karbonhidratı dönüşümlü kullanmak..

Konusu 'Çeşitli Makaleler' forumundadır ve NİKE tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. NİKE
  Offline

  NİKE Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

  Katılım:
  18 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  900
  Beğenileri:
  1.579
  Ödül Puanları:
  103
  Meslek:
  MÜHENDİS
  Karbonhidratı dönüşümlü tüketmek ya da düşük karbonhidrat tüketiminden yüksek karbonhidrat tüketimine geçmek ağırlık çalışanların yağ yakmak için kullandıkları bir tekniktir. Genel olarak bir vücut geliştirici, 3-4 gün 100-125 gram karbonhidrat tükettikten sonra beşinci gün 400-500 gram karbonhidrat tüketir. Ardından tekrar başa dönüp aynı sırayı takip eder.

  Sürekli olarak düşük seviyede karbonhidrat tüketmek metabolizmayı yavaşlattığı için bu şekilde metabolizmanın hızlı kalması sağlanmış olur. Diğer bir teknikte, 3-4 gün karbonhidrat tüketimini yarıya indirip beşinci gün yine yüksek karbonhidrat tüketmektir. Bunun sonrasında 3-4 gün tekrar düşük karbonhidrat tüketilir ve bu şekilde devam edilir.

  Buradaki amaç vücudu şaşırtmak ve her gün aynı miktarda karbonhidrat tüketimine alışmasını önlemektir. Antrenmanlarınızda güç ve kas kazanmak için sürekli olarak değişiklik yaptığınız gibi yediğiniz yiyeceklerde de sürekli değişiklik yapmak zorundasınız. Katı diyet uygulayan vücut geliştiriciler için hile günleri bu yüzden faydalı olmaktadır. Tüm mesele olumlu sonuç elde edebilmek için sistemi şok etmektir.
   
  1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş