Karatay Diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozge_cakir00(instagram) tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    Karatay diyeti hakkinda yorumlarinizi merak ediyorum fitness ile ilgilenenler icin ne kadar uygun? Bu konu hakkinda derinlemesine arastirma yapan uyeler cevap verirse sevinirim

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    fitness ile ilgilenenler için karatay diyeti birebir. vücut geliştirmeciler için ise uygun değil diye düşünüyorum. karatay hoca bol protein, bol yağ ve sebze, buna karşın 0 meyve ve 0 karbonhidrat tavsiye ediyor. spor yapanlardan ziyade kalp sağlığına dönük,, şeker, tansiyon rahatsızlıklarına engel olacak şekilde beslenme veriyor. bulgur makarna ekmek katiyen vermiyor. ama vücut geliştirmeci bunları yemezse rahat edemez. ama dediğim gibi fit bir vücut ya da fitness çalışması yapanlar için çok da sakıncalı gelmiyor söyledikleri...

lvntgvnc bunu beğendi.
  3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Karatay hoca diyorki......
    Protein tozu öldürür
    Karbonhidrad süründürür
    Fitness i bilmemde Bu biz VG cilere ters:):)

Balboa7, Hıfzullah, dragox ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Ben birkac gun uyguladim fakat eski yeme aliskanligim daha iyiydi sanki. Ve kuruyemisi ince belli cay bardagi kadar veriyor. Bu miktar cok fazla degil mi ve yaglanma yapmaz mi? Sanki hakli oldugu tarafi kadar haksiz oldugu taraflari da var

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hangi diyeti yaparsaniz yapin yaglanmaniza neden olan gün icinde alinan kalori fazlasidir,o yediginiz ince belli bardaktaki kuruyemis ile gün icinde ihtiyaciniz olan kalori miktarini geciyorsaniz bu sizi yaglandirir,gecmiyorsaniz yaglandirmaz,makro bukadar basit:)

lvntgvnc, Lorethlorien ve columbu bunu beğendi.
  6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    karatay, kuruyemişin, hatta zeytinyağı ve tereyağının (doğal olmak kaydıyla) yağlanma yapmayacağını, asıl yağlanmanın şeker ve karbonhidrattan kaynaklandığını savunuyor. o yüzden avuç avuç kuruyemiş, kilo kilo tereyağı yiyin diyor. tabi alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil, ben kilo kilo tereyeğı yemesem de, en azından şekerden , bu hanım sayesinde uzak durmaya kendimi alıştırdım. karataya türkiye doktorlarının yüzde 99 u katılmaz. hatta karşı çıkar. ama unutmayalım, bu hoca dünya vitamin komitesinden tut, dünya kalp sağlığı bilmem ne komitesine, bi dünya komitede asil üye. harwarddaki proflarla aynı masada aynı komitede bulunmak, kolay bişey olmasa gerek. boş boş konuşan biri değil kesinlikle. şimdi türkiyede canan hocaya laf atan doktora bakıyorsun, daha uzman olamamış operatör doktor. fakat şunu da ekleyeyim, bu kişi bir kalp uzmanı. yani spor uzmanı değil.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Kasım 2014 ---
    abi hepimiz bu dediğin gibi biliyoruz. ancak canan hoca bundan farklı konuşuyor. açıkça diyor ki, siz kuruyemişten 3000 kalori alsanız, yağlanma olmaz, ama baklavadan 500 kalori alırsanız, bu göbekte yağ olarak depolanır diyor.

aslangur, Lorethlorien, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Tesekkur ederim ilk cikardigi Karatay Diyeti kitabini da okudum. Biz fitness yapan ve vg ile ugrasanlara yer vermemis. Bu yuzden de cok soru isareti var... Hayatimda rafine edilmis seker yok tabii. Ama ortalama gunluk almam gereken yag miktari ise 50-55 gram. Canan Hoca'nin bir cay bardagi kuruyemisi 50 gram sayarsak 30 gram yag miktarimi tamamlamis oluyorum. Bu, beni diger ogunlerimde zorlamaz mi?

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ablam bu hocayı katıldığı yemek programında izledim. bütün zeytinyağını tencereye boşalttırdı. kitabında 50 gram diye bir sınır koymamıştır herhalde?

9. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Tabii ki oyle bir sinir yok. Zaten kalori hesabi yapmanin cok sacma oldugunu ve dunyada da beslenme pramidinin degistigini soyluyor. Yalniz siz kendi vucudunuz icin protein hesabi yapiyorsaniz ben de bu hesabi yapiyorum. 50-55 grami astigimda ise yaglanacagimi dusunuyorum.

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    canan hoca konusmayi cok seviyor yapicak bisiy yok:)canan hocaya kanipta Kilo Kilo yag yersem vayyyy benim Halime,karatay hocanin dedigi gibi günlük beslen kalorini al bide üstüne 3000 kalorilik kuruyemis al bakalim yaglaniliyomu:)bide söyle düsün olay okadar basit olsaydi bu sporu yapan adamlar Kilo Kilo bulgur pilav yiceklerine gider kalorisi yüksek kuruyemis tereyag yer iki kat fazla kas yapardi:):)

Balboa7 bunu beğendi.
  11. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Ve kahvaltida 2 tam yumurta var. Ben yaglanmayim da kim yaglansin? Kime inanacagimizi sasirdik dogrusu

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kadın senin benim yaptığım kasla ilgilenmiyor ki, kalbe bakıyor. doğruyu söylemek gerekirse, çok konuşunca bazen boş konuştuğunu ben de düşünmeye başlıyorum. vatandaş diyor ki göbeğim var, hoca diyor ki 38 gün balık ye geçer :)

Bekci bunu beğendi.
  13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hocamizin söyledikleri Dogru,yani söyledigi seylerle zaten saglik problemi yasamak mümkün degil hocam ne diyor
    ceviz ye
    halis tereyagi ye
    balik ye
    et ye
    kuruyemis ye
    yumurta ye
    yawer hocam bunlari yiyen Adam zaten ölmez yauuww:):)
    tmm bunlari ye hepsini ye diyorda demiyorki bunlardan günde 10000 kalori ye bisiy olmaz hayir günlük ihtiyacini bunlardan karsila diyor sukadar bukdar kalori ye demiyor.

Yaver27 bunu beğendi.
  14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    çok haklısın bravo yanlışımı düzelttin, evet bunlardan 10 bin kalori alın demiyor. "bol bol tereyağı yiyin" derken, muhakkak belli bir miktarı kastediyordur.
    abi bu hanım, eski usul beslenme öneriyor zaten, dedem babam ninem nasıl beslenmişse, onu yiyin diyor. e şimdi haksız da değil. ben hatırlarım, küçükken bizim dolabın dondurucu bölümü tereyağı ve kuyruk yağı ile tıka basa dolu olurdu. babam , cevizi fındığı fıstığı çuvalla alırdı.tabi o zamanlar kuruyemiş ucuzdu. şimdi 2 çuval kuruyemiş parasına ikinci el araba alınır. tavuk yumurta desen, zaten bahçede yetişiyordu, hergün yiyorduk. ve ne annemde ne babamda hiç kilo problemi olmadı.

Bekci bunu beğendi.
  15. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yaver27 bunu beğendi.
  16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    okudum. her ne kadar bu konuları bolca okusam da, hatta kilo alıp verme konusunda bolca tecrübe sahibi olsam da, yine de o başlıkta ki soru benim de hep kafamı karıştırmıştır ve kendi çapımda maalesef cevabını bulamadım :) eğer kilo aldıran şey karbonhidrat olsa, son 3-4 aydır 85 kiloda takılıp kalmamalıydım. zira bolca makarna bulgur kuru fasulye yiyorum. ama neticede kilo alamıyorum. alacağım kilonun bir kısmının da kas olacağını düşündüğümden, almak istiyorum, alamıyorum. örneğin bugün, 4 yumurta, 3-5 dilim buğday ekmeği, koca 2 büyük tabak kurufasulye, 2 büyük tabak bulgur pilavı, tavuk, balık, yoğurt, süt aldım. beslenmem bu şekilde, ama hesaplamalarıma göre günlük 3000 kaloriyi bulmuyor. kilo alamıyor olmamın sebebi de, ihtiyacım olan kaloriyi geçememem olabilir. bolca kola ya da çikolatanın yağlandırdığı konusunda tecrübem var, ama bol karbonhidrat ya da bol protein için aynı şeyi söyleyemiyorum.

17. Hanneman

Hanneman Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    Karatay diyeti hayatı döngüsü evinden işine, işinden evine gidip aile dostlarına ziyarette bulunmaktan ibaret, sporla arası olmayan metabolizması yavaş bireyler için uygun diyettir.Temelini taş devri ve keto diyetinden alır.Sağlıklı beslenme, kilo kontrolü için önemli bilgiler verir fakat fitness, body veya herhangi bir sporu hayatının bir parçası haline getirmiş kişiler için uygun değildir.

Karatay günde 3 öğün yemenin yeterli olduğunu akşam 7den sonra domates bile yenmemesini söylüyor ki,Bu ağır spor yapan metabolizması hızlı çalışan kişiler için işkenceden başka bir anlama gelmez.
    Ek bilgi; Nebahat çevre kendisinden 1 yaş küçüktür.

Balboa7, aslangur ve Bekci bunu beğendi.
  18. Hanneman

Hanneman Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    23
    Nebahat Çehre yazmak istedim...

aslangur ve Bekci bunu beğendi.
  19. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Karatay hoca evde oturan ve hareket etmeyen insanlara öneriyor bence.Sonuçta kh olmadan dinç hareket edemeyiz.Beyin bile glikoz ile çalışıyor.

20. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Genele bende katilmadan edemeyecegim, ama bence sorun surda bizim toplumda algi cesitlilik gosterir ve basit calisir kilo kilo terayagi yiyin derse mutlaka terayagini kilo ile yiyecek insanlar cikar bizim ulkede :D ayrima gelince bencede sedanter yasamlar icin uygundur ama bizler icin mantikli degil, hekimler bile kendi aralarinda ayriliyor bir hekim var birde spor hekimi var.

Lg Smart World

Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş