Karbonhidrat alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bodyyci tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar karbonhidrat alımı spordan önce mi spordan sonra mı alınmalı... Forumu araştırdım ama hala tam karar veremedim ne zaman alıcağıma...

O yüzden hem öğlen hem akşam spordan sonra karbonhidrat tüketiyorum.. Bu konuda gerçekten bilgili arkadaşlardan açıklamasıyla beraber cevaplarını bekliyorum. Tşklr

2. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bende araştırmalarım sonucu Karbonhidratın aynı zamanda enerji verdiğini öğrendim ve sadece idmandan önce alıyorum. Patates veya Kepekli makarna olarak.. İdman sonrası protein ağırlıklı besleniyorum. Genel olarak şöyle duydum;
    İdman öncesi 100 karbonhidrat ise 50 protein.
    İdman sonrası 100 Protein ise 50 karbonhidrat..
    bunlar varsayım olarak değerlerdir tabikide.

Bodyyci bunu beğendi.
  3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Amacına göre değişir, amacın nedir?

Bodyyci bunu beğendi.
  4. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Amacım kas kutlesını arttırmak ...

boy 1.70 kılo 64 yasım 23..

Yavastan belırgınlesıyo karın kasları antremandan sonra ozellıkle gozukuyo :D

yanı karından yag yakıp kas kutlesını arttırmak ıcın

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Zamanlama çok önemli.

Senin yerinde olsam yani hem kas kütlesi arttırıp hem yağ oranını azaltmaya çalışsam

Antremana kadar hiç karbonhidrat almam, sadece protein ve yağ alırım
    Antremandan sonra, protein tozu içiyorsam yanında hızlı sindirilen bir karbonhidrat alırım (jelibon vs) devamında 2-4 saat içinde 1-2 öğünde HIZLI sindirilen(beyaz pirinç, fırında patates vs) karbonhidratı protein ile birlikte alırım. kompleks karbonhidrat değil altını çizelim basit karbonhidrat.
    Sonra eğer protein ihtiyacını tamamlayamadıysam yatmadan önce 1 öğün daha alırım ama bu sefer karbonhidrat olmaz sadece protein ve yağ tercih ederim.

Protein miktarımı 1.5g-2g x kilo
    Karbonhidrat miktarımı 2-2.5g x kilo
    Yağ miktarımı 1g x kilo

olarak ayarlardım.

Son düzenleme: 7 Eylül 2013
    Bodyyci bunu beğendi.
  6. Bodyyci

Bodyyci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    cok tesekkurler bılgı ıcın

antremandan once enerjı ıcın karbonhıdrat alınması gerekenn dıyen arkadaslar var o kafamı karıstırıyo bıtek

Son düzenleme: 8 Eylül 2013
  7. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    İnsan vücudu o kadar hantal değil, illa enerji için karbonhidrata ihtiyaç duymaz. ki zaten senin glikojen depolarında antremana yetecek kadar enerjin mutlaka vardır. karbonhidrat almadan antremana çık, eskisinden daha iyi olduğunu göreceksin. ilk 3-4 antreman biraz sersemlesen de sonrasında alışacaksındır.

Bodyyci bunu beğendi.
  8. creambonjour

creambonjour Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar merhaba, karbonhidrat alımıyla ilgili kafamdaki soruya cevap bulamadım forumda. öncelikle boyum 1.86 kilom 80 yaklaşık 3 aydır düzenli spor yapıyorum. p903x yapıyorum spor olarak. benm yağlanma olmadan kütle büyütme gibi bir derdim var. bunun için karbonhidrat alımı gün içerisinde nasıl olmalı? örn; protein için günde 5-6 kez öğünlere bölerek alın falan denirya o şekilde sabah ne kadar öğlen akşam ne kadar ve almam gerekn bir miktar var mı? örn; kilonun 2 katı gibi.. bu arada sporu ancak akşam yemekten sonra yapabiliyorum.

9. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    2 öğünümde 160g makarna tüketiyorum hedefim alt karındaki son yağları yakmak için , Antrenman öncesi 110g beslenip akşam ise 50 gramla yatıyorum.Karbonhidratsız antrenman olmaz verim alamazsın .

Sayfayı Paylaş