Karatay Diyeti

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve guresci 57 tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Selamun aleyküm beyler karatay diyeti uygulayıp kilo verebilenler varmı?
    Kitabını okudum internetten notlar aldım kendimce bunları uygulayarak kilo verebilirmiyim ama yaptım gene yapabilirim
    6 ay önce 90 kiloydum 1 ay öncesine kadar 75 e indim şuan 82 kiloyum verdiğim kiloları çabucak geri aldım karatay diyeti uygulayanlar bana lütfen tavsiyelerde bulunun ölçüler ve aktiviteler:
    boy:175 kilo :82 yaş :15 fiziksel aktiviteler günlük ortalama : 1 saat basketbol 30 dk koşu ve aktif yaşam (asansör felan kullanmıyorum)

2. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    önce yaptigin diyet konusunda ayrintili bilgi verki bizde yardimci olabilelim,mesela ben karatay diyetinin ne oldugu konusunda hic bir fikrim yok fakat kendin ve diyetin hakkinda yediklerin hakkinda buraya bilgi yazsan bende dahil bicok kisi yardimci olabilir.

4. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    karatay kapsamında yapacaklarım:
    1)Günde en fazla 2.5 öğün
    2)akşamları en geç saat 19.00 da yemek yenecek sonra agza tek lokma atılmayacak
    3)glisemik indeksi düşük gıdalar yenecek yüksek olanlar mutfağa sokulmayacak
    4)günlük en az 1 saat spor yapılcak (tempolu koşu - basketbol )
    5)şekere ,ekmeğe ,çikolataya ,pilava ,börek poğaçaya dokunulmayacak
    6)günde en fazla 3 meyve yenecek
    7)leptin hormonu salgılanması beklenilecek

5. -Parliamo-

-Parliamo- Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ataşehir/İstanbul
    Ne kadar güzel madde madde sıralamışsınız fakat sıkıntı şu ki, bu programı her zaman uygulayamazsınız. dieti 1 hafta bozduğunuzda 2 kilo geri alırsınız.
    Daha hafif bir diet sistemini kafanızda oluşturup onu yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Aksi halde kiloları verip verip, geri alırsınız.

6. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim zaten ben 15 kilo verdim 1 ay öncesine kadar şu aralar asmıştım 3 hafta kadar 7 kilo geri aldım öyle birşey yapmam ve bu diyetin kitabında söyle yazıyor:Bu diyet kiloları bilimsel yollarla sindire sindire verdirip geri aldırmayan diyet .

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Sen olayı kendin söylemişsin zaten.arkadaşların söylemek istediğide bu zaten.

8. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük kalori ihtiyacının altında kalırsan kilo verebilirsin. Ha şu var ki, günlük kalori ihtiyacının altında kalırsan her diyetle kilo verebilirsin. Karatay diyeti veya diğer düşük karbonhidratlı diyetlerde ağırlık protein ve yağlardan oluştuğu için daha uzun süre tok kalma avantajı var. Bunun dışında daha hızlı kilo verdirici bir özellikleri yok.

10. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ama karatay diyetinde yağ yaktıran hormon aktif oluyor

11. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  12. dearstar

dearstar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu karatay diyeti denilen beslenme biçimine yakın bir beslenme biçimi uygulamaktayız. Abim ve ben. Abim 96 kilolardan 84 lere geldi. Ben 76 lardan 73 lere geldim. 70 Kilo benim ideal kilom ve çoktan çok azdan az gider mantığı ile. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi bunu tamamen bir yaşam olarak algılamak lazım öyle diyet olarak algılanırsa kilo kazanımları kolay olur. Bundan sonra böyle yaşamayı alışkanlık haline getirmek lazım. Ben fazla kilom olmadıgından dolayı ödül mahiyetinde haftanın bir gunu genelde haftasonları olur. O gün yiyemediğim çok canım istediği yiyeceklerden yemekteyim. Bu da sorun oluşturmuyor. Nasıl hemen koştun beslenmeye dikkat ettin tak diye kilon inmiyorsa bir günlük farklı beslenme ile de tak diye kilo almıyorsun. Vucudu disipline sokma açısından olumlu buluyorum. Karatay da kötü bir şey söylemiyor. mantık basit kan şekerini yükseltecek yieyeceklerden uzak durun. Ben normalde canım anormal şekilde pasta, kek, börek, mantı, çilolata, sandeviç, çerezlere düşkünümdür. Her aksam çayın yanında mutlaka bu tür yiyeceklerden yerim. Gerçi hareketli bir yapım vardır. Normal fit duruma geldiğinde azar azar bunlardan alabilirsin :) Ne Yapayım canım çekiyor.

13. guresci 57

guresci 57 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler ben zaten hep bu tatlı krizleri yüzünden kaybediyorum . Abinden öğütler yazarmısın iyi kilo vermiş ne kadar zamanda verdi

Sayfayı Paylaş