karate mi kung fu mu?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve satrab tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.70 kilom 55 okul sezonunun başından beri karateye gidiyorum bir arkadaşımla beraber. bıraktım birkaç hafta önce elimde olmayan sebeplerle. arkadaş şimdi kung fu ya da başlamış karateden çok daha iyi diyor bende başlasammı acaba şöyle böyle güzel diyor bende karateden başka dövüş bilmediğim için yorum yapamıyorum bilen biri varsa yardım edebilirmi hangisi daha iyi?

2. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    ben uzun zamadır bu sporlarla ugraşıyorum kung fu falan hikaye hep bunlar sokakta hicbiri işine yaramaz Budo kai do yu bir araştır yada ashihara karate-kyokushin karate olabilir

3. BlueStahli

BlueStahli Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    en iyisi jet kune do

2157 bunu beğendi.
  4. MScylla

MScylla Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş sokakta hangisinin işe yarayıp yaramadığını sormadığı halde bu tarz yorumlar yapmak aslında halen Türkiye'de spor anlayışının değişmediğini, özellikle dövüş sporlarına ya da savunma sanatlarına olan bakış açısının değişmediğini bir kanıtı... Bu arada bana kalırsa Kung-Fu ama Türkiye'de çoğu yerde bu işi bilen kişilere rastlamak zor. Kung-Fu bildiğini iddaa eder ama bilmez. O yüzden daha iyi hocalarla çalışma avantajı için Karate derim...

5. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    işe yaramasa yapmazlardı.kaç kere kareteci kungfu cu ile kavga ettin sanki.görende sokakta herküller geziyor sanar 3-4 tane zibidi.benim tavsiyem kungfu tüm hepsinde tavsiyem ise wing chun ve boks

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:08 ----------

arkadaşım jet kune do en iyisi ama brucelle den başka kimse bilmeyince bi anlamı yok mezara götürdü.

MScylla bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    genç yaşlardayız mümkünse ilerleme kaydedebileceğimiz sporlara yönelmekte fayda var.kung fu nun kaç defa turnuvası yapılıyor senede?daha yaygın sporları tercih et bence karete iyidir

EjderLordu bunu beğendi.
  7. EjderLordu

EjderLordu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bakış açısı :Dhiç o yonden duşunmedim

8. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ne yapmak istediğinize bağlı tabi ?!..

reel , kontakt dövüş sistemleri mi , yoksa semi-contact dövüş sanatları mı ?!...

kung fu ya gelince , eğer kasıt "wushu" ise , karate kadar , federasyonu olup ,karate kadar uluslarsası kurumlarda saygınlığı vardır...wushu , en son olimpiyatlarda karate gibi gösteri sporu yaptı...

eğer ,amaç reel dövüş ise tabi ki "wushunun "sanda-san shou bölümü karatenin hangi stili olursa olsun çok daha optimumdur bu konuda...:)

Katarina ve derkrieger bunu beğendi.
  9. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    satrab karate yada kung fu bunlar gerçek hayata (sokakta) işine yaramayacak dır.Sana tavsiyem hem önu acık olan hem işine yarayacak sporlara yönelmen Unifight,Budo kai do,Boks gibi sporlara yönelmen bunları da fitness la desteklemen dır.

10. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşım kavga gibi bir amaçla başlıyorsan aptalın tekisin. beni kimse dövemeyecek kimse dövemez 2 harekette bayıltırım tarzı düşüncelerin varsa at. ha bu bir eleştiri sakın yanlış anlama. kavgadan her zaman kaçınıyorsan ki kavga her zaman kaçınılmaz olmuyor malesef. kavgayı minimum seviyeye indirmek gerekli ama bazen oluyor o durumda da adamı linç etmek yerine etkisiz hale getirmek savunma yapmak istiyorsan krav maga var. bir araştır bende yeni gördüm çok hoşuma gitti bir bak istersen.

11. srt1030

srt1030 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kung fu'nun üstüne tanımam ama öğrenmek için çine falan gitmen gerekir türkiyede nerde kung fu hocası:) karatede pek ellerini kullanmıyorsun o bir dezavantaj muay tai veya kick box öneririm

12. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    Aynen katılıyorum .Zaten Kavganın galibi yoktur iki tarafta kaybeder. Tek kazanan kavga başlamadan bitirendir.

13. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    şahsen ben gidip görmedim ama arkadaş çok iyi diyor yani gerçek hayatta nasıl kullanacağımızı gösteriyolar diyor. spora başlamadan önce kickboxu düşündüm ama hem çok yapan var hemde çok basit.bi arkadaşa sordum aynı bildiğin sokak dövüşü diyor çok basit.

14. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bu kadar maymun iştahlı olmayın karateye başla bırak kung fu mu iyidir sonra kung fu ya başla bırak boks mu iyidir boksa gidilir bu hepsindende zormuş neyse ben o zaman vücut çalışayım sonra vgye başlanır yine gerekleri yerine getirilmez bi gelişim olmadı steroidsiz gelişim olmuyor abi ben bırakıyorum en sonunda yapacak spor kalmadıgını görüp hafta sonu halısahada top oynayıp datmin olmaya çalışırsınız...

peki ne yapmalısınız hangi sporu yapmak istediğinize nasıl karar vereceksiniz...
    en başta yerine gidip izlemek önemli ne yapmak istediğinize faydası dokunabilir fikir sahibi olunur. sizi heyecanlandıran hangisiyse ve hangi spor dalına daha yakın hissediyorsanız kendiniz onu sececeksiniz... ben kücüklügümden beridir boks müsabakalarını büyük heyecan ve severek izlerim. karate antrenmanlarınıda gittim izledim diğer uzak doğu sporlarınıda kickboksu da ve boksu hangisine karar vereceğim belliydi ama bu kafamda dahada netleşti... ve uzun süredirde boks yapıyorum. salona çok arkadaş geliyor belli aralıklarla karate yaptım sonra kickboks şimdide boks diyen bende içimden bu da çok uzun zamanlı olmayacak boşuna geliyor diyorum. çünkü ne istediğini bilmiyor ve 1 ay sonunda ortadan kayboluyor bu tipler...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:13 ----------

bu tür sporlarda zaten esas amaç belli kurallar dahilinde eşit şartlar altında dövüşmek... dışarıda birisini dövmek için yapılmamalı... dışarıda niye güç ıspatı yapma derdinde olacaksınız. spor olarak bakacaksınız ve sportif anlamda başarılar önemlidir. birini dövmek için yapılacaksa hiç bir sporda ne boks ne kickboks ne de başka bi sporda iyi bi gelişim gösteremezsiniz zaten amaç çünkü çok dar ve sınırlı olunca.

MScylla ve M.Liberation bunu beğendi.
  15. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Karete diyorum ben . Zaten Türkiye' de kung fu nerdeyse kickbox gibi öğretilecek hatta öyle bile yapanlar var . Karete dövüş sporlarının başında gelen bir spor dövüş sanatı degil bir yaşam tarzıdır sakin ama güçlü bir yapıya sahip olursun eğer gerçekten gönül verirsen ömür boyu . Benım tanıdıgım ne karetecıler var 8 sene gitmiş çocuklugundan bu yana ama cacık . Neyse uzatmayalım ben karete dıyorum basarılar .

16. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Şudur budur diye birşey yok en iyi yaptığın dal hangisi ise en iyisi odur bu işin hocaylada alakası yok en kötü hoca bile olsa sen kendi yorumlamanı katıcaksın hocan sana yol gösterir sen ondan gerekli şeyleri süzüp kendi yolunu çizmelisin az bil net bil kafi. Ben sarı kuşağımı aldım taekwondo ülkemizde yaygın fedarasyonu bulunmakta azimliysen iyi yerlere gelebilirsin :)

17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vuruş çeşitleri Karatede tamamen hatalı bilassa düz yumruk vuruşları beni benden alıyor.Kickboks başla mücadelesporu olarak bir ringi olan Kickboks gelişme vaad eder sana...

18. lMarquez

lMarquez Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    eğer uzak doğu diosan 2 side değil WİNG CHUN tavsiye ederim ama benim tercihim her zman mma dan yana :D

19. satrab

satrab Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    neden yumrukların kötü olduğunu düşünüyorsun?

20. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    satrab karatede yumruklar bildiğin düz vuruş yere doğru bakıyor omuz verilmiyordur Allah bilir(Normalde bir düz vuruş Punch yani Ayaklardan güç alınır , belden bir kıvrım hafif ve omuzdan çıkan yumruk rakibe ulaşır doğrusu budur), onu yumruk olarak kabul eden zihniyete yaşama hakkı tanımıyorum :) yani geleneksel bir sanat karate ama işe yararlığı 0 , kroşe , aparkat , dirsek , diz vuruşları var mı? Şuan Kickboks ringlerine çıksan bu vuruşlar , Boks ringine çıksan diz felan kısıtlı , MMA kafeslerinde bunlar , ee nerde karate yumruğu işe yarıcak geleneksel ve yani aptalca bir sanat olarak gözüküyor bana kata mı ne çiziyorlar onda :D öyle şeyler 0 işe yarar bunu söyliyimde , günümüz modernliğinde gerçek , işe yarar , ringi olan mücadelesporlarına yönelmek , geleneksel dövüş sanatlarından çok daha yararlı olucaktır.

Sayfayı Paylaş