karar veremiyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fiko444 tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet arkadaşlar yaklaşık 3 haftadır kickbox ve bodyi bir arada götürüyordum malum okul tatildi fakat okul şimdi okul başladı 1 haftadır hem okul hem k box hem body yapıyorum fakat çok yoruluyorum .ve bodydende kick boxdan da vazgeçemiyorum haftanın 7 günü spro yapıoyrum 3 gün k box 4 gün body mutlaka birini bırakmam lazm ama nedense bu konuda mantıklı düşünemiyorum bodyde ki amacım bradd pit vücudu k boxda ki amacım olağanüstü durumlarda sokakta fln kendimi daha iyi koruyabilmek müsabakalar çıkıp şampiyonluk elde etmek değil. sizce napmalıyım hangisinden vazgeçeyim yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal işine döndü benimkisi ...

2. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Body'e devam etmelisin.Zaten yazdıklarındanda body'e gitmen gerektiğini anlıyabiliriz.Sen sadece zor durumlar için k.box'a gidiyorsun ama istersen o zor durumlardan uzak durabilirsin duramasanda body yaptığın için sokaktaki bir çok insandan güç olarak üstün olacaksın.Ve kavga anında sakin bir yapında varsa dayak yemezsin açıkcası.zaten zor durumlar artık çoğu zaman yumruk yumruğa çıkmıyor ya bıçak çeker ya silah yada başka bişeyle o yüzden silah harici diğer durumlardan zarar almadan çıkabilmen için dövüş sanatları alman lazım.sana tavsiyem önce istediğin vücuda kavuş sonra zaten diğer aktiviteleri yapmak için moral,motivasyonun çok üst düzeyde olacaktır.Dahada verimli olacaksın.:)

DuE ve fiko444 bunu beğendi.
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    aslında doğru söylüyorsunuz hani bir laf var delikli demir çıktı mertlik bozuldu diye o çağa geldik ne yazık ki ancak body kavgada bir işe yararmı ki ( sakın yanlış anlamayın kavgacı bir insan değilim hani k box öğrenim sokakta millete dalaşım düşüncesinde değilim) ama sizinde bildiğiniz gibi artık öle insanlar var ki yanındaki kıza ablana laf atabiliorlar ya da sadece göz göze gelince ne bakıyon la kavgası çıkartıorlar sokaklar piskopat dolu meydanı boş buluyorlar onlara meydanın boş olmadğını göstermek lazım . en azından herkesin kendini koruyablmesi lzm mesela body sayesinde insan vurdumu oturtan bir düzeye gelirmi ?

4. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    Bahsettiğin tipler hapçı,pislik,aciz tipler sen body yaparak sokaktaki çoğu insandan ve bu türlerden güçlü olursun ve emin ol kavga anındada bu durum geçerlidir.Bahsettiğin tipleri bir yumruk,tokat ve başka bir şekilde indirebilirsin.Oraya kadar body seni idare eder emin olabilirsin.Fakat artık bu işler o kadarla sınırlı kalmıyor bugün sen onu dövdün yarın arkandan bir bıçak,silah vs. ile gelip sana yada sevdiğin birine zarar verebilir.O yüzden dediğin gibi uzak durmalı yeri geldiğinde gücünün son damlasına kadar kullanmalısın.:)

neverbackdown. ve DuE bunu beğendi.
  5. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    evet cosanostra çok doğru söylüyorsun ne yazık ki birinden güçlü olsan ve dövsen bile o iş orda bitmiyor ama artık bazı şeylerde insanın çok ağırına gidiyor mesela bugün yolda yürüyordum önümde de bi oğlan sevgilisiyle yürüyodu. köşedeki 6 serseri kıza laf attı oğlan sesini çıkaramadı kendimi bir an o oğlanın yerinde düşündüm çok kötü hissettim ve ne yazıkki bu insanlar hiç yalnız dolaşmıyor yalnız dolaştıklarında da farkedilmicek şekilde oluorlar şeytan diyor hepsini tek tek takip et yalnız yakala yüzünü göstermeden döv .

6. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    fiko444,nerde kickboxa gidiosun ve ne kadar ücret ödüosun? saatlik mi aylık mı?

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    3 aylık 150 ödüyorum ankaradayım ayrıca bu fiyatı ödeyince hem body hem k box yapma şansım var aylık ödersen de aylık 75 de konuyla ne alakası var anlamadım ???

8. by_mdx

by_mdx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende boksmu body mi karar veremedim daha body vücut ve güc kazanmak icin gitmeyi düşünüyorum boksa ise kavga korkumu yenmek icin 16 yaşımdayım ve daha 1 kere bile kavga etmedim biri laf atınca hemen kacıyorum,elim ayagım titriyor oraya yıgılacak gibi oluyorum. ve yaşadıgım yer cok pis yani herkes kavga etmek icin bahane arıyor mesela gecen gün boyun nie uzun diye sataştılardı ama ben yine kactım yani sizce ne yapmalıyım body mi boksmu???

9. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    he o olur ya; kavga ederken herkes heyecanlanır normaldir bu bence, tecrübe kazanmak istiosan git tabi. ama ben bir ay yaptım kimseden dayak yemem havalarına girme çünkü asla belli olmaz ne kadar reflexlerin iyi olursa olsun yinede işe yaramaya bilir.buda body gibidir uzun zaman ister. çalıştığında hocanın sana dediğini sanki kavgada imiş gibi en iyi şekilde yap gerisini dert etme

onun dışında toplulukla yapılşan dövüş sporlarını bırakınca da çok özlüyorsun , zamanınız varsa ikisinede gidin derim.

---------------------------------------------------------------------------------
    yukarıdaki konuya geri dönersek: karar senin hangisinden zevk alıyorsan onu yao. bopdy yapacaksan bacak esnekliğini unutma yine bir gün kickboxa dönecek olursan o zamana kadar esnek kalırsın.

10. by_mdx

by_mdx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla İkisinden de zevk alacagımı düşünüyorum ama zamanım o kadar yok ve burda sadece 1 tane boks 1 tane de body salonu var ve ne kadar iyiler yani ne kadar professioneller onu bilmiyorum ve hic hareket etmiyorum yani hic esnek degilim tabiri caiz ise kalas gibiyim

11. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bana kalirsa kic box yap.nedenini kisaca soyle anlatiyim..benim hayatimin rahat 12 yili dogus sporlariyla gecti,su an body yapiyorum..ben bu sporu cok seviyorum,ama hic kimse inkar edemezki sporlarin icinde en cok gayret caba,para.ozen isteyen spor body..yedigine ictigine yattigina kalktigina herseye her zaman dikkat edeceksin.bir ay etsen diger ay etmesen ani bir cokus yasiyosun.
    savunma konusuna gelince body yaparak kimse kendini savunamaz.buna kesin karsi cikan arkadaslar olacak ama bu kesinlikle dogru.kavgada omuzlar gogusler 45 cm lik kolar degil hizlilik teknik ve cesaret ise yarar..sen zaten diyosun ben brat pit vucudu istiyorum diyosun.simdi sen degilde benim gibi ve diger arkadaslar gibi tisortlerin icine sigmak istemeyen 47-48 cm kolum olsun diyen arkadaslar bu soruyu sorsa derimki kic boxu birakin body yapin..ama senin istedigin vucut brad pit vucudu.sen bu vucuda cok yakin bir vucudu kic boxla zaten yaparsin.her gun kic box idaminda kosu mekik sinav derken bir yila kadar zaten tas gibi olursun..hizlanirsin teknik kazanirsin.sonra okulun falan biter iyi bir isin olur belki ilerde o zaman zamaninda cok olursa ikisini bir yaparsin.ama simdi kic box derim.beni dinle ilerde pisman olmayacagini garanti veriyorum :) yine diyorum kic box yaparakta guzel kasli bir vucut yapabilrsin,ama body yaparak kic box tekniklerini ogrenemezsin kendini koruyamazsin

by_mdx bunu beğendi.
  12. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar da değil örneğin. karşınıza çıkan sokak serserisinin ronnie coleman mı olmasını isersin yoksa 50 kg bir keş mi?
    tekniğe gelince teknik gerçekten vuruş gücünü çok arttırır. 60 kg ysen 85 kglik tekiği yapamayan adamdan daha sert vurursun. tekniği doğru yaptıkça hızlanırsında.

onun dışında
    sokak ta zaten serseriler yeterince kişiye bulaşıp musabaka usulu çalışmış oluyor. o yüzden hiç dövüşmeyen birine göre avantajlılar. sırf sokakta kavga için istiyorsan iyi beslen vee sikletini yükselt. o zaman kick boxs yeter. sen iyi bir ağır siklet kick boxör olursan kolay dayak yemessin. zaren fit dediğin vucutlarda +85 kg falan

yo daha fazla istersen ninjitsu ya git. ama büyük ihtimalle ilk kavgandan sonra hapishaneden çıkamazsın. ninjitsu da savunma yada atak öenmli değil rakip ölsün yeter, gibi bir şeydi.(tam hatırlamıyorum yanlış ta olabilir uzun zaman önce okumuştum ama küçümsenecek bir şey değil

by_mdx bunu beğendi.
  13. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    sokakta dayak yemekten korkuyorsan bence yanında kendini koruyacak bişiler taşıman aylarca spor yapmandan daha faydalı olur mesala en basitinden biber gazı şeklindeki spreyler bile acil durumlarda kıckbox taktiklerinden daha işe yarar ben 1 sene kickbox ve 3 sene taekwando yaptım 1 senede evde kendime özgü geliştirdiğim bir teknikle çalıştım o halde bile senın hedef koyduğün vücut yapısına sahiptim ki body ye başlamamıştım.. sınav mekik barfiks ve dumble ile yapılan egzersizler dışında... ama o zaman ki formumla şimdi ki formum kıyaslanamaz bile body '0' diyebilirim.. body yi bir başka sporla birleştirmediğin sürece sana görsellik ve taşıma sıkma kuvveti dışında bir faydası olmaz.. en azından benim tecrübelerim böyle...

14. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bence bodye devam. kickboxta bi ton sopa yiyeceksin boş yere. yaz günü ne gereği var. en temizi body. sokak işine gelirsek sanırım beysbol sopası işini görür ;)

15. gfb_zorba

gfb_zorba Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Danışmanlık
    Yer:
    ÇoRLu
    Bende ikisini birlikte yürütmeni öneririm. Çünkü eğer kavga sırasında korkup bişiler yapamam dersen (ki korkmak normal ama elinin ayağının baglanması kötü) kickbox türü dövüş ve savunmasanatları sana en azından özgüven verecektir. Ama vücudunu hem fit hemde dinç tutmak içinde + olarak bb yaparsan hem sen rahatlamıs olursun hemde korkularının üstüne ılık bir su serpmiş olursun :)

16. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    kic box taekwondo karate .....vb bunlari bos yere sopa yemek olarak gormek cok yanlis novizen..sen bu sporu yapan adamlara sorarsan onlarda diyorki hem para verip hem tonlarca kilo kaldiriyosunuz siz salakmisiniz diyolar,,,senin mantiginla dusununce onlarda hakli...
    ikincisi ise su.kendini korumak icin her gittigin ortama her bindigin toplu tasima aracaina her gittigin yere beysbol sopasiyla gidebileceksen helal olsun sana diyorum

17. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    50 cm kol, 105 kilo olursan kendini korumak için beyzbol sopasına ihtiyacın olmaz hatta durumu eşitlemek için rakibine beyzbol sopası verebilirsin :D

Savaşcı bunu beğendi.
  18. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    başta taekwon-do olmak üzere birçok uzakdoğu sporuyla şahsen uğraşmışlığım var. az çok hepsi hakkında bilgi sahibiyim. ayrıca sporun her branşına saygım sonsuz. beysbol sopası dahil olmak üzere yazdıklarımın tamamının espri mahiyetinde olduğu yeterince açık değilse sizden ve tüm okuyuculardan özür dilerim.

sivasli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş