Karar veremedim HMB + Creatine + NOX + ZMA

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve felixmaurice tarafından 2 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    herkese merhabalar !
    HMB + Creatine + NOX + ZMA kombinasyonunu kullanmayı düşünüyorum.
    daha önceden hmb+creatine+nox3 kullanmıştım etkisi ve faydası mükemmel olmuştu. sizce birde ZMA eklemelimiyim? yardımcı olursanız sevinirim

2. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    dostum sen benım sıhırlı formulumu yazmıssın :)
    HMB + Creatine + NOX

whey zaten oldugunu dusunuyorum

sakın yok deme !

3. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    ozzers muscle tech nitro tech var. gerçektende bu sihirli bir formül diyebilirim yanlış anlaşılmasın ama bende süper etki yaptı sen ne hissettin bu kürde?

4. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    aslında bır sınerjı yaratıyorsun bılınen ama bılınmeyen bır olay yanı tahmınımce %40 lık bır bolum bılıyor bunu hmb&creatine yada cogu bılıyor ama uygulayan az

az once dedıgım gıbı bu ıkılı ıle sınerjı yaratıyorsun muazzam bır enerji olayı e dusun buna bırde nox ekle bomb

ama ara vermek onemlı onu ıhmal etme sakın

burada sadece eas var oda kalıte zaten tavsıye ederım ama dısardakı fıyatına gore bayaa pahalı

5. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    bu esansiyel bir amino asit olan lözinin metabolitidir. Lözin yeni protein yapımında iş görür ve uzun, yıkıcı tırmanış ve antreman günlerinde daha az protein kaybına neden olur.

(Günlük üç gram alınması önerilir)

Bir sabah iki de antremandan önce fakat pahalı bir üründür. Sadece alışılanın üstünde
    antremanlarda kullanılması önerilmektedir.

6. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ZMA konusuna cvp gelmemiş bende merak ettim
    ayrica glutamin de kullanılabilir mi bunların yanında?
    ( whey pro tabiki dahil )

7. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    peki hmb yi nasıl kullanmamızı önerirsiniz? günde yaklaşık 3 ile 5 gram almamız öneriliyor.. peki günün hangi saatlerinde almamız verimizi arttırır ayriyetten bir servis kaç kapsülden oluşuor?

8. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aa bu arada bu hmb her gün mü alınmalı yoksa sadece antrenman günlerindemi?

9. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Eas HMB kullandım. 4 kapsül 1000mg. Antrenman gülerinde 12 kapsül almak gerekiyor(3gr). Antrenman olmayan günler alınmasada olur, ancak yarı dozda alınması öneriliyor. Spor öncesi, sonrası, akşam yemeği ve gece yatmadan önce 3-3-3-3 şeklinde kullandım. Spor olmayan günler, sabah 2, öğlen 2, gece yatmadan önce 2 şeklinde kullandım.

atahan4488 bunu beğendi.
  10. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    alperen peki etkisini gordun mu HMB nin ???
    ne kadar sure kullandin ve yaninda neler kullandin ???
    biraz daha acarsan seviniriz
    tesekkurler

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Kapsülleri tam 1 aya denk getirdim. HMB ile birlikte, whey protein-b kombleks vitamin-glutamine-(çinko-gingobiloba-sarımsak karışımı hapı) kullandım. Creatin kullanmadım çünkü bir önceki ay nox kullanmıştım ara vermem gerekiyordu. HMB-creatin birlikte alındığında gücü daha fazla artırdığı araştırmalarda kanıtlanmış. Ben bu şekilde kullanımda azda olsa bir güç artışı yaşadım tabi bu fiyat-performan açısından bakarsak HMB herkez için uygun değil. Aynı nox gibi limitlerde takıldıysak kısa bir süreliğine kullanılabilecek bir ürün. Ancak; HMB uzun süreli kullanılmamalı çünkü bazı kalp sorunlarına neden olmakta.

12. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    468
    Ödül Puanları:
    0
    Sitelerden birinde aşağıdaki yazıya rastlamıştım, ancak diğer cümle HMB ile ilişkili mi bilemiyorum. Fakat eskilerden bu ürünleri kullanıpta kalp sorunları yapıyor diyenler duymuştum.

Beta-hidroksi-beta-metil-bütirat (HMB) bir lösin metabolitidir, katabolizmayı azaltarak, toplam vücut yağını azaltır, kuvvet ve başarıyı artırıcı etki eder. Kalbe ait ve sistemik yan etkileri henüz bilinmemektedir (8).
    Büyüme hormonu ve insülin benzeri büyüme faktörü yağsız vücut kitlesini artırır ve gücü artırır. Hipertansiyon, kardiyomegali, ventriküler hipertrofi, dislipidemi gibi yan etkileri vardır (3, 8 ).

Yukarıdaki bilgiler aşağıdaki adresten alıntıdır :

http://dergi.turkpediatrikurumu.org/derleme1=59.html

Son düzenleme: 5 Mayıs 2008
    felixmaurice bunu beğendi.
  13. fireboy777

fireboy777 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    google da arama yapinca bende gordum o yaziyi ve okudum, daha bir cok maddenin oyle yan etkileri de mevcut sitede ama HMb nin bilinen yan etkisi var mi yok mu bilmiyorum.
    fakat mens health dergisinde okumustum, hmb+creatin gercekten ii bir kombine sagliyor(muş) yazdan sonra bnde denicem

14. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    eas hmb ve crea aldım anneler günü sagolsun %20 indirim:) nox kaldı BSN NOX ARADIM ama bulamadım istanbulda nerden bulabilirm?

15. atahan4488

atahan4488 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiyede bildiğim kadarıyla BSN nin ürünleri satılmıyor.. satılsa bile kallavi fiyatlarda satılacağından eminim...

bu arada nox ile glutamini beraber kullanmamak lazımmış.. BSN NİTRİX in arkasındaki ürün açıklamasında glutaminin nox u etkisiz hale getirdiğini söylüyor.. bilen varmıydı yokmuydu bilmiyorum ama ben daha yeni öğrendim paylaşmak istedim

16. el-sonbaty

el-sonbaty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar hmb kullaniminin ornegi andreas munzer'dir. bu tarz urunler organlariniza ekstra yukler getirir . ..yarismaci degilseniz bole risklere girmeyin sagliginizla hic ugruna oynamayin

17. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    361
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    felix ve ozzers her ikinizinde mesaj kutusu dolu olduğundan özel meaj gönderemedim :)

buraya kopyalıyorum mesajı umarım uyarı gelir ve buraya bakabilirsiniz.

merhaba,

bir konu başlığında şans eseri nox + creatine + hmb kombinasyonu yaptığını ve anladığım kadarıyla cok iyi olduğunu yazdığını gördüm.

hmb adlı ürünü acıkcası yeni öğrendim ve hiçbir sitedede satılık olarak göremedim/bulamadım.

bu ürünleri hangi marka tercih ettin ve kullanım nasıldı yanısıra amino asit ve protein de kullanmışsındır heralde?

bu konuda bana yardımcı olursan çok çok memnun olurum

şimdiden teşekkürler

18. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.062
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    http://www.supplementler.com/shop/Aminoasitler/Allstars-HMB-Vejetaryen-120-Kapsul-.html

Aslında diğer sorularınıza cevap verilmiş ?
    Marka= EAS
    Nitrotechle kullanılmış.
    Kullanımlarla ilgili Alperen yorum yazmış ayrıca verdiğim linktede vardır.

19. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    361
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim .
    verdiğiniz linkteki ürün all star ancak sanıyorum pek farkı yoktur muhteviyat aynı olsa gerek bide vegeterian filan dye belirtmiş sanıyorum bi sıkıntı olmaz

alperen saolosun yazmıs ancak olay nox + crea + hmb olunca üstüne amino ve protein takviye muhakkak gerekecektir sanıyorum
    hepsinin detaylı kullanımından kullanımı sırasında alınan gıda vs pek detaylı bahsedilmediğinden özellikle sormak istemiştim

20. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    şimdi HMB + Creatine + NOX çok etkili vs herkes yazmışda bunun kulananlardan yan etkilerini gören oldumu burda acaba? sonra bu 3 üründen hangi markaları tercih ettiniz?
    ayriyetten ZMA kullanan var mı bunlarla beraber kullandığım zaman bir artısını görebilecekmiyim? bunların yanında mutlaka protein tozu kullancam ama amino asitede gerek varmı ? son olarak boyle bir kombine bana ne kadar zaman yeter ve ne kadar kullanıp ara vermeliyim? teşekkürler

Sayfayı Paylaş