanırım antrenman şiddetin yeterli ise beslendiklerinle sorun yok yeni başlamısın zaten okadarda ağır bir çalışma yapmıyosundur daha sonra düşün derim bunları

Sayfayı Paylaş