karbonhidrat almalımıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 24 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Paleo diyetini görmüş olmalısınız. ;https://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.paleodiet.com/pyramids/PyrTest1Eng.gif&imgrefurl=http://www.holistichealthinfo.com/31998312&h=378&w=680&sz=59&tbnid=nfj_iXrNxnTfyM:&tbnh=77&tbnw=139&prev=/images%3Fq%3Dloren%2Bcordain&zoom=1&q=loren+cordain&hl=tr&usg=__AAuY4mZ8tanRoQKJyrCaneM5Mug=&sa=X&ei=h4HtTPyAO4WTswbCh83xDg&ved=0CDkQ9QEwBQ

Loren cordain beslenme programı gayet uygun sizin icin.

vücudun bir kalori sayma mekanizması yok aynadaki durumunuza göre beslenmenizde değişiklikler yapabilirsiniz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:31 ----------

https://www.google.com.tr/imgres?im...a=X&ei=h4HtTPyAO4WTswbCh83xDg&ved=0CDkQ9QEwBQ

LOREN CORDAİN bir atlet. dolayısıyla atletler icin en uygun programın bu oldugunu dusunuyor.

Bunlar ketojen diyetlerin varvasyonları. hiç bir fark yok.

tek fark taze sebze meyve tuketımını arttırmak oda vitamin ve mineral ihtiyacı için. Ancak tabi glikoz ve früktoz içeren yiyecekler ilk 2 hafta sınırlı. Daha sonra tüketebilirsiniz.

Ancak yağlar ve proteinler sınırsız dilediğiniz kadar. yani yüzde62 demek beslenmenizin ana unsuru yağ ve protein demektir.

sofradan asla aç kalkılmamalı ana prensip bu. Doymak için miğdemizi kullanıyoruz dolayısıyla karbohidratlar daha geç doyurup insulin direnci yaratıyor ana fikir işte bu. Hesap makineleri çöpe temiz bir zihin bize kalıyor.

Son düzenleme: 24 Kasım 2010
  2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

Yağlar: Yağ kısıtlaması vücut için zararlıdır. Sanılanın aksine yağı az, dolayısıyla şekeri fazla yiyecekler insanları daha çok acıktırır ve daha çok şişmanlatır!

Margarin: Kesinlikle yasak!

Tohumlu sıvı yağlar (ay çiçek yağı, pamuk yağı, mısırözü yağı, soya vb.): Kullanılmamalı ya da çok az kullanılmalı. Omega-6/omega-3 dengesini, omega-6 lehine bozuyor. Sıcak presten çıkan bu yağların birçok organımızı ve damarlarımızı yıpratıcı özellikleri var.

Zeytinyağı: Mükemmel! Halis sızma olanlar tercih edilmeli. Riviera ikinci seçenektir.

Fındık yağı: Riviera gibi. Piyasadakilerin çoğu karışık! Halis olanları pahalı ve sızma zeytinyağından daha iyi değil.

Tereyağı: Mükemmel! Mümkünse özgür otl-ayan hayvanların yağı(köy tereyağı). Piyasa-da sahtesi (margarin üzerine giydirilmiş) çok. Sahtesi dışarıda bırakıldığında geç erir, bıçakta fazla leke bırakır.

Urfa yağı: Tereyağı gibi

Kuyruk ve iç yağı: Tereyağı gibi yararlı

Balıkyağı: Hayat iksiri! Büyük ölçüde omega-3 yağ asidi içeriyor. Bebeğinden, hamilesinden, gencine ve yaşlısına kadar herkes kullanmalı. Günde en az 1-2 kapsül (0.5-1 gr).

Balıkyağı şişmanlatmaz. Yaz-kış kullanılabilir. Morina karaciğeri yağı D vitamini içerdiğinden yazın kullanılmamalı. Aksi halde D vitamini yüklenmemesi yapabilir.

Kızartmalar: Vücut hücrelerini paslandırdığı için zararlı. İllaki yenilecekse tereyağı, zeytinyağı, veya fındık yağı ile yapılmalı. Kızartmaların zararlı etkilerini azaltmak istiyorsanız yanında sarımsaklı yoğurt ve yeşillik yiyin.

3. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Taş devri diyetinden alıntı yaptın sanırım.Ahmet aydın beyin yazısına benziyor...

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    evet zaten konumuz Paleo Yani tas Devri diyeti Makine yagı gibi bir konu gecince alınabilecek yagları yazdım :)

ugurguven bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bunların hepsi aynı, Ketojenik diyetlerdir. Atkins diyeti insanlar için sorun çıkarıyor dolayısıyla asıl uygulanması gereken atkins diyeti.

Ancak doktor dipasqauelle baktıki sporcuların bunu uygulamaları çok zor diyeti düzenledi hafta sonu karbohidrat yüklemesi yaptırdı.

Profesör doktor ahmet aydın insanların bu diyeti yapmadaki zorluklarını bildiğinden ve bazı araştırmalarından dolayı Taş devri diyetinin, atkins diyetinin biraz daha hafifletilmiş hali.Dolayısıyla asıl amaç insulin direncini yenerek, sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanılması. Sık sık acıkan yemek yiyen insanların( dolayısıyla şişmanlayan) bu alışkanlarını düzeltmek ve insan doğasına en mükemmel beslenme tıpkı taş devri diyeti ve loren cordain yaptığı beslenme biçiminin aynısı.

hakikattende yağların sağlıksız oldugunu kim söyledide insanlar yağlardan bu kadar korkuyor. bende merak etmeye basladım.

Bağırsak florasından kaçımız haberi vardı sahi nasıl oluşuyor bu hastalıklar?

stresi neden yenemiyoruz? stress karşısında neden bilinçli davranamıyoruz.

bunları aşmak için taş devri diyeti ideal. hem yağ yaktırıyor aynı zamanda kasları koruyor ve insanı mukemmel derecede aktif yapıyor.

bende ketojen çalışmaları çok yaptım herşeyim mükemmel. Hayatta zorluklara daha kolay karşı koyabilir hale geldim.

halada uyguluyorum .

Son düzenleme: 24 Kasım 2010
    ugurguven bunu beğendi.
  6. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

Evet zaten gunumuz insanlarına ketojenik diyet deyince deli gibi bakıyolar hafifletmesi normal zamanla kendinizi dinc hissettikce iyicene karbonhidratlardan kacıyorsunuz.

Dostum Antreman öncesi kahve ve antreman sonrası portakal suyu ve kefir icin ne dusunuyorsun?

Kardiyo yada Agırlık Antremanı sonrası

Hangi sartlarda alınmalı ?

7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Kefiri devamlı içiyorum, zaten belirtildiği gibi whey ihtiyacı için en iyi içecek kefirdir. Saatler boyu canlılık verir.

prebiyotik cumhuriyetini (mikroflora) değiştirmez ve yeni bakteriler ekler dolayısıyla faydası büyüktür. immum hastalıklarla savaşan kimdir? tabiki prebiyotik cumhuriyeti.

her zaman içebilirsiniz hiç sorun yok.

Kafeine ben sınırlı yaklaşıyorum, insanın uyarıcılara ihtiyacı yok. Uyarıcı ile yapacağımıza daha az yapalım ama temiz olsun beynımızı neden maddelere esir edelim . Anteman öncesinde karbohidrat tüketilebilir ancak 1-1.5 kase kadar esmer pirinç olabilir.

antreman sonunda portakal suyu ve whey iyi çözüm. ve eskisi gibi beslenmeye devam.

ancak yoğun yağ yakan arkadaşların kesinkes ağir idman yapmamalarını ve vücut ağırlıkları ile çalışmalarını öneriyorum.

vücut ağirliği + uzun yürüyüşler yeterli olur.

vücut geliştirmede de prensipler değişiyor. Artık vg dergilerindede daha az ağırlıkla daha fazla tekrarlı çalışmalara özendiriliyor sporcular. ve daha kısa süren idmanlara. 10-12-15 tekrarlar Abd ordusunda devasa askerler 25 tekrarlı setlerle çalışıyorlar.

ve daha az karbohidratlı bol yağlı ve proteinli beslenerek. elimde su an turkiye vücut geliştirme federasyonu dergisi var.

uzman volkan ersöz yazıyor . kapağın son sayfasında.

Son düzenleme: 25 Kasım 2010
  8. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kefirin icindeki laktoz ketosis dısına atacagını dusunen arkadaslarımız var evet vucud icin gercekten iyi kefir

bende hardcore x yag yakıcılar ve kafein vardı hic birini kullanmıyorum

cvitamini
    cla
    balık yagı
    ve arjinin ısmarladım gumrugu gecmis yarın izmirde :)

yuksek doz cvitaminin cok faydası var

9. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ketosis dışına çıkılmıyor, biliyoruz ki yağlar insulini hiç etkilemiyor, dolayısıyla proteinler insulini arttiriyor (yapıtaşı kas yapılanması için hücre için insulinle beraber giriyor)

yemek yedikçe Kandaki insulin değerleri yükseliyor, yaklaşık 1 saat sonra sonra insulin değerleri açlıktaki sınıra düşüyor. Sevindirici bir haber yağları yükselttikçe insulin değerleri mükemmel çalışıyor. Çünkü adipoz(yağ doku) leptin seviyeleri yükseliyor. Leptin hormonu toklukla ilgili bir hormon.

Bu tarz doğal şekerler çok alınmadıkça insulinin çalışma duzenini bozmazlar. korkulcak bir durum yok. kristalize şekeri kast etmiyorum. yani kasıtlı olarak asla şeker almamalıyız.
    Doğal şekerler çok az oranlarda alınabilir.

insulin çalışmasını bozan dengesiz(yağdan ve proteinden fakir) beslenmedir.

Protein bile kendi başına yeterli olur.

yağlardan yüksek beslenmenin en iyi avantajı leptin seviyelerini yukarı çekmesi. dolayısıyla açlık hissinin ve insulin yapımının azaltılması ve yavaşlatılması. igf-1 ve 2 değerlerinin yükselmesi. Esmer karbohidratlarda bunu yapıyor ve hatta diğer orta glusitlerde ancak uzun vadede yine en işe yarayanı yağların olağanca arttirilması.

Pankreas çalışma sistemi ve insulin iyi incelendiği zaman bu anlaşılıyor.

Son düzenleme: 25 Kasım 2010
    heldic bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    soyle birsey sence nasıl olur ? Antreman sonrası kefir ve zeytinyagı karısımı ?

11. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    üstadlar ben sabah 7 askam 8 üni. de oldgm için dısrda cok saglıklı beslenemiorm spor hocam akşamları yatmadan bi ölçek karbonhidrat alırsın dedi... spora gitmeden de ve spordan snrada bir ölçek protein tozu ben bunları yaparsam

1.85 boy 78 kiloyum dediğim gibi bn yumusak yağlık göbek yok sert şişik bi göbek var bunu büyütmüş mü olurum ? ben kilo vermek deil irileşmek istiyorum :S

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    aksam mesela 4 tam yumurta bir parca yesillik ye tereyagında o gobek insülin salgılandıkca erimez

13. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ben zayıfım metabolizmam hızlı şimdi karbonhidratlarla proteinleri aynı öğünde kullanmıyayımmı herhangi bir saglık sorunum yok hani 100gr makarnanın yanında 100gr tavuk yiyorum sabahları peynir,yumurta ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum..Amacım çok yağlanmadan kilo almak. Kısaca sorum şu Karbonhidrat ile proteinleri aynı öğünde almamın bi sakıncası yoktur umarım?

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Coyote bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş