Karbonhidrat alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mehmet0606 tarafından 18 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mehmet0606

mehmet0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar,

forumu okuyorum,ama aklıma takılan bir nokta var.bazı başlıklarda karbonhidrat alımını antremandan sonra yapın diyor,bazılarında da antremandan 1-2 saat önce.bunun hangisi dogru? ya da her ikisi de mi doğru?

ben antremandan önce 1-2 saat önce 1 dolu tabak yağsız makarna ya da pirinç pilavı yiyorum.bu yanlış mıdır? yani antremandan sonra da aynı şekilde pilav ya da makarna tüketmeli miyim?

bir de son olarak,Mehmet Öz'ün dediğine göre karbonhidratla protein aynı anda alındığında yağa dönüşüyormuş.Bu konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler.

2. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    antreman öncesinde karb almanın sebebi antreman sırasında sana gerekli enerjiyi vermesi antreman sonrasında karb almanın sebebi aldığın proteinleri kaslarına ulaştırmak bunun olması icin enerjinin üretilmesi gerek buda carb yakılarak yada yağ yakılarak olur

3. mehmet0606

mehmet0606 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

teşekkürler.son yazdığınız kısmı tam anlayamadım? antreman sonrası kesin olarak karbonhidrat almak zorunda mıyım?

4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    antreman sonrası komplex karbonhidrat alımı yeri geldiginde hacim yeri geldiginde ise formu koruma altına almadır diye biliyorum

5. nakooo

nakooo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    yani demek istiyor ki; antremandan önce de sonra da gerekli :)

Sayfayı Paylaş