Karbonhidrat almalımıyım(pılav,makarna)cinsinden..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MustafaDEMİR tarafından 2 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaslar boyum 1.93 kılom 85 sadece gobek kısmında ve yanlarımda fazlam var proteın tozu ve amıno asıt kullanıyorum genellıkle proteın agırlıklı ve yagsız yıyecekler tuketmeye calısıyorum aynı zamnda agırlıkta calısıyorum sıkı bır sekılde.sızce gobek ve yan kısımları erıtmeden pılav ve makarna gıbı yıyecekler tuketmem gerekıyor mu yoksa gobek gıtmeden bunlardan uzak durup proteın agırlıklı beslenmeye devam mı etmelıyım.gobek derken ayaktayken dumduz karına sahıbım ama oturunca cıkıyor ıste :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Karbonhidrat tüketimi tercih meselesi, istersen çok düşük karbonhidrat alarak ketozis diyetlerini deneyebilirsin. Bazı insanlar bu şekilde açlıklarını daha iyi kontrol ediyorlar. İstersen de sadece günlük kalori ihtiyacının %20 altında kalmak ve 150-170 gr protein ve yeterli kadar yağ almak koşuluyla istediğin karbonhidratları tüketebilirsin. Bazıları da bu şekilde kendilerini daha güçlü hissediyor. Sonuç olarak aynı miktarda kalori ve protein, biri düşük diğeri yüksek karbonhidrat alan kişi arasında vücut kompozisyonu açısından uzun vadede karbonhidratlı beslenenin biraz daha su tutması dışında fark olmuyor ki vücuttaki su miktarı da kolayca artıp azalabilir, gerçek bir kompozisyon farkı çıkmaz ondan. En azından ben karbonhidrat miktarlarına göre vücut kompozisyonunun deüiştiğine dair bir bilgi hiçbir yerde görmedim.

3. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Karbonhidrat alınca dahada kılo almazmıyım ? Ben karın bolgesındekı yagları erıtmekle ugrasıyorm bıde karbnhıdrat alırsam erıme suresı uzamaz mı ?

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Diyelim ki iki kişi, ikisi de 2000 kalorilik diyetle yağ yakmaya çalışıyor. Makro dağılımları şu şekilde olsun:
    A kişisi: 170 gr protein+20 gr karbonhidrat+138 gr yağ=2000 kalori
    B kişisi: 170 gr protein+217 gr karbonhidrat+50 gr yağ=2000 kalori
    Yaklaşık olarak bu şekilde farklılaşmış olsunlar, hesap milimetrik tutmadı ama anlatmak istediğim belli. Bu iki kişinin arasında birinin diğerinden daha fazla yağ yakacağına dair somut bir bilgi varsa da ben hiçbir yerde okumadım. Fakat şu var ki, 138 gr yağ alan kişi 50 gr yağ alandan daha uzun süre tok kalacaktır, açlıkla başa çıkması daha kolay olacaktır.

5. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Demek istedıgını anlıyorm ama ben açlık sorunu cok cekmıyorum aksamları yogurt fln yıyorum kesıyor aclıgımı.Bıde yurtta kaldıgım ıcın tavuklar bıle yaglı olarak cıkıyor ve mecburen yemek zorunda kalıyorum.Benım soylemek ıstedgım 3 haftadr karbınhdrat ve yag adam akıllı tuketmıyorm sıkı karın egzersızlerı yapıyorum karnım tas gıbı ama genede yaglarım var oturunca gobegım cıkıyor acaba bı yerde yanls mı yapıyorum cunkı ayaktayken karnım duz ve sert oturunca gobek cıkıyor ?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Oturunca herkesin karnı çıkar biraz. Daha da yağ yakınca daha azalacaktır bu. Yağ kaybediyorsan aynen devam et.

7. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    i
    Yag kaybedıyomuyum onuda bılmıyorm sadece tek bıldıgım 90 kılo ıken 3 haftada 85 kıloya dustum kaburga altındakı karın kasları elıme gelmeye basladı

Sayfayı Paylaş