karbonhidrat mı? creatin mi !?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bybadman tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bybadman

bybadman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DJ
    Arkadaşlar sporda 6. ayım başladğımdan bu yana 2 gainer kullandım multipower weight gainer ve true-mass toplamda 6 kilo aldım. Bu arada zayıfım. 1.78 boy 66 kilo. Şu aralar yine bsn true-mass mı alıyım yoksa creatin kullansam faydasını görürmüyüm ? hacimlenmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.weightlifter

2. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    öncelikli olarak günlük korbonhidrat ve protein ihtiyacını kaliteli şekilde karşılamalısın. creatinin amacı başka,performans artışı için kullanılır. creatin kilo aldırmaz antrenman kaliteni artırmak için kullanırsın.

3. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    karbonhidart ve creatini iksini aynı anda kullan bence daha çabuk bir etki alırsın

Creatin perfornams artışı sağlıyor artı kiloda aldırıyor daha geçen derginin tekinde okudum hardline creatin ıncelemesı vardı dezavatajaşarında kılo artısı dıyordu kollarda 1 cm kalınlasma oluyormus birde cogunluk kullanan kısıde buna pek ınanmıyorum ama bence ikisini aynı anda kullan

4. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    creatin kullanırken vücut su sutar,istenmeyen bir durumdur kasın su tutması defin görüntüyü engeller buda birkaç kilo aldırır insana fakat kreatin kullanımı sonlandığında vücut o suyu 1 2 hafta içerisinde geri atar.yani kilo aldırmaz :D

Big_Hammer bunu beğendi.
  5. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    mens for healtmıydı neydi öyle bir dergiydi onda yazıyordu hah dedıgn gıbı aynı su tutuyor vs vs kalıcı degılse kötüymüş ama ısrarla soyloyrum bence ıkısını bır arada kullanmalı

6. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Tabiki supplement kürü yapmak istediğinde seçtiği birkaç ürünü veya daha fazlasını birlikte kullancak :D kalıcı değillik şöyle antrenman performansın arttığında kası daha iyi uyardığında iyi de beslenirsen daha çabuk gelişim sağlarsın yani kütle olarak aldığı kilolar kalır,vücutta tutulan su atılır.

7. bybadman

bybadman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DJ
    creatin ozaman enerjiye yönelik bi ürün yani ? antreman sırasında ağırlık arttırma vs. fln kas su tuttuğu içinde kilo almış izlenimi verir. Ozaman en mantıklısı gainer kullanmak. Yanında creatin yerine amino daha mantıklı ozaman ?

8. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    öncelikli olarak günlük kilon x 1.5-2 gr protein tüket,tüketemiyorsan protein tozu al antrenmandan sonra hemen yıkımı önlemek için whey proteini al.
    gainer karbonhidrat,karbonhidratı kaliteli olarak makarna,pilav ve patatesten karşılayabilirsin. 2. supplement olarak creatin yada nox ürünü tercih edebilirsin.
    3. yüde alacam ben dersen gece vücut aç kalmasın die casein proteini alabilirsin. daha ilerki seviyelerde antrenman kaliten arttığında glutamin,liquid amino vb. ürünler kullanabilirsin.

bybadman bunu beğendi.
  9. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    hala diyorum creatin kullan gainerın yanında daha cabuk etki gormek ısteyenler creatin kullanıyor creatin cok ıse yarıyan bır urun okdugum kadarıyla oyleydi sonradan kılo kaybı fılan bılmıyorum ama olsa ble bence benı dınle dedgım gıbı yap.

10. bybadman

bybadman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DJ
    çok sağlam bilgilendirdin çok teşekkür ederim. Bende zaten günlük olarak yeteri kadar karbonhidrat tükettiğimi düşünüyorum fakat protein alamıyorum. En basitinden yumurta ağzıma sürmem. Şu noktada tek bi ürün alabilirm. whey protein kullansam sıkıntı olmaz herhalde ? benim düşüncem ideal kiloma gainer la geldikten sonra protein kullanmaktı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:57 ----------

salonda bi tanıdığım C4 diye bi ürün kullanıyodu creatin. Senin şu pozisyonda kullanmana gerek yok. Ben hızlı ve ağır antremanla daha çok yakıp hacim kazanmak istediğim için kullanıyorum demişti. O beni endişelendirdi.

11. sekmeth

sekmeth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Kilo alcaksın tabi ama kütle olarak yani vayaş yavaş, acele ile kilo almaya çalışırsan kas kütlesinden çok yağlanarak kilo almış olursun.Whey ptoreini kullan,ayrıca yumursa proteini çok önemli ve kaliteli bir protein türü ihmal etme, en azından antrenman günlerinde 1 tam yumurta 3 tanede beyazını ye yaklaşık 20 gram protein demek,kolay gelsin.

bybadman bunu beğendi.
  12. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    benımde pek bılgım yok ama creatin vucutta epey gereklı bırseymıs dıye gormustum ama arastrdgım kadaryıla ve gecen gunde mens for healt dergsnde hardlıne ının bır creatını ıle okudugum yazıda yazıyodu epey olumlu şeyler yukardada demıssın gainerda celıskı yasıyorsun galıba bencede bırak gıtsın proten tozu+ creatın kombınsyonu yap karbonhıdrtını kendın al gaınersız kılo almak daha saglıklı olur bence bende baslıcaktım gaınera hatta 1 hafta qnt 1.5 kg kullandım bıttı bıdahda bulasmadım yakın zamanda proteiın+ creatin yapcam bende

13. bybadman

bybadman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    DJ
    creatin şu aşamada kullanmıcam. Protein ihtiyacım var daha çok. Karbonhidratı dediğim gibi gün içinde iyi şekilde alıyorum. Gainer'ın tartıda kilomda artışı oluyo fakat ayna karşısında şekil değiştirdiğimi görmüyorum.

14. dlxattack

dlxattack Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    o qntın gaineryla 1 kg almıstım bırakınca gerı verdım doğal ımkanlarla sonra ise 3 kg aldım geride vermedım belkıde qntnın urunu kotuydu neyse secım senın tabi ama gainera bencede bulasma proteın daha ıyı secım

15. brhmcr

brhmcr Guest

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş