Karatay Türü Beslenme Günlüğü - Hedef 90!!!

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve aunsalg tarafından 29 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dünki liste;

06:00 2 adet haşlanmış yumurta
    13:00 Karışık köfte, az pilav, az patates, yanında ayran
    20:00 6 adet köfte, 100 gr sucuk, 1 dilim tam buğday ekmek, yanında ayran.

Sanki bu ara bir şişkinlik var üzerimde, aslında çokta yemiyorum. Neden böyle hissediyorum anlamadım. İnşallah Cuma 120'nin altını görürüm.

2. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dün yediklerim;
    12:00 Karışık köfte,az pilav, az patates, yanında ayran
    16:00 2 avuç çiğ fındık
    19:00 1.5 ızgara palamut

Yarın tartılcam inşallah dahada kilo vermiş olurum :(

3. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Güzel gidiyorsun dostum,ama her zaman aynı hızla kilo vermeyi bekleme :) Bende 123 kiloydum şu anda 112-113 lere indim 2-2.5 ayda ama sporada gidiorm tabi.Yalnız örneğin ben ilk 20 gün 5 kilo birden verdim,sonra biraz daha yavaşladı kilo verme hızım.Bir yerden sonra sporda gerekebilir,ama demek istediğim hani az kilo verdim yada bu hafta veremedim diye moral bozukluğu yaşama,moralin bozulup tatlılara saldırma aman diyem :D Aynı evrelerden geçiyoruz seninle çünkü :D

aunsalg bunu beğendi.
  4. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Yok artık saldırmam, hedefi koydum artık, hedeften şaşmak yok :) Zaten birazda bu yüzden her gün ne yediğimi illa yazıyorum buraya.

Senin diyete baktım ekmekler dışında ortak gibi. Benim 2.5hafta bitiyor, ekmek toplasan 2-3 dilim yemişimdir. Artık ekmek yemek istemiyorum çünkü ekmek yediğimde kolay acıkıyorum. Onun yerine bulgur pilavına döndüm tamamen.

Meyvede toplasan 2 adet mandalina falan yemişimdir. İyi kestim bu meyve-ekmek olayını :) Şekerli ve unlu hiçbirşey yememeye çalışıyorum. Ve işin en süperide acıkmıyorum artık deli gibi :)
    Tabiiki "kilo almak yok yiyebilirsin tatlıları ekmekleri" deseler affetmem ama böyle deli gibi bir istek gelmiyor artık. Hakikaten yedikçe yiyesi gelmesi tamamen yediğim şeylerden.

Yaptığım diyet bir nevi zengin diyeti. Çünkü yediğim şeyler genelde et ve ette pahalı :) Sağlam et yiyorum hakikaten gramını ölçmüyorum ama rahat her öğünde 200-300 gramın üzerinde et yiyorum.

Bakalımben yinede ümitliyim yarın tartıldığımda daha düşük bir kilo çıkacağımdan :) Takip edin günlüğümü :)

5. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Hadi inşallah bakalım :)Takipteyim :)

6. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dün yediklerim;

12:00 karışık tavuk ızgara, fındık lahmacun yanında ayran
    19:00 2 adet biber dolması, yanında yoğurt
    21:00 Türk kahvesi

Bugün tartılma günüm. Akşam tartıya çıkıcam bakalım kilo kaç olmuş :)

7. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Tartılma işlemini sabahleyin tuvalet ihtiyacınızı gördükten sonra yapmanızı öneririm, en doğru sonucu o zaman alırsınz.

Deltax bunu beğendi.
  8. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Cuma akşamı tartıldım ve kilom 120.5 çıktı. 1 kilo daha vermişim, 120'nin altını görürüm diyordum ama bu da hiç kötü değil :)

Cuma yediklerim;
    06:00 150 gr kaşar(evde yumurta bitmişti :()
    12:30 Karışık köfte, yanında ayran
    19:00 2 adet biber dolması

Cumartesi;

10:30 1 adet haşlanmış yumurta, sucuklu yumurta, 100 gr kaşar peyniri
    15:00 Kaçamağımı yaptım. 1 adet karışık kumpir, yanında ayran :)
    19:00 4 avuç antep fıstığı

Pazar;

10:30 1 adet haşlanmış yumurta, sucuklu yumurta, 100 gr kaşar peyniri
    16:00 400 gr ızgara köfte yanında ayran
    19:00 4 avuç antep fıstığı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:33 ----------

Cuma akşamları yemek yemeden önce tartılıyordum hep ama değiştireyim öyle diyorsanız.
    Bu Cuma sabah tartılayım.

9. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Artık her gün yediklerimi yazmıyorum, neler yediğim aşağı yukarı belli. Geçen hafta diyetten biraz saptım, tatlı yedim biraz. Fakat yine de kilo vermişim.
    Cuma sabahı tartıda gördüğüm rakam 119.8'di. 120'nin altını gördüm yani :) Şimdi kısa vadeli hedef 115'in altı :)

Artık her hafta tartıda gördüğüm rakamları yazacağım. 5 kilo gitti çok memnunum. Rahatladım daha şimdiden, göbeğim indi biraz. Pantolonlar, gömlekler daha rahat oluyor. Ah bir 90 olsam o zaman heralde acayip fit gezicem :)

10. erkan3004

erkan3004 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karatay diyetinde kahvaltıda sadece yumurta yok.

11. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum o pantolonlar bol geldikçe öyle mutlu oluyor ki insan :D Bu arada spor yapmayı düşünüyor musun?İşte çalışıyor musun bilmiyorum ama hareketli mi yaşıyorsun?Bak böyle devam ederken spora başla haftada 4 gün falan 1 saat kardiyo yap,1 ay sonra 113 ü görmezsen bende adam değilim :D

aunsalg bunu beğendi.
  12. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum ama Karatay'ın önerdiği şeklinde yeme şansına sadece h.sonu sahibim. Haftaiçi yumurta yiyip çıkmam bile baya zor oluyordu.
    Açıkçası önemli olan tok tutması diye düşünüyorum ve beni idare ediyor öğlene kadar.

13. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evet Cumartesi sabah tartıldım ve tartıda gördüğüm değer 117.8 :)) 1 haftada 2 kilo. Süper oldu gerçekten. 7 kilom gitmiş oldu. İyice alıştım bu yaşam tarzına, açlık krizlerim yok, kendimi bitkin hissetmiyorum, giysilerim rahat rahat olmaya başladı :) Eşimde benim kilo verdiğimi görünce o da başladı aynı şekilde beslenmeye.
    Onunla beraber yapacağımız için artık daha rahat yapabilirim.
    Eve artık ayran dışında hiç bir içecek almıyoruz. Pilavı neredeyse kestik yersekte bulgur pilavı yiyoruz. Ekmeği tamamen kestik, eskiden her gün 1 ekmek alırken artık haftada 1 aldığımız ekmek küfleniyor yemediğimizden :)

Tek zorluğu söyleyeyim size; dışarı çıkınca falan bişey yiyip içmediğinizden napıcaz biz diyorsunuz. Demekki eskiden çok dışarda yiyormuşuz, tatlılar yemekler :( Neyse artık belli bir düzene girdim.

En sevdiğim durum ise kilo verdiğimi birilerinin farketmeye başlaması, hoşuna gidiyor insanın "Ya sen süzülmüşsün, kilo vermişsin iyice." denilince :)

Beslenme şekline aynen devam :)

SiskoBatu bunu beğendi.
  14. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    tebrikler daha önce bahsetmiştim size bu söylediklerinizi , zaman ilerledikçe tam oturacaktır artık yaşam tarzınıza işleyecek tam manasıyla beslenmeniz. Çok iyi gidiyorsunuz Tebrikler.

aunsalg bunu beğendi.
  15. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Normalde spor salonuna üyeyim ama bu ara bıraktım hatta 2 ay dondurmayı düşünüyorum. Sebep ise hem bizim çocuk daha 1.5 yaşında, gitmemiz biraz zor oluyor hem de şu an gayet iyi kilo veriyorum, kilo vermem yavaşladığı anda başlayıp vücuda tekrar bir zorluk çıkarmak istiyorum :)
    O nedenle şu an gidemiyorum açıkçası. Çok hareketli bir yaşam tarzım yok, masa başı işi. Bakalım düşüncem bu şekilde. Valla böyle giderse 1 aya 113'ü görücem inşallah :)

16. Ripper

Ripper Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    spor yapmadan vücudu tek tür yiyeceklere endeksleyip (0 karbonhidrat aban proteine tarzı) kilo vermenin sağlıklı olmadığını düşünmekle beraber başarılar diliyorum :) 120'nin altına düşmek büyük motivasyon senin için.hele 115'den sonrası gaza gelip spora bile başlayabilirsin tekrar :) yalnız okuduğum kadarıyla kas kaybından anladığın biceps falan sanırım.kas kaybederken kalp kaslarından da kaybedebileceğini sakın unutma.yani insanlar boşuna bağırmıyor kas kaybınızı minimize ederek kilo verin, hızlı kilo vermeyin diye :)

17. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Diyete devam. Artık çok yazmıyorum, sadece durum bildirmek için açıyorum.
    Cumartesi tartıldığımda gördüğüm kilo 116.5.
    Arada kaçamak yapıyorum özellikle haftasonu buna rağmen her hafta 1 kilo civarı veriyorum. Bu beslenme şekli artık yaşam tarzımız haline geldi.
    Etraftakiler zayıfladığımı farketmeye başladı. Değişmişsin diyorlar, süzülmüşsün diyorlar iyi oluyor :)
    Önceden giydiğim kıyafetler 3XL'dı geçen hafta Mavi Jeans'ten 2XL kıyafetler aldım, çok rahat giymeye başladım. Normal insan boyutuna gelmeye başladım yani :) Daha hedef kiloya çok var ama şimdiden çok rahatladım.

18. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hafta hastalandım, akşam geldiğimde yattım hemen, birşey yiyemedim. Cumartesi tartıldığımda 115.3'ü gördüm. 1 kilodan fazla gitmiş yine.
    İnşallah bir dahaki hafta 115'in altına iniyorum.
    Her hafta kaçamak yapıyorum, kimi zaman 3 lahmacun yiyorum, kimi zaman 2 orta pizzayı lüpletiyorum, kimi zaman yaş pasta falan yiyorum ama kilo vermeye devam ediyorum.
    Fakat tabii 1 gün kaçamak yaparsam kalan 6 gün beslenme şeklime sadık kalmaya çalışıyorum.

İnşallah hedef 90'a ulaşacağım.

19. aunsalg

aunsalg Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Son değer 114.4. Vermeye devam. Bu aralar kaçamak çok yapıyorum ondan biraz yavaşladı ama hedefe uygun adım gidiyorum :)

20. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    kas agırlıgı 89 demişsin kemik yokmu sende :D

Sayfayı Paylaş