Karbonhidrat & Protein tozu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Zümrüd-ü Anka tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Karbonhidrat mı Protein tozu mu ?

1. Karbonhidrat kullanmaya devam et

33,3%
  2. Hocan haklı Protein tozuna geç vücuduna şekil ver

66,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    İyi günler arkadaşlar kısa bir sorum olacak

1 ay önce spora başladım başladığım zaman kilom 60 dı bu 1 ay içerisinde 2 adet karbonhidrat tükettim bunlar .
    Gain Fastın 3100 ü 2310 g olandı
    Hardline 4,5Kg buda 2. bitirdiğimdi.

Bu süreçte toplam 8 kilo 100 g almışım amaçladığım kilo 70 in üzerindeydi .
    Spor hocam sana weiderin 2.5 kg premiumu vereyim bundan sonra karbonhidrata gerek kalmıcak dedi. Facebook resmi weider satıcılarına sorduğumda ise 4 aydan önce kullanmamı tavsiye etmiyorlar. Aklımdaki sorum şu

Protein tozuna geçip vücudu şekilemi soksam
    yoksa
    Karbonhidrat kullanıp biraz daha mı kilo alsam

Hocanın dediği gibi protein tozu 2. aya başlamak için bir yararı dokunur mu .

Cevaplarınızı hem yazı hem anket olarak bekliyorum

Teşekkürler.

2. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    1 ay önce spora başladım demişsin ben 3 yıldır yapıyorum hiç toz kullanmadım fakat sen illa kullanıcam diyosan henüz erken ve kilon 68 civarı herhalde ama boyunu yazmamışsın bu yüzden kilon hakkında bişey soyleyemicem , başarılar.

3. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Boy 1,86 hocam

4. Pumping İron

Pumping İron Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    "Protein tozuna geçip vücudu şekilemi soksam
    yoksa" bu ne demektir arkadaşım protein tozu senin protein ihtiyacındaki eksiklerini giderir.Fakat kullanımının gerekli olup olmadığı konusunda kesin bir kanı yoktur.ama 1 aydır yapıyorsan tavsiye etmem.
    başarılar

5. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    günlük protein ihtiyacını doğal besinlerle karşılayamıyorsan kullanabilirsin.

6. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Tozlar vs vucuda şekil vermez. Vucuda şekli veren senin her 6 haftada bir değiştirdiğin programında yaptğın doğru hareketlerdir. Sen en kral protein tozunuda kullansan eğer yanlış idman çıkartıyorsan boşa kürek çekmiş olursun. İlerleme kaydedemezsin.

Bana göre suplement kullanmak gerekiyor bu sporda. Kimileri gerek yok onlarsızda yapılır derse de dediğim gibi bence gerekli. Ama yeni başlayanlar için bi 3-4 ay (kimine göre 6 ay) supplement gerekmiyor. Tabi bu sporu uzun yıllar yapmak istersen. Sabır önemli.

Sen paranı o çok pahallı weidere harcama suplementsiz çalış doğal beslen bol bol balık tavuk yumurta peynir süt çerez makarna bulgur ye iç sonra kullan 4. ayında sevgili kardeşim

7. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam şimdi protein tozu hakkında fazla bilgiye sahip olmadığım için hocam anlaşılan ürünü bana kakalamaya çalışıyor dediği şu spora geldiğin günler weiderin premiumu kullan spordan önce 1 spordan sonrada 1 ölçek diye spora gelmediğin günler karbonhidrat kullan diyor. Ben doğal besinlerimi zaten karşılayabilseydim şuan karbonhidrata ihtiyacım olmazdı. Karşılayabilseydim derken yani yumurtanın beyazından fln tiksiniyorum çocukluğundan beri ağzıma bırakın yakınıma bile getirmiyorum bu yüzden tozlara ihtiyacım var

Sayfayı Paylaş