Karbonhidratı yüksek tutarsak ne olur?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Babayorgun22 tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Babayorgun22

Babayorgun22 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ben 1.80 ve 50 kilo civarıyım maalesef.
    Günlük kompleks karbonhidrat alımı olarak 450-500 civarı tercih ettim. Protein oranını 120-130 ve yağ oranı ise 100-120 civarında. Günlük 4000 ve üzeri kalori alımı yapacagım. Baya iştahlı ve yağ tutmayan biriyim. Ve bu 2 özelliğimi avantaja çevirerek Göbek yapmadan kilo almak istiyorum

Yağlanmak önemli değil benim için (Göbek Hariç), ben kilo alma dönemimde karbonhidratı yüksek tuttum ve diğer 2'sini normal tuttum.

Şimdi sorum şu, ben yukarda verdiğim; Yüksek karbonhidratlı, 4000+ kalorili beslenme programını uygularsam ve tehlikeli yağlardan uzak durursam göbek Bölgesi'ne değilde tüm vücuduma orantılı şekilde kilo aldırabilirmiyim?

2. Modifix

Modifix Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İşte budur çok güzel bir mantık. 3600-4000 Arası al bence kilon artıkça 4000+ üstüne çık. Karboyu yüksek tut.Kalorine dikkat et. Sporda yaptıktan sonra büyüyüp gelişmemen imkansız kardeşim. Bence Hakkını vererek antreman yaparsan ( ki zaten karboyu yüksek tutacagın için antremanlarda cok canlı ve kuvvetli hissedersin ) aldıgın kalorilerin yag olarak dönecegini sanmıyorum(tabiki yağ olarak döner ama göbek yapan cinsten degil) Bende şuan seninle aynı yöntemi uyguluyorum fark şu ki ben 80 Kiloyum Vede saglıklı beslenerek 4000 kalori üstüne çıkman için saat başı yemen lazım.

3. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Açıkçası bende merak ediyorum vücudum nasıl bir tepki vereceğinden, eğer günde 400-500 KH, 150 g pro, 50-60 g yağ alsam. Temiz kaliteli KH alabilirim bence kolay.

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu biraz da vücudun yapısıyla tepkisiyle alakalı sanırım. sokakta bazen insanlara dikkat ederim. bazı insanlar vardır ki, kilo, yağ vücuda eşit dağılıyor, spor yapmasa bile...bazılarında ise sadece göbek ve belde birikiyor, bazılarında sadece göbek. örneğin vatandaş yürürken arkadan bakıyorsunuz gayet fit bir fizik var, yandan bakıyorsunuz göbek 2 metre önden gidiyor. bazıları ise bacaklar inceciktir, göbek yoktur, bütün yağ omuzlarda sırtta kollarda birikmiştir.

Sayfayı Paylaş