karasızlık...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve cenker tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cenker

cenker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Body foruma yeni üye oldum,emeği geçenlere teşekkürler,

benim sorunum şu 35 yaşına geldim ve 28 yaşıma kadar aktif olarak sporla uğraştım basketboll ve dağcılık yaptım uzun seneler(14 yaşımdan 28 yaşıma kadar) fakat uzun süredir evlilik iş güç derken spordan uzak kaldım. son bir senedir de artık bel bölgesi yağlanmalarım ve kas kütlemdeki erimeden kaynaklı bel ve sırt ağrılarım oluşunca koşmaya ve hafif egzersizlere başladım.
    Yaşımın ilerlemesinin verdiği nedenden olacak ki bir türlü yağ yakımı yapamadım, ağrılarımda gerileme oldu fakat kas kütlemde hiç bir ilerleme olmadı .
    Nasıl bir düzen ve antreman programı yapmalıyım bu yaşıma kadar çok yoğun ve ciddi spor yapmama rağmen protein , amino v.b destek ürün kullanmadım,artık kullanmam mı gerekli çok fazla yemeyen yeterli beslenen biriyim.
    yardımcı olursanız sevinirim.bir kaç kişiyle yaptığım konuşmalarda whey protein ve thermojenik doğal ilaçları kullanmam gerektiğini söylediler fakat konuya çok uzak olduğumdan cesaret edemedim.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Hedefe gore ilerlemelisiniz. Amac fit olmaksa o kadar yil spor yapmissiniz cogumuzdan iyi biliyorsunuzdur egzersiz yapmayi. Bunlar disinda beslenme duzenliyse ek urunlere gerek yok, yaglanma icinse sekeri hayatinizdan cikarmaniz ya da minimuma indirmeniz durumunda sorun buyuk olcude ortadan kalkacaktir.

3. cenker

cenker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaten sıkıntım egzersizler değil kardio ve ağırlık idmanım da sorun yaşamıyorum o kısmı bildiğim kadarıyla beceriyorum . fakat hayatımda zaten şeker , un ve hatta tuz yok...

Sayfayı Paylaş