Karamsar olmamak = Her daim başarılı olmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rambo16 tarafından 9 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Bazen forumda mr. olympia hedefleyen genç üyelerimizi görüyorum kimseye karamsarlık aşılamak istemem ama bu gerçekten mümkün değil. Mr. olympia herşeyden önce objektif bir yarışma değil. Bir çok entrikanın döndüğü, sonuçta bazılarının servetlerini genişletmekte sınır tanımadığı, perde arkasında bir çok şeyin olup bittiği bir "yarışma" dır mr. olympia.

Ama bunun yanında da gençlerimizin gerçek, objektif yarışmalar için büyük hedefler belirlemekten çekinmemesi gerekiyor. Biz hedeflerimizi küçük tuttukça olimpiyatlarda altın madalyalar bizim için daha çok uzun yıllar hayal olmaya devam edecek.

Olimpiyatlardaki başarısızlığımızın tabiki onlarca sebebi var ama en önemlisi bu diye düşünüyorum. "Karamsarlık"

Biz karamsar oldukça, "nal toplamaya" devam edeceğiz..!

Başarısızlığımızın sebeplerini sıralarsak ilk sıralarda eğitim sistemimiz var. Ama her ne kadar zor olsa da, eğitim ve sporu bir arada götürebilmek bir çok gencimiz için mümkün.

Mesela şu "nal topladığımız" 2012 Londra Olimpiyatlarına bir bakalım.

İlk ve tek madalyayı şimdilik kim getirdi?
    - Rıza Kayaalp

Kimdir Rıza Kayaalp?
    - Kendisi, 10 Ekim 1989 Yozgat doğumlu bir grekoromen güreşçisidir.
    Bu güne kadar güreşte, dünya çapında bir çok başarıya imza atmıştır.

Rıza Kayaalp'in bu başarılarının dayanağı nedir?
    -Babası ile ilgili bir anısı;

Arkadaşlarına, ’benim oğlum dünya ve olimpiyat şampiyonu olacak’ diyen babasına güldüklerini hiç unutmadı. Zor antremanlarda, güçlü rakipler karşısında hep o anı hatırladı ve babasına gülenleri bir gün mahçup etmek için daha da hırslı çalıştı. Ve dünya şampiyonu olarak babasının yüzünü güldürdü..

Sizi yıpratmayacak dozda hırs her zaman iyidir ve sizi daima iyi yerlere getirecektir. Unutmayın, olabileceğiniz en iyi yer burası değil..

Gerçekçi olduğunuz sürece "imkansız"ı hayal edebilirsiniz..

Saygılarımla...

Son düzenleme: 9 Ağustos 2012
    pedro, Swager, jan1 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. FasT

FasT Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bizim ülkemizde olimpiyatlarda madalya almak değil, olimpiyatlara katılmak başarı olarak değerlendirildikçe sporcular bundan öteye gidemezler.
    Bkz: Derya Büyükuncu

3. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Şuan ben VG'cilere bakarak spora başlamadım.Biri bana hırs yaptırdı,Ona inat devam ediyorum,edeceğim.İlk başta arkadaşım sen kas yapamazsın demişti,Ona inat başlamıştım.Ama artık VG,Benim yaşam tarzım.

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    facebookta gördüm hoşuma gitti.
    beden derslerinde "seneye sınav var matematik çalışalım" denildiğinden olimpiyatlarda başarılı olamıyoruz.

gerçekten doğru.diğer ülkeler madalya almayı güzel bi başarı olarak algılarken biz ise sadece olimpiyatlara girmeyi başarı olarak algılıyoruz.
    ve çoğu sporcu madalya alamayacağını içten içe düşünüyor.

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bu konunun neresinden tutsanız elinizde kalıyor.Sporu boş iş gören toplum yapısı mı dersiniz,hedefleri olanlara köstek olmaktan başka işi olmayanlar mı dersiniz,herşeye para bulup iş spora gelince para yok diyen hükümetler mi dersiniz,turnuvalara gitmek için kapı kapı sponsorluk arayan sporcular mı dersiniz bu daha uzar gider.Bu ülkede sporcu olmak bir çok zorluğa savaş açmak demektir.Başarı istiyorsak bazı şeylerin köklü olarak değişmesi gerekiyor.

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş