karbon hidrad tozu mu protein tozumu ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SouL61 tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    iyi günler beyler cümleten..

kısa olarak sizi fazla yormadan sizce ;

bu konu benim https://www.bodyforumtr.com/vbforum/resimlerim-zelliklerim-bilgili-ki-ilerden-t45338.html

fotoğraflarım ölcülerim var

boy 186
    kg 57
    yas 17

sizce zayıfım karbonhidrad tozumu kullanmalıyım yoksa protein tozu kullanarak makarna ve plava mı önem vermeliyim sizce hangisi ? bnim aklıma protein tozu yatıyor eet zayıfım ama karbonhidratı plav ve makarnadan karsılayabilirim gibi geliyor ztn cok içmeyecem antreman öncesi 1 porsiyon o kdr.. cevaplarınızı bekliyorm

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S- Niçin protein tozu kullanmalıyım ?
    C- Spor yapan birinin yapmayana göre daha fazla protein ve karbonhidrata ihtiyaç duyacağını sizde biliyorsunuzdur. Burada önemli olan nokta şudur : bu daha fazla karbonhidratı özelliklede proteini bir şekilde aldığınızı varsayarsak bunu nasıl aldığınızdır ? Protein oranı yüksek olan gıdalar et,süt yumurta vs.. yüksek protein oranlarıyla beraber yüksek oranda yağ ve kolesterol içerir. Performansını artırmak isteyen bir sporcu, zayıflamak isteyen bir insan yada sağlıklı beslenmek isteyen birisi vücudun ihtiyacı olan temel besin maddelerini en düşük yağ ve kolesterol oranı ile almalıdır. Bu noktada aslında protein tozları yalnızca sporcular için değil, zayıflamak isteyen veya sağlıklı beslenmek isteyen herkes için faydalı olabilir. Fakat çok önemli bir konu vardır ki o da şu : Hiç bir zaman bu tip ürünler sizin asıl öğünlerinizin yerini tutmaz.Dolayısıyla bu tip ürünleri öğün yerine değil, öğün aralarında takviye amaçlı kullanmanız gerekir.

S - Kilo Almanın En İyi Yolu Nedir ?
    C - Kilo vermek kadar, kilo almak da pek çok insanın amacıdır.
    Kilo almak için harcadığınızdan daha çok kalori almalısınız. Bunu en iyi yapmanın ve kiloyu kas olarak korumanın yolu, bilimsel esaslara göre hazırlanmış bir "Vücut Geliştirme" programına başlamaktan geçer. Ancak bu şekilde artan ağırlığınızın "YAĞ" değil" KAS" olmasını sağlayabilirsiniz. Beslenirken de kalori alımını yavaşça arttırıp, ilâve birkaç öğünle gıda alımınızı takviye etmelisiniz. Bu amaç için üretilmiş kilo kazandırıcı doğal gıda maddelerini de (karbonhidrat ürünleri) kullanabilirsiniz. Yediklerinizin yağ değil, protein ve karbonhidrat olduğundan emin olmalısınız. Kendinize zaman tanıyınız, eğer, yılda 5-8 kg.lık kas dokusu kazanabilirseniz bu iyi bir sonuç demektir.

alıntı.

sen protein al karbonhidratı makarna pilav yulaf gibi besinlerden rahat karşılarsın.

Karbonhidratların Kaynakları

Basit karbonhidratlar

Çay şekeri
    Reçel
    Marmelat
    Bal, pekmez
    Şekerlemeler
    Meyve
    Süt Kompleks karbonhidratlar

Ekmek
    Pirinç
    Makarna
    Kurubaklagiller
    Sebzeler
    Tahıl ürünleri Sporcuların beslenmelerinde kompleks karbonhidratlar olan pilav, makarna, ekmek, kurubaklagiller, sebzeler ve diğer tahıl ürünleri muhakkak bulunmalıdır.
    alıntı.

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
    Rpac bunu beğendi.
  3. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON

gerçekten bu paylaşımınız aklımdaki soruların hepsini çözdü diyebilirim.. gerçekten çok teşekkür ederim peki önerebiliceğiniz protein tozu markası var mdır ?

nette ufak gezindim aklıma bu ;
    https://www.supplementler.com/shop/Protein-Tozlari/Hardline-Nutrition-Whey-Pro-600-Gr.html

yatkın geldi.
    fiyatı önemli değil çok kullanmayacağım için idman yaptıgım gün 1 ölçek kullanacagım için bunu beğendim.

sizin önerebiliceğiniz var mı fiyatı fln önemli değil sağlığımı bozmadan gelişmeme yardımcı olsun benimi için yeter.. tekrar çok teşekkürler iyi akşamlar dilerim..

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
  5. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON

peki yolladıgınız lınkte gezıneyım bıraz.. Hardlıneyı pek begenen olmuyor. Sen etkısını goruyormusun pekı senın yorumun gozlemın nedır.?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:43 ----------

yalnız abıcım. Bu urunu nerde bulabılırım anladıgım kadarıyla kolay bulunmuyormus. Supplementler.comda yok mesela sen nereden temin edyrsun . Urunu begenmeyen yok gıbı. Hrdlneyı hrkz tvsye etmyr. Nereden temin edeblcgimi soylrsn makbule gcer abıcım.

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben gittiğim spor salonundan kullanıyorum satıyorlarda
    geçen tramvayla sirkeciye giderken gülhane ile sirkeci tramvay hattı arasındaki yerde tabelada ismini gördüm ama girip inceleme fırsatım olmadı yanlışta görmüş olabılırım ben memnunum ben bu ürünün whey proteinini kullanıyorum aynı markanın oda

7. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    anladım.. Mecbur satıs sıtelerını arastrmam gerekıcek. Trabzonda ıkametkah ettgm ıcın ısım dahada zor..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:13 ----------

internette buldum. Sumudur reis= ̉sahibinden.com/ilan/alisveris-yiyecek-icecek-gida-takviyesi-muscletech-nitro-isolate-65-pro-serisi-932gr-cukulatali-67187919/detay/

bu urunse linkine saklıyacagım urune 10bardak sut ıcın demıs ben zamannda hatalı kullanmdan dolayı karbonhdrattan cok basım yandı. Karacıgrmı saframı bıtırdı.. Smdı bunu sdce spor ypcgm gn antrmndan 30,40 dk once 2 kasık dıor ama bn 1kasık koyucam oyle ıcsem skntı yaratrmı.

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
  9. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
  10. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    Son düzenleme: 13 Aralık 2011
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hepsiburada sitesini birçok kişi önerıyor sorun olcağını zannetmem kocaman site 100 tl için adını çıkartmaz

12. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    sanırım haklısınız. peki sizin vücud geliştirmenizde katkısı oldumu kullanmaya başladıkdan sonra..

13. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tabıkı ölçülerim 1 ay sonra artmıştı zaten size link verdim bu ürün hakkında yorumlarıo kudunuz sitede en çok yorum alan protein tozundan birisi

14. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş